Seznam.cz

Nejlepší automatické kávovary pro rok 2022

Automatické kávovary
Zdroj: Unsplash.com
Michaela-Zdenkova
Michaela Zdeňková před 2 roky

Káva – nejoblíbenější světový nápoj, který lze připravovat na mnoho způsobů. Pokud patříte mezi její příznivce a chcete si ji pravidelně dopřávat v té nejvyšší kvalitě, pořiďte si pořádný kávovar. Jenže jak se vyznat v dnešní široké nabídce kávovarů, které se zásadně liší nejen parametry a doplňkovými funkcemi, ale i kvalitou?

Aktualizováno 20. 1. 2022

TOP 5 nejlepších automatických kávovarů

Porovnat parametry
De'Longhi Ecam 45.760.W
1.
top

Špičková kvalita a množství funkci

De'Longhi Ecam 45.760.W

od  

De'Longhi ECAM 45.760.W, plnoautomatický kávovar domů i do kanceláře. Elegantní automatický kávovar z řady Eletta, který v sobě pojí luxusní design a špičkovou technologii.

De'Longhi Ecam 22.110
2.
top

Kvalita za velmi dobrou cenu

De'Longhi Ecam 22.110

od  

De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B, prvotřídní plnoautomatický kávovar za skvělou cenu. Moderní přístroj od proslulé italské značky, který vám jediným stisknutím tlačítka dopřeje 2 šálky espressa současně.

De'Longhi Ecam 350.55.B
3.
top

Kávovar i pro náročné uživatele

De'Longhi Ecam 350.55.B

od  

Plnoautomatický kávovar De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B, ideální volba pro všechny milovníky kávy, a to i ty náročnější. Dopřejte si silné espresso i krémové cappuccino, kdykoli na ně dostanete chuť.

De'Longhi Etam 29.660 SB
4.
top

Vyvážený poměr cena/výkon/kvalita

De'Longhi Etam 29.660 SB

od  

Model De'Longhi Autentica ETAM 29.660.SB, extrémně štíhlý plnoautomatický kávovar, který zaujme nejenom svým elegantním tělem, ale především výkonem. Skvělá volba i do vaší domácnosti.

Philips EP2235/40
5.
top

Kvalitní a výkonný domácí kávovar

Philips EP2235/40

od  

Moderní plnoautomatický kávovar Philips EP 2235/40 je ideálním pomocníkem k přípravě různých druhů kávových specialit.

V následujícím článku jsme se zaměřili na automatické kávovary. Shrnuli jsme jejich zásadní specifika a vlastnosti, porovnali je s dalšími typy a vybrali 5 nejlepších modelů.

Automatické kávovary – výborná káva stisknutím jednoho tlačítka

Automatické kávovary mají za cíl usnadnit přípravu kávy. Jejich největší výhodou je minimální obsluha. Oblíbenou kávu si připravíte v podstatě stisknutím jediného tlačítka. Plnoautomatický presovač samostatně odměří porci kávy, namele zrnka, vyrobí espresso i napění mléko.

Další výhodou automatického kávovaru je jeho téměř nulová údržba. K přídavným funkcím přístroje ve většině případů patří i automatické samočištění či odvápňování. Jeho nevýhodou pak může být vyšší cena ve srovnání s dalšími typy kávovarů a také větší rozměry přístroje.

Před samotným nákupem automatického kávovaru je zapotřebí důkladně zhodnotit několik důležitých kritérií. Nejprve je určitě vhodné zamyslet se nad jeho výhodami v porovnání s ostatními dostupnými přístroji pro přípravu kávy. Zjistíte tak, zda se tento typ kávovaru hodí právě pro vás.

Pákové kávovary – kouzlo kávového rituálu zachováno

Pákový kávovar je určen pro kávové nadšence. Příprava kávy s pákovým presovačem není tak rychlá a jednoduchá jako s kapslovým nebo automatickým kávovarem, na druhou stranu potěší každého, pro koho je příprava kávy oblíbeným rituálem. Nedílnou součástí přípravy je samotné mletí kávy. Jelikož většina pákových presovačů nemá vestavěný mlýnek, musíte si pořídit další zařízení a o mletí se postarat sami. Stejně jako je složitější obsluha přístroje, je i o něco náročnější jeho údržba.

Kapslové kávovary – kompaktní a nenáročný pomocník

Hledáte nenáročný kávovar, se kterým si snadno a rychle připravíte svůj oblíbený kávový nápoj? Pak je pro vás ideální kapslový kávovar. Kromě jednoduchého ovládání a nenáročné údržby si vás získá svou variabilitou i nižší pořizovací cenou. Kapslový kávovar sice patří do kategorie levnějších modelů, nicméně nákupem kapslí se zvyšují náklady na jeden šálek kávy.

Pro koho je automatický kávovar tou pravou volbou?

Automatický kávovar je ideálním řešením především pro ty, kteří mají v oblibě kávu vysoké kvality, ale nechtějí se podílet na samotném procesu její přípravy. Skvěle se hodí také do firem, a to především díky jednoduchému a rychlému procesu přípravy kávy. Plnoautomatické kávovary jsou perfektní volbou pro všechny milovníky kávy, kteří preferují snadnou a rychlou přípravu kávy.

Důležité parametry pro výběr automatického kávovaru

Hlavními parametry, kterým musíte věnovat pozornost při výběru automatického presovače, jsou tlak, příkon, mechanismus mletí, kapacita nádoby na vodu či kávu i rozmanité funkce, díky kterým si můžete připravit desítky druhů nápojů.

Tlak páry je klíčový

Jedním z nejdůležitějších parametrů pro přípravu kávy je tlak páry. Bez dostatečného tlaku voda kávou jen proteče a nezíská žádnou chuť. Ideální tlak pro přípravu dobré kávy je 9 barů. Většina profesionálních strojů, se kterými se můžete setkat v kavárnách, je vybavena čerpadlem, které zajišťuje, že v průběhu přípravy kávy zůstává tento tlak neměnný.

Naproti tomu automatické presovače určené do domácnosti jsou vybaveny vibrační pumpou, která nedrží tlak konstantně. Pro automatické kávovary do domácností jsou proto ideální přístroje s tlakem 15 bar. Na trhu ovšem můžete najít i kávovary s tlakem vyšším než 15 bar. Vyšší tlak je ale zbytečný a na výslednou chuť kávy nemá žádný vliv.

Informujte se také o příkonu kávovaru

Při výběru kávovaru je vhodné informovat se také o příkonu daného modelu. A to především tehdy, pokud máte vyšší nároky na rychlost přípravy kávy. Čím vyšší příkon kávovar má, tím rychleji se nahřeje nebo ohřeje vodu v zásobníku. To vše má přímý vliv na rychlost přípravy kávy.

Zaměřte se na mechanismus mletí

Integrovaný mlýnek na kávu už je zpravidla součástí každého automatického kávovaru. Jeho kvalita a funkčnost se však může v závislosti na přístroji výrazně lišit. V automatických kávovarech s integrovaným mlýnkem se můžeme setkat se dvěma typy mlýnků – mlýnky s mlecími kameny a mlýnky s nožovým mechanismem.

Mlýnek s mlecími kameny

Mlýnek s mlecími kameny rozdrtí kávová zrna rovnoměrně v závislosti na tom, jakou hrubost mletí jste nastavili. Hlavní výhoda tohoto mlýnku spočívá právě v rovnoměrném rozdrcení zrn, což pozitivně ovlivňuje vůni i výslednou chuť nápoje.

Mlýnek s tříštivými noži

Mlýnek s tříštivými noži jednotlivá zrnka kávy v podstatě naseká. Jeho nevýhodou je poměrně nerovnoměrná výsledná hrubost kávy. Pozitivem je ovšem dlouhá životnost.

Možnost nastavení stupně hrubosti mletí

Různé druhy kávových zrn vyžadují jiný stupeň hrubosti mletí. Proto je důležitá i možnost regulace mletí kávy. Při výběru automatického kávovaru se proto zaměřte také na tuto funkci. Počet stupňů hrubosti mletí závisí vždy na konkrétním modelu. Minimálně lze volit ze dvou intenzit, nicméně na trhu naleznete i presovače umožňující volit až ze 13 různých stupňů.

Velikost zásobníku na vodu i na kávu je také důležitá

Objem zásobníku na vodu

U menších kávovarů se velikost nádoby na vodu pohybuje okolo 600 ml, u větších presovačů je kapacita i 3 litry. Při výběru se tedy zamyslete především nad tím, kolik káv pravidelně připravujete. Jiný objem zásobníku využije mladý pár v domácnosti a jiný firma o 30 zaměstnancích.

Velikost zásobníku na kávu

Většina modelů na trhu je vybavena zásobníky od 150 do 300 gramů, ale najdete i modely se zásobníkem větším než 300 g. Chcete-li si doplňovat kávová zrna vždy čerstvá, bude pro vás ideální volbou zásobník do 150 g. V případě, že chcete kávová zrna doplňovat obden, vyberte si kávovar se zásobníkem o velikosti do 300 g.

Výpusť na horkou páru, karafa na mléko i automatický napěňovač

Automatický kávovar nutně neznamená automatické napěnění mléka. Na trhu můžete najít presovače s parní tryskou, kávovary se speciální hadičkou, kterou dáte přímo do krabice s mlékem, i plně automatické přístroje s mléčným systémem a automatickým napěněním mléka.

Jestliže patříte mezi milovníky cappuccina nebo caffè latte a nechcete se nijak podílet na přípravě nápoje, sáhněte po plně automatickém kávovaru s mléčným systémem, který se o všechno postará. Vy si jen jednoduše zvolíte nápoj, na který máte právě chuť, a přístroj si vezme přesně tolik mléka, kolik potřebuje, zahřeje ho na požadovanou teplotu, našlehá a následně připraví do šálku.

Kávovar s mléčným systémem a integrovanou karafou na mléko má několik dalších nesporných výhod. Nejenže se sám postará o přípravu nápoje, ale našlehá vždy jen tolik mléka, kolik je potřeba, nezašpiní další nádobí a sám si zajistí i vyčištění trysek, přes které prochází mléko. U některých strojů navíc můžete karafu na mléko vyjmout z přístroje a se zbytkem mléka uschovat do ledničky.

Za pozornost stojí nastavitelná výška výpusti

Pozornost věnujte také maximální podporované výšce šálků. Většina automatických kávovarů dnes již běžně disponuje nastavitelnou výškou výpusti nebo výškově nastavitelnou plochou pro šálek. Tento prvek využijí především ti, kteří si budou připravovat různé varianty kávy. Každý nápoj totiž vyžaduje rozdílné množství vody, a tedy i jinak vysoký šálek či skleničku.

Obecně je za nejvhodnější a zcela dostačující považována maximální výška 13–14 cm. Potřebujete-li větší prostor pro skleničky, naleznete v obchodech kávovary, pod které vložíte i 16 centimetrů vysokou sklenici.

Prozkoumejte i další užitečné funkce kávovaru

Funkce automatického odvápňování kávovaru

Automatické kávovary patří mezi nenáročné pomocníky, ale ani u nich se nevyhnete nutné údržbě. Jednou měsíčně byste měli přístroj na kávu odvápnit. Většina automatických kávovarů je dnes již vybavena funkcí automatického odvápňování. Co to pro vás v praxi znamená? Postup podle návodu, pár jednoduchých úkonů a zmáčknutí příslušných tlačítek.

Příprava dvou šálků najednou

Zvolit si můžete kávovar na přípravu jednoho nebo dvou šálků kávy najednou. Příprava dvou šálků kávy najednou urychlí celkový proces přípravy kávy, což oceníte při přípravě většího množství káv naráz. Automatické presovače, které disponují touto funkcí, mají obvykle o něco větší rozměry kvůli většímu zásobníku na vodu.

Funkce horké vody

Automatický kávovar neslouží jen k přípravě espressa či cappuccina. Mnoho modelů dnes disponuje funkcí výdeje horké vody z výpusti nebo pomocí parní trysky. Stačí jen zmáčknout správné tlačítko a kávovar během chvíle naplní hrnek horkou vodou, což se hodí například pro přípravu čaje nebo horké čokolády.

Nahřívání šálků

Pro zážitek z pravé italské kávy stojí za to investovat do kávovaru, který disponuje funkcí nahřívání šálků. V podstatě se jedná o plotýnku, zpravidla na vrchu kávovaru, která se postará o nahřátí nádobí. Díky nahřátému šálku si káva uchová co nejdéle správnou teplotu a tím i lepší chuť.

Automatické vypnutí

S funkcí automatického vypnutí si nemusíte lámat hlavu nad spotřebou energie, protože kávovar se po určité době nečinnosti sám vypne. Některé modely mají navíc nastavitelnou dobu nečinnosti.

Údržba přístroje

Každý kávovar je potřeba jednou za čas důkladně vyčistit, aby byl zachován jeho bezproblémový provoz. Kromě funkcí ovlivňujících přípravu kávy se proto při výběru zaměřte také na nejrůznější údržbové programy přístroje. Většina automatických kávovarů je dnes již vybavena samočisticím systémem, který se automaticky sepne po každé přípravě nápoje.

Dále doporučujeme zvolit kávovar, který disponuje automatickým odvápňovacím systémem a případně i funkcí automatického čištění mléčného systému.

De’Longhi Eletta Cappuccino TOP ECAM 45.760.W

De’Longhi ECAM 45.760.W, plnoautomatický kávovar domů i do kanceláře. Elegantní automatický kávovar z řady Eletta, který v sobě pojí luxusní design a špičkovou technologii.

Základní parametry

Typ: automatický kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 2 l | Kapacita zásobníku na kávu: 400 g | Nastavení hrubosti mletí: ano | Tryska na páru: ano | Nádoba na mléko: ano | Nahřívání šálků: ano | Nastavení výšky výpusti: ano | Samočisticí funkce: ano | Odvápňování: ano | Rozměry: 36 × 46 × 26 cm | Hmotnost: 11 kg | Cena: od 16 225 Kč

Ideální volba do kanceláří

De’Longhi ECAM 45.760.W nabízí velmi velkorysý zásobník na vodu o objemu 2 litry a zásobník na kávu, který má kapacitu pro 400 gramů kávy. Pro firmy s větším počtem zaměstnanců je velkým pozitivem možnost uvařit dva šálky kávy najednou. Díky integrovanému 13stupňovému mlýnku z oceli si můžete každý den vychutnat čerstvě mletou kávu. Hrubost mletí lze nastavit ručně, aby odpovídala vaší chuti i použité kávě. Kávovar navíc umele vždy jen takové množství kávy, které je potřeba pro daný nápoj.

Espresso i cappuccino jediným stiskem tlačítka

Ať už jste milovníky mimořádně silné kávy, nebo si rádi pochutnáte na jemném cappuccinu s krémovou a hustou mléčnou pěnou, s kávovarem De’Longhi ECAM 45.760.W si během chvilky dopřejete obojí. Exkluzivní systém LatteCrema vám zaručí dokonale hustou a krémovou mléčnou pěnu cappuccina a všech dalších kávových nápojů s mlékem. Požadované množství pěny si navíc můžete snadno zvolit přes ovládací tlačítko. Velkou výhodou je i možné uskladnění karafy s mlékem v chladničce.

Bohatá výbava a praktické funkce

Kávovar De’Longhi Eletta Cappuccino TOP ECAM 45.760.W disponuje řadou praktických funkcí. S automatickým samočištěním je zajištěna dokonalá hygiena. Kávovar De’Longhi vždy po zapnutí a před vypnutím provádí propláchnutí trubek horkou vodou. Karafa na mléko je navíc vybavena integrovanou funkcí čištění. Po přípravě mléčného kávového nápoje jsou všechny součásti automaticky omyty horkou vodou a párou.

Na ovládacím panelu, umístěném v horní části modelu, se velmi rychle zorientujete. Naleznete zde přehledný dvouřádkový grafický displej v češtině (a dalších 15 jazycích) a velká podsvícená tlačítka.

Shrnutí

S modelem De’Longhi Eletta ECAM 45.760.W nemusíte dělat kompromisy. Na přístroji oceníte především kapacitu zásobníku na vodu i na kávu. Hlavní výhoda tohoto přístroje může být ale zároveň také jeho nevýhodou. Kávovar má větší rozměry, proto si předem zkontrolujte, zda máte dostatek prostoru pro jeho umístění. Díky jeho větší kapacitě se hodí také do míst s frekventovanějším vařením kávy, například tedy do firem.

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B, prvotřídní plnoautomatický kávovar za skvělou cenu. Moderní přístroj od proslulé italské značky, který vám jediným stisknutím tlačítka dopřeje 2 šálky espressa současně.

Plnoautomatický kávovar De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B
Zdroj: delonghi.com/cs-cz
Plnoautomatický kávovar De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B vám připraví silné espresso i krémové cappuccino.

Základní parametry

Typ: automatický kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 1,8 l | Kapacita zásobníku na kávu: 250 g | Nastavení hrubosti mletí: ano | Tryska na páru: ano | Nádoba na mléko: ne | Nahřívání šálků: ne | Nastavení výšky výpusti: ano | Samočisticí funkce: ano | Odvápňování: ano | Rozměry: 35,1 × 43 × 23,8 cm | Hmotnost: 9 kg | Cena: od 7 150 Kč

Spojení toho nejlepšího

Funkční výbava kávovaru De’Longhi ECAM 22.110.B je v dané cenové kategorii velmi bohatá. Do nádobky na vodu se vejde 1,8 litru, do zásobníku na kávu až 250 gramů kávy. U tohoto modelu budete muset oželet automatické šlehání mléka. V případě přípravy mléčných nápojů využijete parní trysku, která vám zároveň dodá horkou vodu pro přípravu čaje nebo horké čokolády.

Ovládání přístroje je sice mechanické, ale velice intuitivní. V menu si pak můžete nastavit například tvrdost vody, nainstalovat vodní filtr i nastavit úsporu energie. Kávovar mimo jiné disponuje funkcemi nahříváním šálků, automatickým čištěním a odvápňováním a potěší i nastavitelný odtok kávy pro různou velikost šálku až do výšky 14 cm.

Vždy čerstvá káva přesně podle vašich preferencí

Kávovar De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B je vybaven kónickým, 100% kalibrovaným ocelovým mlýnkem a technologií Tubeless System. Tento systém snižuje množství mleté kávy, která po každém použití zůstává v mlýnku. Kávový nápoj je tak připraven vždy z čerstvé mleté kávy. Navíc si lze jednoduše nastavit ideální velikost, teplotu i aroma kávy tak, aby odpovídala přesně vaší chuti.

Shrnutí

Kávovar De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B už na první pohled zaujme svým vkusným designem. Dostatečná velikost zásobníků bude vyhovovat většině uživatelů. Největší výhodou je jeho jednoduché ovládání a bohaté možnosti nastavení, které umožňují přizpůsobit kávu přesně vaší chuti. Kávovar je ideální volbou pro běžnou domácnost.

De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B

Plnoautomatický kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B, ideální volba pro všechny milovníky kávy, a to i ty náročnější. Dopřejte si silné espresso i krémové cappuccino, kdykoli na ně dostanete chuť.

Základní parametry

Typ: automatický kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 1,8 l | Kapacita zásobníku na kávu: 300 g | Nastavení hrubosti mletí: ano | Tryska na páru: ano | Nádoba na mléko: ano | Nahřívání šálků: ano | Nastavení výšky výpusti: ano | Samočisticí funkce: ano | Odvápňování: ano | Rozměry: 34,8 × 42,9 × 23,6 cm | Hmotnost: 9,5 kg | Cena: od 13 949 Kč

Výborná káva podle vaší chuti

S kávovarem De’Longhi ECAM 350.55.B si můžete hravě připravit až 11 druhů kávových nápojů. Milovníci cappuccina nebo caffè latte ocení možnost automatického šlehání mléka v kombinaci s připojenou nádobkou na mléko. Výrobci ovšem mysleli i na ty, kteří si chtějí mléčnou pěnu připravit ručně. Kávovar je vybaven parní tryskou. Díky funkci výdeje horké vody si navíc můžete uvařit i čaj nebo horkou čokoládu.

Spojení toho nejlepšího

Plnoautomatický presovač De’Longhi ECAM 350.55.B je vybaven integrovaným 13stupňovým mlýnkem z kónické oceli pro použití zrnkové kávy. Zásobník na kávu má kapacitu úctyhodných 300 gramů. Nádržka na vodu pojme až 1,8 litru vody, což oceníte především při návštěvách. Kávovar má nastavitelnou výšku výpusti pro různou velikost šálku až do 13,5 cm, dvě trysky pro rychlou přípravu 2 šálků kávy najednou i funkci nahřívání šálků.

Moderní vzhled, intuitivní ovládání a snadná údržba

Už na první pohled zaujme ovládací panel s grafickým displejem a dotykovými podsvícenými tlačítky. V menu kávovaru si pak můžete vybrat celkem z 16 světových jazyků, nastavit tvrdost vody i úsporu energie nebo nainstalovat vodní filtr. Přístroj si navíc v paměti vede statistiku vydaných nápojů.

Při zapnutí a vypnutí se kávovar automaticky propláchne a při potřebě odvápnění vás na to sám upozorní. Kávovar De’Longhi ECAM 350.55.B je navíc vybaven integrovanou funkcí čištění, která zajistí, aby všechny součásti, které přišly do styku s mlékem, byly automaticky očištěny horkou vodou a párou.

Shrnutí

Kávovar De’Longhi ECAM 350.55.B je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají kompaktní a spolehlivý stroj s jednoduchým ovládáním, snadnou údržbou i přijatelnou cenou. Jedná se o opravdu univerzální přístroj, který je vybaven mnoha praktickými funkcemi. Jeho parametry (objem zásobníků na vodu a kávu) ocení především ti, kteří si připravují několik káv denně nebo vaří pro větší množství lidí.

De’Longhi Autentica ETAM 29.660.SB

Model De’Longhi Autentica ETAM 29.660.SB, extrémně štíhlý plnoautomatický kávovar, který zaujme nejen elegantním vzhledem, ale především výkonem. Je ideální i do vaší domácnosti.

Automatický kávovar De'Longhi Autentica ETAM 29.660.SB
Zdroj: delonghi.com/cs-cz
Plnoautomatický presovač De'Longhi ETAM 29.660.SB zaujme nejenom elegantním tělem, ale především výkonem.

Základní parametry

Typ: automatický kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 450 W | Objem zásobníku na vodu: 1,4 l | Kapacita zásobníku na kávu: 200 g | Nastavení hrubosti mletí: ano | Tryska na páru: ne | Nádoba na mléko: ano | Nahřívání šálků: ano | Nastavení výšky výpusti: ano | Samočisticí funkce: ano | Odvápňování: ano | Rozměry: 34 × 47,7 × 19,5 cm | Hmotnost: 9,1 kg | Cena: od 12 249 Kč

Spojení toho nejlepšího

De’Longhi ETAM 29.660.SB se řadí mezi plnoautomatické kávovary, které zajistí skvělou kávu stisknutím jediného tlačítka. Model má zásobník na vodu o objemu 1,4 litru a zásobník na kávu nabídne místo pro 200 gramů kávy.

Silné espresso, jemná americká káva i krémové cappuccino

Automatický kávovar De’Longhi Autentica ETAM 29.660.SB vám připraví nejen silné espresso, ale lehce zvládne i mléčnou pěnu do cappuccina. S tímto modelem si navíc můžete uvařit kávu z kávových zrn i z již namleté kávy. Kávovar je vybaven vestavěným mlýnkem na kávu s 13 stupni mletí. Díky funkci Long Coffee si kdykoli během dne můžete dopřát americkou překapávanou kávu s velmi jemnou chutí. Naopak funkce Doppio+ potěší všechny příznivce opravdu silného espressa. Inovativní proces vaření vám umožní vychutnat si dvojité espresso s extra silným aromatem. Latte Crema System se pak postará o hustou mléčnou pěnu caffè latte.

Efektní design a přátelské uživatelské rozhraní

Plnoautomatický presovač De’Longhi ETAM 29.660.SB je vybaven elegantním ovládacím panelem se soft touch tlačítky a dvouřádkovým displejem. Řada inovativních funkcí usnadňuje ovládání kávovaru a urychluje samotnou přípravu kávy. Mnohým jistě udělá radost, že kávovar umí komunikovat i v češtině.

Shrnutí

Automatický kávovar De’Longhi ETAM 29.660.SB je jakousi zlatou střední cestou. Model je vybaven řadou praktických funkcí. Nevýhodou se může zdát snad jen menší zásobník na vodu a na kávu. Kávovar se hodí zejména do domácností se střední spotřebou kávy.

Philips EP 2235/40

Moderní plnoautomatický kávovar Philips EP 2235/40 je ideálním pomocníkem k přípravě různých druhů kávových specialit.

Domácí kávovar Philips EP 2235/40
Zdroj: philips.cz/
Moderní plnoautomatický kávovar Philips EP 2235/40 je vybaven řadou chytrých funkcí i pokročilých technologií.

Základní parametry

Typ: automatický kávovar | Parní tlak: 15 bar | Příkon: 1 500 W | Objem zásobníku na vodu: 1,8 l | Kapacita zásobníku na kávu: 275 g | Nastavení hrubosti mletí: ano | Tryska na páru: ne | Nádoba na mléko: ano | Nahřívání šálků: ne | Nastavení výšky výpusti: ano | Samočistticí funkce: ano | Odvápňování: ano | Rozměry: 43,4 × 36,6 × 24,7 cm | Hmotnost: 8 kg | Cena: od 9 890 Kč

Neodolatelná chuť a aroma v každém šálku

Kávovar Philips EP2235/40 je vybaven keramickým 12stupňovým mlýnkem, díky němuž si můžete přizpůsobit hrubost kávy podle svých představ. Připravit si můžete i dva šálky espressa najednou. Abyste mohli umístit dva hrnečky vedle sebe, je potřeba před přípravou odebrat nádobku na mléko.

Inteligentní systém Aroma Extract pro přípravu kávy udrží teplotu vody v rozmezí 90 až 98 °C a postará se o regulaci průtoku vody. Tím zajistí rovnováhu mezi teplotou přípravy a teplotou extrakce aromatu. Pomocí nabídky My Coffee Choice si navíc můžete nastavit sílu aromatu a množství kávy.

Řada lahodných nápojů jediným stiskem tlačítka

S poloautomatickým kávovarem Philips EP2235/40 si můžete dopřát řadu lahodných kávových nápojů. Kromě espressa či caffè americano si zvládnete během pár chvil připravit také cappuccino nebo latte macchiato. Hedvábně jemnou pěnu zajistí vysokorychlostní systém LatteGo. Mléko jednoduše nalijete do karafy na mléko a připojíte ji ke kávovaru. Kávovar navíc zvládne vydávat i samostatnou horkou vodu, kterou využijete při přípravě čaje.

Shrnutí

Kávovar Philips EP2235/40 je vybaven řadou chytrých funkcí i pokročilých technologií. Díky příkonu 1500 W je už během chvilky připraven k vytvoření lahodného kávového nápoje. S intuitivním ovládáním si můžete každý šálek kávy přizpůsobit svým požadavkům. Tento model je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní a výkonný domácí kávovar za přijatelnou cenu.

Kde koupit nejlepší automatické kávovary

De'Longhi Ecam 45.760.W

De'Longhi Ecam 45.760.W

od  

De'Longhi Ecam 22.110

De'Longhi Ecam 22.110

od  

De'Longhi Ecam 350.55.B

De'Longhi Ecam 350.55.B

od  

De'Longhi Etam 29.660 SB

De'Longhi Etam 29.660 SB

od  

Philips EP2235/40

Philips EP2235/40

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Michaela-Zdenkova

Michaela Zdeňková

Redaktor

Redaktorka, která se psaním článků živí už sedmým rokem. Aktuálně se zaměřuje především na články o domácnosti, zahradě a životním stylu. Kromě psaní se ve volném čase věnuje vaření a pečení, výrobě macramé, malování nebo pěstování bylinek a zeleniny na svém pidi dvorku. Zároveň je milovnicí kvalitní hudby, filmů, knih a procházek se svou rodinou a psem.

Více článků od Michaely

Přečtěte si také