Seznam.cz

Pixel 6: Google na podzim představí dva top modely s vlastním čipsetem Tensor

Martin Chroust
Martin Chroust před 2 měsíci

Google letos mění zavedené konvence. Zatímco vloni uvedl do prodeje jen jeden Pixel, který spadal spíše do střední třídy, letos představí rovnou dva a ve specifikaci vlajkových lodí. Pixel 6 i Pixel 6 Pro budou navíc první zařízení, která dostanou Googlem vyvinutý procesor Tensor. Mají se stávající výrobci mobilních čipsetů začít bát nové konkurence?

Jedinečný design Pixelů

I když zatím můžeme soudit pouze dle fotek a názorů novinářů, Google po dlouhé době vsadil na osobitý design, díky kterému si jej s konkurencí nespletete. Telefony mají dvoutónové barevné provedení, které je na zádech odděleno výrazně vystouplým pruhem se dvěma, respektive třemi fotoaparáty. K základnímu a širokému objektivu se u varianty Pro přidá teleobjektiv se čtyřnásobným optickým zoomem. Tělo dražšího modelu je vyrobeno z hliníku, u „základní“ varianty se bude jednat jen o matnou vrstvu připomínající kov. Další novinkou je přesun čtečky otisků prstů ze zad přímo do displeje. Pixely se ale nepovezou na aktuálním trendu kamer skrytých pod displejem, použité OLED displeje mají i nadále „průstřel“.

Od oficiálních informací se přesuneme ke spekulacím. Pixel 6 by měl dostat 90 Hz displej s úhlopříčkou 6,4 palce, v případě varianty Pro čekejte 6,67″ zakřivený AMOLED displej o obnovovací frekvencí 120 Hz. Do menšího těla se vměstná 4 614 mAh baterie, zatímco nejvybavenější Pixel využije 5 000 mAh akumulátor.

Poprvé s vlastním procesorem

Google u procesoru nových Pixelů zužitkuje čtyři roky vývoje a vydává se tak podobnou cestou, jakou již dlouhou dobu Apple u iPhonů. Nový čipset Tensor má být navržen přímo pro nové smartphony a Googlu jej zřejmě na míru vyrobil Samsung. Nový procesor má přispět zejména k pokročilejší umělé inteligenci a efektivnějšímu strojovému učení. Měl by tak do této kategorie přinést dosud nevídaný výpočetní výkon. Od Tensoru se očekává ještě výraznější kooperace s enginem umělé inteligence při focení. Pokud vás dosavadní skvělé fotografické schopnosti Pixelů nedostaly, můžete se těšit na jejich zcela novou úroveň. Pro video to pak platí dvojnásob. Součástí čipsetu bude i bezpečnostní koprocesor Titan M2.

tensor
Zdroj: https://twitter.com/sundarpichai/status/1422228336533676035
Srovnání rozměrů čipsetu Tensor a kancelářské sponky

Nové Pixely poběží na operačním systému Android 12 s grafickou nadstavbou Material You. Čistý Android oživují nové animace, neotřelé funkce i barvy, které dokáží kompletně proměnit vzhled prostředí. To má být díky displejům s vyšší obnovovací frekvencí a Tensoru naprosto plynulé.

Google začal pozvolna uvolňovat informace, takže očekáváme, že nám brzy odhalí další vymoženosti připravovaných Pixelů. Jejich oficiální premiéra se očekává v průběhu podzimu, soudě podle předešlých let by se tak mohlo stát již v první polovině října.

Zobrazit nabídku všech mobilních telefonů

Nabídka aktuálně dostupné konkurence

Samsung Galaxy S21 (G991B)

Samsung Galaxy S21 (G991B)

od  

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

od  

Samsung Galaxy S21 Ultra (G991B)

Samsung Galaxy S21 Ultra (G991B)

od  

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

od  

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12

od  

Apple iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max

od  

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro

od  

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11

od  

ASUS ZenFone 8 Flip

ASUS ZenFone 8 Flip

od  

Samsung Galaxy S21+ (G996B)

Samsung Galaxy S21+ (G996B)

od  

Apple iPhone 12 Pro

Apple iPhone 12 Pro

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také