Seznam.cz

Nejlepší pákové kávovary pro rok 2022

Příprava kávy v pákovém kávovaru
Zdroj: Unsplash.com
Michaela-Zdenkova
Michaela Zdeňková před 1 rokem

Bez kávy ani ránu! Máte to také tak? V životě každého opravdového milovníka kávy přijde moment, kdy začne uvažovat nad koupí pákového kávovaru. Díky své variabilitě a výkonu nám dávají možnost převzít plnou kontrolu nad přípravou kávy. Každý den si můžete vychutnat svůj vlastní kávový rituál od mletí kávových zrnek až po našlehání pěny parní tryskou.

Nejlepší pákové kávovary

Porovnat parametry
ETA 2180 90000
1.
top

Mimořádný pomocník za skvělou cenu

ETA 2180 90000

od  

S pákovým espressovačem ETA Stretto 2180 90000 si během chvíle připravíte kávu jako ve vaší oblíbené kavárně. Kromě elegantního designu zaujme také kompaktními rozměry, které vám ušetří místo. Praktická dvojitá výpusť, díky které zvládnete připravit dva různé šálky kávy zároveň, vám zase ušetří čas. Kávovar dále disponuje například topným systémem Thermoblock, objemnou vyjímatelnou nádržkou na vodu nebo také funkcí horké vody. Jistě oceníte také jeho nízkou cenu.

De'Longhi Dedica EC685
2.
top

Výborný poměr cena/výkon/kvalita

De'Longhi Dedica EC685

od  

Elegantní pákový kávovar De'Longhi Dedica Style EC 685.M v sobě pojí jen to nejlepší - uhlazený design, rychlost a preciznost při přípravě kávy i praktické funkce. Kávovar Dedica je velmi nenáročný na prostor a rozhodně vám tak nebude překážet. Díky systému filtrů můžete k přípravě kávových nápojů použít svou oblíbenou čerstvě mletou kávu i E. S. E. pody. Přístroj disponuje funkcí Flow-stop umožňující nastavení velikostí kávy, elektronickým ohřevem vody, funkcí automatického vypnutí nebo upozornění na odvápnění a vyjímatelným odkapávacím táckem s indikátorem naplnění. Po vyjmutí tácku lze pod páku umístit až 13 cm vysoké sklenice.

Krups Virtuoso XP442C11
3.
top

Stylový kávový parťák do domácnosti

Krups Virtuoso XP442C11

od  

Stylový pákový kávovar KRUPS Virtuoso XP442C11 si vás získá nejen svým moderním designem, ale také intuitivním ovládáním a mnoha praktickými funkcemi. Oceníte například funkci automatické regulace extrakce kávy pro ještě lepší prožitek, funkci přípravy horké vody nebo také systém Thermoblock, který se postará o extra rychlé nahřátí vody do jedné minuty. Kávovar disponuje výkonnou parní tryskou, vyjímatelným odkapávacím táckem a velkou nádobkou na vodu. Bohužel nelze nastavit sílu kávy ani množství vody.

ETA 4181 90000
4.
top

Mimořádně kvalitní a výkonná novinka na trhu

ETA 4181 90000

od  

Celokovový pákový kávovar ETA Artista 4181 90000 je absolutní novinkou na trhu. Tento stylový espressovač nadchne kávové fajnšmekry, kteří si chtějí s přípravou pohrát a i ty z nás, jež si na samotném procesu úplně nepotrpí. Jelikož má přístroj k dispozici téměř třílitrový zásobník na vodu a prostor na dva šálky, nezalekne se ani početnější návštěvy. Kávovar dále disponuje velmi výkonným čerpadlem, přehledným barometrem či PID systémem pro ideální teplotu. V menších prostorách by ovšem mohl kvůli svým rozměrům překážet.

Sage SES990BSS
5.
top

Profesionální automatický pákový espressovač

Sage SES990BSS

od  

S profesionálním pákovým kávovarem Sage SES990BSS si během malé chvilky připravíte espresso v kvalitě vaší oblíbené špičkové kavárny. Díky intuitivnímu ovládání přes dotykový displej v českém jazyce již nemůže být příprava kávy jednodušší. S profesionální parní tryskou vytvoříte lahodnou mléčnou pěnu pro vaše oblíbené cappuccino nebo caffe latte. Kávovar umožňuje nastavit sílu kávy, texturu mléka i teplotu přesně podle vaší chuti a navíc si můžete vaši oblíbenou kombinaci uložit. Kávovar nabízí opravdu mnoho funkcí a nedá se mu téměř nic, kromě delší doby nahřívání, vytknout. Nicméně na takový přístroj si již připravte poměrně dost peněz.

De'Longhi EC9335.M
6.
top

Skvělá volba pro všechny milovníky kávy

De'Longhi EC9335.M

od  

De'Longhi La Specialista EC 9335.M, pákový kávovar pro všechny, kteří si chtějí připravit espresso s dokonalou chutí jako profesionální barista. Přístroj je vybaven senzorem optimálního mletí, který se postará o perfektní dávkování namleté kávy. Navíc umožňuje nastavení parametrů nápoje podle vašich preferencí. Můžete si nastavit ideální teplotu vody, hrubost namletí kávových zrn či velikost šálku. Pro ještě rychlejší přípravu kávy jsou k dispozici tři přednastavené programy – espresso (35 ml), dlouhá káva (70 ml) a americano (120 ml).

V článku jsme důkladně prozkoumali různé typy pákových kávovarů. Stručně jsme shrnuli jejich zásadní specifika a vlastnosti, sepsali jejich hlavní výhody i slabiny, porovnali je s kávovary automatickými a vybrali několik výjimečných modelů.

Pákový nebo automatický kávovar?

Pákové kávovary

Pákové kávovary jsou vhodné pro opravdové kávové nadšence a znalce. Příprava oblíbeného espressa u nich totiž neznamená pouhé stisknutí tlačítka, ale vyžadují od vás jistou spolupráci. Jejich ovládání je ve většině případů manuální. Kávovar tak v procesu přípravy kávy vyžaduje vaši plnou pozornost.

Většina z pákových espressovačů nedisponuje vestavěným mlýnkem. Abyste si tak každý den mohli vychutnat šálek čerstvé kávy, budete si muset přikoupit také mlýnek na kávu. Na trhu ovšem naleznete i modely, které mlýnkem vybaveny jsou. Jejich cena je ovšem několikanásobně vyšší.

S pákovým kávovarem si můžete dopřát nejenom espresso, ale i další kávové nápoje. Přístroje jsou ve většině případů vybaveny parní tryskou, s kterou vytvoříte úžasně nadýchanou a jemnou mléčnou pěnu.

Automatické kávovary

Automatické kávovary jsou naopak perfektním řešením pro ty, kteří se na samotném procesu přípravy kávy podílet nechtějí. Jedná se o plně automatické přístroje, které vám vaše oblíbené espresso nebo cappuccino připraví jediným stisknutím tlačítka. Samostatně odměří a umelou kávová zrna, připraví espresso i vytvoří mléčnou pěnu.

Jejich velkou výhodou je i téměř nulová údržba. K častým funkcím plnoautomatických kávovarů totiž patří automatické samočištění a odvápňování. Nevýhodou můžou být větší rozměry i vyšší cena ve srovnání s dalšími typy kávovarů.

Jak vybrat pákový kávovar?

Pákové espressovače cílí především na ty z nás, kteří mají čas i chuť věnovat se přípravě kávy od namletí zrn až po našlehání mléčné pěny. Jelikož jejich koupě není každodenní a ani nejlevnější záležitostí, měli byste si dát při jeho výběru opravdu záležet. Pákový kávovar vybírejte podle toho, jaké vlastnosti od něj požadujete, jakými funkcemi bude disponovat i dle toho, jaké nápoje si na něm budete připravovat.

Integrované čerpadlo a s ním související tlak páry

Srdcem pákového kávovaru je čerpadlo na vodu. To pod určitým tlakem žene vodu skrze namletou kávu v páce, která zde na sebe naváže chutě a vůně z namletých zrnek a přenese je do vašeho šálku. Nejvhodnějším typem je čerpadlo rotační, které dokáže vyvinutý tlak udržet na stálé hodnotě.

S čerpadlem tedy úzce souvisí tlak, který umí kávovar při přípravě kávy vyvinout. Ideální tlak pro přípravu espressa je 9 barů. S nižším tlakem vám voda kávou jen proteče a nezíská takovou chuť. U domácích kávovarů se často setkáme s tlakem 15 bar. Tyto kávovary jsou vybaveny vibračním čerpadlem, které nedrží tlak konstantně.

Chtějte kávovar s PID systémem

Co je to vlastně PID systém? PID je zjednodušeně řešeno vylepšený termostat s proporcionálně integrálně derivačním algoritmem. Tento systém vám zajistí ideální a hlavně stálou teplotu vody. U kávovarů s PID systémem můžete jednoduše a rychle snižovat či zvyšovat teplotu podle připravovaného nápoje.

Zajímejte se také o příkon kávovaru

Při výběru pákového kávovaru se zajímejte také o jeho příkon. Čím nižší příkon kávovar má, tím déle bude trvat jeho nahřátí i samotná příprava nápoje. Optimální je, pokud má kávovar příkon alespoň 1400 W. Kávovarů s vyšším příkonem se bát nemusíte, protože se nejedná o spotřebiče, které by byly v provozu neustále a tím spotřebovávaly mnoho energie.

Pákový kávovar s mlýnkem nebo bez něj?

Jak jsme již jednou zmiňovali, převážná část pákových kávovarů není vybavena integrovaným mlýnkem na kávu. Vaši oblíbenou kávu tak musíte nejprve namlít v externím mlýnku na kávu, který je potřeba dokoupit zvlášť. Na trhu dnes naleznete pákové kávovary s mlýnkem, ale cena těchto modelů může být i 4 násobně vyšší. I proto nedoporučujeme kávovar vybírat podle toho, zda mlýnek má, nebo ne.

Objem nádoby na vodu je důležitý

Důležitým aspektem při výběru pákového kávovaru je i objem nádržky na vodu. Většina kompaktnějších modelů, vhodných především do domácnosti, disponuje kapacitou nádoby na vodu v rozmezí 0,5 až 1,5 litru. U kávovarů, které umožňují přípravu více šálků kávy najednou, je objem nádoby i 2,5 litru.

Počet šálků, které může kávovar připravit současně

Na tento parametr se zaměřte především v případě, že budete připravovat více káv současně. U menších strojů s touto funkcí moc nepočítejte.

Možnosti šlehání mléka

S pákovým kávovarem si můžete připravit nejen klasické espresso, ale i mléčné nápoje jako caffé latte nebo cappuccino. Mléčná pěna se připravuje manuálně prostřednictvím parní trysky. To vyžaduje jistou dávku úsilí a cviku. Parní trysky se navíc liší svým tvarem, délkou i zakončením podle výrobce i typu kávovaru. S každou se tak pracuje maličko jiným způsobem. Náhradním řešením může být napěňovač mléka.

Pozornost věnujte i dalším užitečným funkcím

Vyhřívaná plocha na šálky

Ještě lepší zážitek z každé kávy vám zajistí možnost ohřevu šálků. V podstatě se jedná tácek či plotýnku, která se postará o nahřátí nádobí. Studený šálek totiž snižuje nejen teplotu kávy, ale i její kvalitu.

Funkce horké vody

Spousta z nás ocení také funkci výdeje horké vody, která se hodí především pro přípravu čaje a dalších teplých nápojů. V případě, že touto funkcí kávovar nedisponuje, dodá vám horkou vodu parní tryska.

Nastavení síly kávy

S této funkci si můžete snadno upravit intenzitu, tedy sílu kávy. Volit si můžete mezi krátkou silnou až jemnou dlouhou kávou. Tuto funkci zpravidla naleznete u kávovarů s integrovaným mlýnkem.

Nastavitelné množství vody

Díky funkci nastavitelného množství vody nemusíte u přípravy kávy vyčkávat, až se proces dokončí. Jednoduše si nastavíte, kolik vody má být v jednom šálku. Kávovar se po napuštění požadovaného množství vody sám zastaví.

Nastavitelná tvrdost vody

Některé pákové kávovary disponují funkcí nastavení tvrdosti vody. Pro chutnější kávu je lepší spíše měkčí voda. Navíc změkčená voda daleko méně zanáší vnitřek kávovaru, díky čemuž je pravidelné čištění a odvápňování o něco jednodušší.

Úsporný režim či automatické vypnutí

S funkcí úsporného režimu či automatického vypnutí si nemusíte lámat hlavu nad spotřebou energie. Po určité době nečinnosti se kávovar sám vypne a některé modely mají navíc i nastavitelnou dobu nečinnosti.

Funkce automatického odvápňování

S programem automatického odvápňování bude údržba pákového kávovaru o mnoho jednodušší. Kávovary vybaveny touto funkcí vás automaticky upozorní, že nastal vhodný čas na jeho odvápnění.

Do pákového kávovaru patří jedině čerstvě namletá káva

Ke kvalitnímu pákovému kávovaru potřebujete také spolehlivý mlýnek na kávu. Právě s ním docílíte výtečné chuti espressa. Na začátku je potřeba si určit, zda si chcete kávu připravovat ručně či za pomoci elektřiny. Podle toho si zvolíte ruční nebo elektrický mlýnek na kávu. Při výběru se zaměřte i na princip mletí zrn – tříštivé ostří nebo mlecí kameny. Zvažte také kapacitu mlýnku či možnosti nastavení hrubosti mletí kávových zrn.

Příprava kávy v pákovém kávovaru

Při přípravě espressa se setkáte s pěti čísly, která určují několik aspektů jeho přípravy. Jedná se o čísla 7 – 20 – 90 – 9 – 25.

Číslo 7 = množství mleté kávy

Číslo 7 nám ukazuje na množství namleté kávy na jedno espresso. To by mělo být vždy 7 gramů s odchylkou ± 0,5 g. Množství kávy vždy záleží na hrubosti namletých zrn.

Hrubost mletí zrn

Proč by nás měla zajímat hrubost mletí kávových zrn? Především kvůli přípravě kávových nápojů. Různé způsoby přípravy kávy totiž vyžadují jinak namletá kávová zrnka. Čím hruběji jsou zrna namletá, tím delší by měla být extrakce kávy. Naopak čím jemnější je mletí, tím bude kratší doba extrakce.

Pro kávové nápoje připravované v pákovém espressovači se nejvíce hodí jemně namletá káva. Velikostně bychom mohli takto namletá zrna přirovnat k polohrubé mouce. Na mlýnku nastavte některý ze středních bodů a připravíte si zkušební šálek kávy. Podle ní odhalíte, zda je potřeba kávová zrna namlít jemněji nebo naopak hruběji.

Číslo 20 = tlak potřebný ke stlačení kávy

Číslo 20 značí tlak potřebný ke stlačení potřebného množství kávy. Po namletí a odvážení kávy je nutné ji správně rozprostřít a upěchovat tzv. tamperem, a to tlakem odpovídajícím dvaceti kilogramům. Na trhu naleznete různé druhy tamperů od standardních manuálních přes mechanické s pístem až po elektrické.

Chci si prohlédnout různé typy tamperů >

Číslo 90 = teplota vody, která kávou protéká

Číslo 90 představuje ideální teplotu vody, která protéká kávou během extrakce. Většina kávovarů má nastavenou teplotu cca 92 °C, odchylka dvou nebo tří stupňů je dovolena. Při přípravě kávy nikdy nepoužívejte vroucí vodu. Ta by totiž kávu spálila, zrna by uvolnila rezidua, která vznikla pražením a chutnala by hořce.

Číslo 9 = ideální tlak pro přípravu espressa

Číslo 9 znázorňuje optimální tlak pro přípravu opravdu výborného espressa. Právě při tomto tlaku se z kávy vyplaví nejvíce dobrých látek. Jak jsme již psali výše, 9 barů mají profesionální kávovary vybavené rotačním čerpadlem. U většiny domácích kávovarů se setkáte s tlakem 15 barů. Vyhýbejte se levným modelům bez čerpadla, které mají tlak okolo 3 barů.

Číslo 25 = čas extrakce espressa

A poslední číslo 25 znamená počet vteřin, po které trvá extrakce espressa. Opět se jedná o doporučený čas, odchylka ± 3 vteřin neznamená nic zásadního. Zhruba po oněch zmíněných 25 vteřinách začne být pramínek vytékajícího espressa světlejší. Právě v tomto momentu je ideální proces extrakce ukončit. Hotové espresso by mělo mít cca 35 ml.

Pro větší přehlednost jsme pákové kávovary rozdělili do tří skupin – pákové kávovary za skvělou cenu, domácí pákové kávovary a profesionální pákové kávovary.

1. Pákové kávovary za skvělou cenu

ETA Stretto 2180 90000

S pákovým espressovačem ETA Stretto 2180 90000 si během chvíle vykouzlíte kávu jako ve vaší oblíbené kavárně. Navíc snadno a opravdu rychle.

Kávovar ETA Stretto 2180 90000
Zdroj: eta.cz/
Pákový kávovar ETA Stretto 2180 90000.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 350 W | Objem zásobníku na vodu: 0,75 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ne | Nastavení síly kávy: ne | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ano | Automatické vypnutí: ne | Rozměry: 30 × 42 × 16,5 cm | Hmotnost: 3,57 kg

Elegantní design i praktická výbava

Pro všechny milovníky kávy je zde stylový kávovar ETA Stretto 2180 90000 v elegantním nerezovém designu a slim provedení, díky čemuž hravě zapadne do každé kuchyně i menší kanceláře. Kávovar disponuje příkonem 1350 W. O perfektní teplotu se stará špičkový topný systém Thermoblock spolu s funkcí ochlazení vodního systému.

ETA Stretto je vybaven vyjímatelnou nádržkou na vodu o celkovém objemu 750 ml. Bez problémů tak připravíte kávu i početnější návštěvě. Velmi praktická je i dvojitá výpusť, která poslouží k přípravě dvou šálků kávy najednou. Velkou výhodou je individuální nastavení množství a objemu kávy pro jeden nebo dva různě velké šálky. Model navíc umožňuje umístění šálků vysokých až 110 mm.

Výtečné espresso, ale i cappuccino nebo caffè latte

S pákovým kávovarem ETA Stretto si vychutnáte nejenom kvalitní espresso, ale i cappuccino nebo caffè latte. Za pomoci parní trysky vytvoříte lahodné kávové nápoje s delikátní mléčnou pěnou. A díky funkci horké vody si během chvilky můžete připravíte čaj a další oblíbené horké nápoje.

De’Longhi Dedica Style EC 685.M

Elegantní pákový kávovar De’Longhi Dedica Style EC 685.M v sobě pojí jen to nejlepší – uhlazený design, rychlost a preciznost při přípravě kávy i praktické funkce.

Elegantní pákový kávovar De'Longhi Dedica Style EC 685.M
Zdroj: delonghi.com/cs-cz/
Elegantní pákový kávovar De'Longhi Dedica Style EC 685.M.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 300 W | Objem zásobníku na vodu: 1,1 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ne | Nastavení síly kávy: ano | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ano | Automatické vypnutí: ne | Rozměry: 30 × 42 × 16,5 cm | Hmotnost: 3,57 kg

Minimalistický design, snadné ovládání a kompaktní rozměry

Řeč je o pákovém kávovaru De’Longhi Dedica Style EC 685.M, který vás zaujme nejenom svým designem, ale i výbavou a funkcemi. Připravte si espresso, lungo nebo lahodné cappuccino s bohatou pěnou v pohodlí vašeho domova. Díky systému filtrů můžete k přípravě kávových nápojů použít svou oblíbenou čerstvě mletou kávu i E. S. E. pody.

De’Longhi Dedica je přístroj nenáročný na prostor, měří jen 15 cm na šířku. Kávovar s příkonem 1 300 W a profesionálním tlakem 15 barů disponuje elektronickým ohřevem vody, funkcí Flow-stop umožňující nastavení velikostí kávy a je připraven k použití už za 40 sekund. Nechybí Anti-Drip systém zamezující odkapávání, funkce automatického vypnutí nebo upozornění na odvápnění.

Dedica Style = spojení toho nejlepšího

Na vrchní straně kávovaru naleznete 3 elektronicky ovládaná tlačítka a praktickou odkládací plochu se zabudovanou funkcí termobloku. Velkou výhodou tohoto espressovače je vyjímatelný odkapávací tácek s indikátorem naplnění. Díky tomu se pod pákou kávovaru vytvoří prostor až pro 13 cm vysoké sklenice a navíc se se snadněji udržuje čistý.

2. Domácí pákové kávovary

KRUPS Virtuoso XP442C11

Stylový pákový kávovar KRUPS Virtuoso XP442C11 si vás získá svým moderním designem, intuitivním ovládáním i funkcí automatické regulace extrakce kávy pro ještě lepší zážitek z kávy.

Stylový pákový kávovar Krups VIRTUOSO XP442C11
Zdroj: krups.cz/
Stylový pákový kávovar Krups VIRTUOSO XP442C11.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 400 W | Objem zásobníku na vodu: 1 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ne | Nastavení síly kávy: ne | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ne | Automatické vypnutí: ano | Rozměry: 28,5 × 28 × 14,3 cm | Hmotnost: 3,3 kg

Stylový kompaktní design i intuitivní rozhraní

Pákový kávovar KRUPS Virtuoso se pyšní stylovým designem s kompaktními rozměry ve vysoce kvalitním nerezovém provedení. Díky svému vzhledu se stane ozdobou každé kuchyně. Kávovar si vás získá i svým vysoce intuitivním ovládáním či funkcí automatické regulace extrakce kávy.

KRUPS Virtuoso, pro espresso jako z kavárny

KRUPS Virtuoso XP442C11 je vybaven systémem KRUPS Thermoblock, který se postará o extra rychlé nahřátí vody do jedné minuty i profesionálním tlakem 15 barů, jenž zajistí plnou chuť espressa s lahodným aroma. S výkonnou parní tryskou si dopřejte vynikající cappuccino nebo latte macchiato s krémově našlehanou mléčnou pěnou. Nechybí ani funkce přípravy horké vody.

Velice praktický je vyjímatelný odkapávací tácek s nerezovou mřížkou i nádoba na vodu o objemu 1 litr, která umožní snadné doplnění vody. Díky všestrannému držáku filtrů si můžete připravit 2 šálky současně s možností použití kávových podů. Pákový kávovar KRUPS Virtuoso je vybaven praktickým příslušenstvím – dávkovací lžíce k použití ideálního množství kávy či tamper k perfektnímu upěchování a zarovnání.

ETA Artista 4181 90000

Celokovový pákový kávovar ETA Artista 4181 90000 je absolutní novinkou na trhu. Tento stylový espressovač nadchne kávové fajnšmekry, kteří si chtějí s přípravou pohrát,  ala i ty z nás, kteří si na samotný proces úplně nepotrpí.

Pákový kávovar ETA Artista 4181 90000
Zdroj: Zdroj: eta.cz/
Celokovový pákový kávovar ETA Artista 4181 90000.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 20 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 2,7 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ne | Nastavení síly kávy: ne | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ano | Automatické vypnutí: ano | Rozměry: 35 × 41,5 × 30 cm | Hmotnost: 8,25 kg

Vždy výtečná káva podle vašich preferencí

S pákovým kávovarem ETA Artista snadno proniknete do tajů profesionální přípravy kávy. Vzhledem k bohatému příslušenství – standardní nerezové misky, pěchovadlo, odměrka s kartáčem, si můžete s přípravou kávy opravdu vyhrát. V případě, že si chcete vychutnat výtečnou kávu téměř bez námahy, jsou tu pro vás přetlakové misky. V obou případech je opravdu chutná káva zaručena.

Bohatá výbava i příslušenství

Celokovový kávovar ETA Artista dostal do vínku kvalitní systém Thermoblock a výkonné čerpadlo s tlakem až 20 barů. Intenzitu tlaku má navíc pod kontrolou přehledný barometr, který je zároveň designovým prvkem kávovaru. O ideální teplotu vody se vám postará PID systém. Do nádobky na vodu se vejde úctyhodných 2 700 ml, což oceníte především ve chvílích, kdy k vám domů dorazí velmi početná návštěva.

Ovládání kávovaru ETA Artista je velice intuitivní. Snadno si můžete zvolit množství 1 či 2 šálků, i vámi preferovaný objem výsledného nápoje. V případě přípravy mléčných nápojů využijete profesionální parní trysku a nerezovou konvičku. Kávovar je vybaven i funkcí horké vody, která přijde vhod při přípravě lunga nebo oblíbeného čaje. Pro nahřátí šálků vám poslouží nerezová plocha umístěná v horní části kávovaru.

3. Profesionální pákové kávovary

Sage SES990BSS

S profesionálním pákovým kávovarem Sage SES990BSS si během malé chvilky připravíte espresso v kvalitě vaší oblíbené kavárny. Příprava kávy už nemůže být jednodušší.

Automatický kávovar Sage SES990BSS
Zdroj: sagecz.cz
Profesionální pákový kávovar Sage SES990BSS.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 2 400 W | Objem zásobníku na vodu: 2,5 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ano | Nastavení síly kávy: ano | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ne | Automatické vypnutí: ano | Rozměry: 37 × 41 × 45,5 cm | Hmotnost: 17,2 kg

Praktická výbava i jednoduché ovládání

Pákový kávovar Sage SES990BSS disponuje kvalitním italským čerpadlem o tlaku 15 barů, topným systémem se dvěma nerezovými ohřívači vody – jeden pro přípravu kávy a druhý pro okamžitou tvorbu páry, ale i přetlakovým ventilem, který perfektně ovládá tlak při extrakci kávy. S profesionální parní tryskou vytvoříte lahodnou mléčnou pěnu pro vaše oblíbené cappuccino nebo caffe latte.

V případě, že se na přípravě kávy nechcete až tak moc podílet, oceníte dotykový displej. S ním lze nastavit proces přípravy kávy do 3 jednoduchých kroků – mletí kávy, uvaření kávy a úprava mléka. Dále si můžete nastavit sílu kávy, texturu mléka i teplotu přesně podle vaší chuti. Váš výběr si navíc můžete uložit. Dotykový displej je pro ještě jednodušší ovládání také v českém jazyce.

Užitečné funkce pro ještě jednodušší obsluhu

Vaši oblíbenou kávu vám namele integrovaný kónický mlýnek s kovovými kameny a nastavitelnou hrubostí mletí. Pákový kávovar Sage je vybaven zásobníkem na kávová zrna s objemem 280 gramů a nádobou na vodu o objemu 2,5 litru. Navíc disponuje i dalšími praktickými funkcemi, jako je například funkce automatického spuštění a vypnutí, funkce nastavení doby a výkonu předspaření nebo funkce odvápňování.

DéLonghi La Specialista EC9335.M

De’Longhi La Specialista EC 9335.M, pákový kávovar pro všechny, kteří si chtějí připravit espresso s dokonalou chutí jako profesionální barista. Nechybí inovativní technologie pro ještě snadnější přípravu kávy.

Automatický kávovar De'Longhi EC 9335.M La Specialista
Zdroj: delonghi.com
Výkonný pákový kávovar De’Longhi La Specialista EC 9335.M.

Základní parametry

Typ: pákový kávovar | Parní tlak: 19 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 2 l | Tryska na páru: ano | Vestavěný mlýnek: ano | Nastavení síly kávy: ano | Nahřívání šálků: ano | Příprava dvou šálků najednou: ano | Nastavení množství vody: ano | Automatické vypnutí: ano | Rozměry: 31,5 × 36,9 × 44,5 cm | Hmotnost: 13 kg

Inovativní technologie pro efektivnější přípravu kávy

Výkonný kávovar s čerpadlem o tlaku 19 barů a příkonem 1450 W je vybaven samostatným termoblokem pro ohřev vody na kávu a zároveň nezávislým topným tělesem pro ohřev horké páry k napěnění mléka. Tyto dva nezávislé systémy ohřevu zajišťují opravdu rychlou přípravu kávového nápoje. Stálou a správnou teplotu v průběhu celého procesu vaření vám zajistí technologie aktivní kontroly teploty.

De’Longhi La Specialista je vybaven senzorem optimálního mletí, který se postará o perfektní dávkování namleté kávy. Kávovar navíc umožňuje nastavení parametrů nápoje podle vašich preferencí. Můžete si nastavit ideální teplotu vody, hrubost namletí kávových zrn či velikost šálku. Pro ještě rychlejší přípravu kávy jsou k dispozici tři přednastavené programy – espresso (35 ml), dlouhá káva (70 ml) a americano (120 ml).

Praktická výbava a ještě praktičtější funkce

Ve výbavě kávovaru nechybí ani profesionální parní tryska pro přípravu latte nebo cappuccina. Ta je navíc na výstupu doplněna o přepínací volič, který umožňuje zvolit přípravu horkého mléka (FLAT) nebo mléčné pěny (FOAM). Kávovar disponuje odnímatelnou nádobkou na vodu s objemem 2 l. Pro pohodlnou údržbu je pákový kávovar De’Longhi La Specialista EC 9335.M vybaven odnímatelnou odkapávací mřížkou, aktivním upozorněním na vyčištění kávového okruhu i funkcí odvápnění.

Zobrazit nabídku všech pákových kávovarů

Kde koupit nejlepší pákové kávovary

ETA 2180 90000

ETA 2180 90000

od  

De'Longhi Dedica EC685

De'Longhi Dedica EC685

od  

Krups Virtuoso XP442C11

Krups Virtuoso XP442C11

od  

ETA 4181 90000

ETA 4181 90000

od  

Sage SES990BSS

Sage SES990BSS

od  

De'Longhi EC9335.M

De'Longhi EC9335.M

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Michaela-Zdenkova

Michaela Zdeňková

Redaktor

Redaktorka, která se psaním článků živí už sedmým rokem. Aktuálně se zaměřuje především na články o domácnosti, zahradě a životním stylu. Kromě psaní se ve volném čase věnuje vaření a pečení, výrobě macramé, malování nebo pěstování bylinek a zeleniny na svém pidi dvorku. Zároveň je milovnicí kvalitní hudby, filmů, knih a procházek se svou rodinou a psem.

Více článků od Michaely

Přečtěte si také