Seznam.cz

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro: Nejlepší Pixely všech dob

Google_Pixel_6__Portfolio_Shot_345IXG4.max-1000×1000
Zdroj: Google.com
Martin Chroust
Martin Chroust před 1 rokem

Google po delší době spekulací a úniků představil novou řadu smartphonů Pixel 6. Skládá se ze dvou modelů, které do výbavy dostaly zcela nový procesor Tensor. A ten není jen o surovém výkonu, ale také o umělé inteligenci, na kterou klade Google důraz. Oproti základnímu modelu přidává varianta Pro navíc třetí fotoaparát, větší kapacitu pamětí a také displej s podporou 120 Hz dynamické obnovovací frekvence. Jaké jsou další specifikace těchto novinek?

Dva z jednoho těsta. Pixel 6 a Pixel 6 Pro

Nová řada Pixel 6 má hliníkové tělo. V obou případech se můžeme u unibody těla těšit na zvýšenou odolnost IP68. Velmi výrazným a nepřehlédnutelným prvkem je vyvýšený zadní pruh s fotoaparáty.

Záda jsou černým pruhem rozdělena na dvě části, přičemž každá z nich může mít zcela odlišný odstín. Pixel 6 bude nabízen ve třech základních barevných variantách – Kinda Coral (oranžová), Sorta Seafoam (zelená) a Stormy Black (černá). Google Pixel 6 Pro bude k dostání v odstínech Stormy Black (černá) Sorta Sunny (oranžová) a Cloudy White (bílá). Všechny odstíny jsou pastelové a líbivé, kontrast barev se spolu s černým pruhem bude na trhu vyjímat.

Fotoaparát

Pixel 6 nabídne dva základní objektivy s přisvětlením (50 MPx hlavní fotoaparát a 12 MPx ultra-širokoúhlý objektiv), varianta Pro k nim ještě přidává 48 MPx teleobjektiv se čtyřnásobným optickým zoomem. V rámci funkce Super Res Zoom se lze dostat až na dvacetinásobné přiblížení, jehož kvality pomůže „podržet“ umělá inteligence. Maximální rozlišení natáčených videí je 4K s 60 fps.

Displej

Na přední straně je u základního modelu připraven 6,4″ AMOLED displej s rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů a s 90 Hz obnovovací frekvencí. Panel podporuje HDR10+, ochranu před vnějšími vlivy zajišťuje Gorilla Glass Victus. U Pixelu 6 Pro se našlo místo na větší, 6,71″ AMOLED displej s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz. V případě potřeby může obnovovací frekvence poklesnout až na 10 Hz. Rozlišení navíc narostlo na 3 120 × 1 440 pixelů, čímž se výrazně zvýšila i jemnost panelu. Součástí obou displejů je i poddisplejová čtečka otisků prstů.

Výkon a zabezpečení

Základní specifikace obou telefonů jsou velmi podobné. Výpočetní výkon zajišťuje 5nm čipset Google Tensor. Dvě superjádra Cortex-X1 doplňují dvě 2,25GHz výkonná jádra Cortex-A76 a pětice úspornější jader Cortex-A55 o taktu 1,8 GHz. Zatímco ostatní top čipsety mají jedno top jádro Cortex-X1 a k tomu výkonová jádra Cortex-A78, Google jde cestou, která by měla na čipsetu generovat méně tepla, takže případný throttling (omezení výkonu kvůli vysoké teplotě) nastane později. Součásti čipsetu má být i dvacetijádrový grafický adaptér ARM Mali-G78.

Špičkový čipset se dvěma supervýkonnými jádry je navržen na míru novým Pixelům, takže nemusí atakovat nejvyšší benchmarkové příčky, aby konkurenci zatopil. Umělá inteligence se strojovým učením výrazně vylepší kvalitu pořizovaných fotek a natáčených videí, můžete ji také využít k zaostření rozmazaných objektů na fotkách, k umělému rozostření nebo k odstranění nechtěných objektů z fotografie.

Bezpečnost osobních dat zajistí jádro Tensor Security Core společně s bezpečnostním čipem Titan M2. Úložiště bude u základního modelu 128 nebo 256 GB, varianta Pro přidá ještě kapacitu 512 GB. Operační paměť je u základního modelu 8 GB, zatímco u Pixelu 6 Pro je k dispozici 12 GB operační pamětí. Pixely od Googlu na špičku dlouho dobu hardwarově ztrácely, to se však s novou řadou mění. Bude se chtít poměřit i s tou nejvýkonnější konkurencí.

Baterie a software

A je to vidět i u baterií. Pixel 6 do výbavy dostal 4 600 mAh akumulátor, který podporuje 30 W kabelové a 21 W bezdrátové dobíjení. Do většího těla Pixelu 6 Pro se dostala 5 000 mAh baterie, kterou z nuly na padesát procent dobijete za pouhou půlhodinu. Rychlost bezdrátového dobíjení bude až 23 W. Nabíječku však v základní krabici už nenajdete, a to ani tu „drátovou“. Uvnitř obou telefonů bude hned od vybalení k dispozici nejnovější Android 12, jehož součástí jsou i funkce navržené výhradně pro Pixely, například Privacy Dashboard nebo Quick Tap to Snap. Google u telefonů slibuje pět let bezpečnostních záplat, čímž se konečně dotahuje na Apple. Jenže, s ohledem na updaty systému Google i nadále nabízí „jen“ tři generace Androidu. Poslední updaty Androidu na nové Pixely dorazí v říjnu roku 2024. Na mobily je to nadstandard, i když se čekal ještě jeden rok navíc.

Google Pixel 6 (Pro): Cena a dostupnost

Pixel 6 s texturovaným hliníkovým rámem v Evropě začíná (varianta 8/128 GB) na částce 649 EUR, což je zhruba šestnáct a půl tisíc korun. V případě Pixelu 6 Pro s matným šasi se jde o částku 898 EUR. V přepočtu se tedy bavíme o ceně necelých 23 tisíc korun. V České republice se ovšem oficiálně neprodávají, takže v e-shopech naleznete pouze dovezené kousky, které jsou tak o poznání dražší. Pixel 6 se u nás prodává od cca 16 500 Kč a Pixel 6 Pro stojí od cca 26 000 Kč.

Kde koupit Pixel 6 (Pro)

Google Pixel 6

Google Pixel 6

od  

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také