Hlavní obsah stránky

Apple iPhone 15

iPhone 15 přichází s výkonnějším čipem A16 Bionic i vylepšenou dvojitou fotosoustavou, která zahrnuje 48Mpx hlavní fotoaparát a objektiv s dvojnásobným přiblížením a rozlišením 12 Mpx. 6,1" displej Super Retina XDR poté nově dostal praktické rozhraní Dynamic Island a dvojnásobný maximální jas 2 000 nitů.

Vybrat variantu (15)

Apple iPhone 15 256 GB modrý

15 variant pro
Apple iPhone 15

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuApple

Mobilní telefon Apple iPhone 15

147,6 mm x 71,6 mm x 7,8 mm
výška x šířka x tloušťka

 • 48 MPx
 • 6,1"
 • iOS
 • bezdrátové nabíjení
 • voděodolný
 • NFC čip
 • dual SIM (nano SIM, eSIM)
 • bluetooth

iPhone 15 přichází s výkonnějším čipem A16 Bionic i vylepšenou dvojitou fotosoustavou, která zahrnuje 48Mpx hlavní fotoaparát a objektiv s dvojnásobným přiblížením a rozlišením 12 Mpx. 6,1" displej Super Retina XDR poté nově dostal praktické rozhraní Dynamic Island a dvojnásobný maximální jas 2 000 nitů. Praktičnost telefonu zvyšuje univerzální nabíjecí konektor USB-C namísto dřívějšího Lightningu.

Klíčové vlastnosti
 • Čip A16 Bionic
 • 48Mpx hlavní fotoaparát
 • 6,1" Super Retina XDR displej
 • Rozhraní Dynamic Island
 • Konektor USB-C

Mobilní telefon Apple iPhone 15 256 GB

Telefon zaujme designem s probarveným sklem na zádech s matnou úpravou a rámečkem z leteckého hliníku. Díky čipu A16 Bionic z předchozího modelu Pro dokáže lépe zpracovávat fotografie a disponuje chytrými softwarovými funkcemi. Díky ultraširokopásmovému čipu druhé generace můžete snáze hledat iPhony přátel v davu nebo jim nerušeně zavolat s funkcí izolace hlasu.

iPhone 15
Odolná konstrukce

Skleněná záda telefonu mají matný texturovaný povrch. Konstrukce z leteckého hliníku, který tvoří ze 75 % recyklovaný materiál, zajišťuje větší odolnost při pádu. Certifikace IP68 iPhone 15 chrání před politím, vodou a prachem. Displej pak vydrží více díky sklu Ceramic Shield. OLED displej Super Retina XDR s úhlopříčkou 6,1" a rozlišením 2556 × 1179 pixelů pokračuje v bezrámečkové tradici. iPhone 15 je k dispozici i ve větší verzi iPhone 15 Plus s úhlopříčkou 6,7".

iPhone 15
Tři úrovně přiblížení

Fotosoustava se skládá ze dvou objektivů. Hlavní fotoaparát, který pořizuje fotky v rozlišení až 48 Mpx, doplňuje 12Mpx širokoúhlý objektiv. Novinkou je také quadpixelový snímač, který umožňuje dvojnásobné přiblížení fotografií. Telefon tak nabízí tři úrovně zoomu. Zásadní softwarovou novinkou je vylepšený portrétový režim, který automaticky detekuje obličeje v záběru a dokáže efekt aplikovat i na již dříve pořízené snímky.

Dynamic Island iPhone 15
Dynamic Island

Modul fotoaparátů na přední straně telefonu obklopuje bublina Dynamic Island. Funguje jako rozšíření notifikační lišty, umí tedy zobrazit například stav nabití sluchátek, příchozí hovor či poskytnout informace o hrající skladbě. Jednoduše z ní lze přejít přímo do aplikace a podle potřeby ji lze zvětšovat či zmenšovat. V případě dvou notifikací je možné bublinu rozdělit na více částí.

iPhone 15 USB-C
Zjednodušené nabíjení

S 15. generací se iPhone vzdal vlastního konektoru Lightning ve prospěch všeobecně rozšířeného USB-C. Stejným kabelem tak nabijete MacBook, iPad či prakticky jakýkoliv jiný telefon. Díky oboustrannému kabelu navíc doplníte energii ve svých Apple Watch nebo AirPods. Apple iPhone 15 podporuje 20W nabíjení, které dobije baterii na 50 % zhruba za 30 minut.

Obsah balení
 • iPhone 15
 • USB-C nabíjecí kabel

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Mobilní telefony Apple

Všechny mobilní telefony Apple