Seznam.cz

Honor Magic V oficiálně: Maximální výkon v líbivém těle za zajímavou cenu

Honor Magic V 4
Zdroj: HiHonor.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

Několikaměsíční čekání plné spekulací je konečně u konce. Čínská společnost Honor konečně oficiálně představila svůj první ohebný smartphone Magic V, který rozhodně stojí za pozornost. Telefon totiž nabízí mnoho zajímavého a to vše navíc za (na poměry ohebných smartphonů) přijatelnou cenu.

Design a displej

Tvary nový Honor Magic V připomíná skládačku Samsung Galaxy Z Fold (konkrétně pak její 3. generaci). Jedná se tak o telefon s otevíráním „knihového“ typu s velkým vnitřním displejem, který je doplněn o zhruba poloviční vnější displej. Honoru se podařilo vměstnat všechny důležité senzory pod displej, díky čemuž jej narušuje pouze relativně nenápadným „průstřelem“ umístěným do středu horní části displeje. Zobrazovací plocha disponuje úhlopříčkou 7,9” u vnitřního a 6,45” u vnějšího displeje. Tělo telefonu se pak chlubí ještě jednou unikátností. Honoru se povedlo vytvořit aktuálně nejtenčí skládací smartphone na světě „knihového“ typu. Při složení totiž měří pouhopouhých 14,3 milimetrů, respektive 6,7 milimetrů při rozložení. Jen pro představu, tloušťka při rozložení je tak o milimetr menší než v případě iPhonů 13 Pro (Max). Zajímají-li vás pak další rozměry, telefon je buď rozložen do 160,4 mm x 141,1 mm x 6,7 mm, nebo složen do 160,4 mm x 72,2 mm x 14,3 mm. Hmotnost se pohybuje od 288 do 293 gramů podle barevné varianty. Na vyšší hmotnosti se podepisují zejména prémiové materiály, ze kterých jsou novinky vyrobeny. Honor totiž sáhnul po kovu v kombinaci se sklem, které přebarvil do oranžové, černé a stříbrné barevné varianty. 

Co se týče technických specifikací displejů, ten vnější 6,45” AMOLED panel nabízí rozlišení 2560 x 1080 pixelů a to v poměru 21:9, obnovovací frekvenci 120 Hz, DCI-P3, HDR10+, jemnost 431 ppi a maximální jas 1000 nitů. Vnitřní displej má AMOLED panel disponující rozlišením 2262 x 1984 pixelů, které je rozloženo na 7,9”  s poměrem stran 10:9. I zde sice najdeme DCI-P3 či HDR10+, avšak „jen“ 90 Hz obnovovací frekvenci spolu s maximálním jasem 800 nitů. Ačkoliv výrobce neuvedl, proč se u většího panelu rozhodl pro technicky horší displej, pravděpodobně se tak stalo jednak kvůli určité omezenosti ohebných technologií v kombinaci s potenciální energetickou náročností displeje s vyšší obnovovací frekvencí.

Fotoaparáty a výkon

Pozornost si u novinky zaslouží i její fotoaparáty. Zadní stranu zdobí relativně výrazný fotomodul s trojicí objektivů – 50 MPx širokoúhlým se světelností f/1,9, 50 MPx ultra širokoúhlým se světelností f/2,2 a 50 MPx škálovatelným (tak ho označuje sám výrobce) se světelností f/2,0. Nechybí zde ani ToF senzor, LED blesk, desetinásobný digitální zoom či podpora umělé inteligence, která má za úkol vylepšovat výsledné fotky. V „průstřelech“ obou displejů pak naleznete 42 MPx fotoaparáty zajišťující kvalitní selfie fotky. 

Co se týče výkonu, toho bude mít nový Honor Magic V na rozdávání. Výrobce do něj totiž osadil nejvýkonnější mobilní procesor současnosti Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který je doplněn 12 GB RAM paměti spolu s 256, či 512 GB úložištěm. Díky těmto specifikacím se tak stala nová skládačka aktuálně nejvýkonnějším ohebným telefonem a zároveň jedním z nejvýkonnějších Androidů vůbec. Jakékoliv hry či náročnější aplikace tedy na Magic V poběží naprosto hladce. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 je totiž skutečná výkonnostní bestie, jejíž parametry hned tak překonány nebudou. 

Další zajímavosti

Telefon toho však kromě displeje, výkonu či fotoaparátů nabízí daleko víc. K dispozici je například čtečka otisků prstů pro zajištění maximální bezpečnosti, dále pak stereo reproduktory, podpora 5G nebo třeba NFC. Nešetřilo se ani na baterii. Do těla Magic V bylo vměstnán 4750 mAh akumulátor s podporou 66W superrychlého nabíjení SuperCharge, které dle slov výrobce nabije 50 % baterie (z 0 na 50 %) za pouhých 15 minut a „do plna“ pak telefon nabije za 40 minut, což je s ohledem na kapacitu baterie velmi zajímavá hodnota.

U operačního systému Honor neexperimentoval a do Magic V nasadil ověřený Android 12 doplněný o nadstavbu Magic UI 6.0. V té nechybí například herní režim či funkce Magic Live, která sleduje zvyklosti uživatele a dle nich přizpůsobuje nastavení  telefonu.

Cena a dostupnost

Přestože je novinka z hlediska technických specifikací skutečně brutální, její cena je relativně příznivá. Za 256 GB variantu totiž v přepočtu zaplatíte zhruba 34 tisíc korun bez DPH a dalších poplatků, za 512 GB je to pak něco málo přes 37 tisíc korun taktéž bez DPH. Telefon bude sice zprvu dostupný jen v Číně, je však velmi pravděpodobné, že se v dohledné době dostane i na další světové trhy včetně toho evropského.

Zobrazit celou nabídku telefonů Honor

Kde koupit telefony Honor

Honor 50

Honor 50

od  

Honor 50 Lite

Honor 50 Lite

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také