Hlavní obsah stránky

Microsoft Xbox Series X

Microsoft si dal záležet, aby herní konzole Xbox Series X upoutala pozornost jak výkonem, tak designem. Černý kvádr v sobě ukrývá osmijádrový procesor AMD Zen 2, grafickou kartu podporující Ray Tracing a rychlý SSD disk.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuMicrosoft

Popis

Microsoft si dal záležet, aby herní konzole Xbox Series X upoutala pozornost jak výkonem, tak designem. Černý kvádr v sobě ukrývá osmijádrový procesor AMD Zen 2, grafickou kartu podporující Ray Tracing a rychlý SSD disk.

Klíčové vlastnosti
 • SSD disk 1 TB
 • kruhový D-pad
 • grafika a procesor AMD
 • Ray Tracing
 • tlačítko pro rychlé sdílení

Herní konzole Microsoft Xbox Series X

Tuto herní konzoli nikdo nepřehlédne. Její minimalistický design obsahuje minimum prvků, ale uvnitř je to koncert technologií. Pozadu nezůstal ani gamepad, který se také dočkal zajímavých změn. V době sociálních sítí oceníte na ovladači tlačítko pro okamžité sdílení obrazovky. Microsoft Xbox Series X jde s dobou a na jeho výkonu to je znát.

Herní konzole Microsoft Xbox Series X
Obraz jako živý

Grafický čip od AMD je založený na architektuře RDNA 2 s podporou Ray Tracingu. Grafika bude ještě víc realističtější. Ray Tracing věrohodně vykresluje stíny, odrazy a lomy světla podle konkrétního povrchu. Sluneční paprsky dopadající na vodní hladinu se budou odrážet ve vlnách, prosklené budovy budou zrcadlit své okolí. Ray Tracing si vychutnáte při všech možných odrazech obrazu. Ať už při explozích, svícení v interiéru nebo slunečních paprscích.

Xbox Series X herní konzole
Výkonný procesor

Celkový výkon zastřešuje procesor společnosti AMD založený na Zen 2 technologii. Tento osmijádrový mozek konzole je vyráběn 7nm technologií. Takt 3,8 GHz se zajisté podepíše na výkonu her a snímkové frekvenci 60 FPS při rozlišení 4K. Xbox Series X bude však podporovat i 8K.

Xbox Series X gamepad
Vylepšený gamepad

Ovladač se dočkal inovací, ale hlavní ovládací prvky zůstaly na svém místě. Hraní pro vás bude ještě pohodlnější než dosud. V Microsoftu si vyhráli s designem a ovladač pro ještě lepší úchop více zaoblili. Navíc vám nevyklouzne z ruky. Na těch nejdůležitějších místech je opatřen protiskluzovým materiálem.

Microsoft Xbox Series X D-pad
Místo křížku kolečko

Největší designovou změnou na ovladači prošel D-pad. Jeho tvar již není křížový. Nový kruhový design najde ještě širší uplatnění při hraní nejnovějších her pro Xbox Series X. Ovladač nabijete přes konektor USB-C. Díky Bluetooth můžete ovladač spárovat s vaším počítačem nebo chytrým telefonem.

Microsoft Xbox Series X sdílení
Stiskněte a sdílejte

Pod velkým znakem Xboxu se na ovladači nachází tlačítko pro sdílení. Stiskem tlačítka pořídíte snímek obrazovky nebo nahrajete video. Podělte se s přáteli nebo komunitou fanoušků o vaše nové úspěchy při hraní.

Xbox Series X SSD disk
1 000 GB prostoru

Rychlý SSD disk o kapacitě 1 TB zvládne přečíst data rychlostí 2,4 GB za sekundu. Grafika tak bude hezky plynulá bez zdlouhavého načítání. Navíc budete mít dostatek prostoru pro uložení vašich her.

Xbox Series X
Nezbavujte se starších her

Zpětná kompatibilita se staršími hrami je velkou devízou této konzole. Na Xbox Series X si bez problému užijte i tituly, které jste si pořídili už dávno, ať už jde o hry pro Xbox one nebo pro Xbox 360.

PlayStation 5 versus Xbox Series X

Obě konzole si mohou konkurovat vyrovnaným výkonem. Xbox Series X vyhrává v případě kompatibility, protože konzole bude podporovat téměř většin her předchozích konzolí. Oproti tomu PlayStation 5 nabídne kompatibilitu ke svým hrám ze čtvrté série.

Na obou konzolích si užijete hraní her při 60 snímcích za sekundu s možností 4K rozlišení. Obě podporují Ray tracing pro detailně vykreslený obraz. PlayStation 5 i Xbox Series X jsou vybaveny SSD diskem, který výrazně popožene načítání obrazovky.

Porovnání výkonu:

CPU

 • XSX: 8x Cores @ 3,8 GHz (3,66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
 • PS5: 8x Cores @ 3,5 GHz (variabilní) Custom Zen 2 CPU

GPU

 • XSX: 12,13 TFLOPS, 52 CUs @ 1,825 GHz Custom RDNA 2 GPU
 • PS5: 10,3 TFLOPS, 36 CUs @ 2,23 GHz

Paměť

 • XSX: 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
 • PS5: 16 GB GDDR6 w/ 256mb

Výkonnostní paměť

 • XSX: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
 • PS5: 16GB @ 448GB/s

Interní pevný disk

 • XSX: 1 TB Custom NVME SSD
 • PS5: 825 GB Custom NVME SSD

Rychlost převodu dat

 • XSX: 2,4 GB/s (Raw), 4,8 GB/s
 • PS5: 5,5 GB/s (Raw), 8-9 GB/s

Parametry

Druh konzolestolní
Připojení k internetuano
Propojení s online herní distribucíano
Kapacita1024 GB
Přiložená hrane
Podpora Blu-rayano

Články k tématu

TechnologieHerní konzole, nebo herní PC? Poradíme, co zvolit!

Pokud chcete hrát videohry a nestačí vám mobilní telefon, máte dvě hlavní možnosti – hrát na konzoli, nebo na počítači. Obě varianty mají svá pro i proti a hodí se pro různé typy uživatelů. Podívejme…

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Herní konzole Microsoft