Seznam.cz

Jak se ochladit u PC: Tipy na produkty, které vám s tím pomohou

Mini ventilátor
Zdroj: Unsplash.com
Vratislav Holub
Vratislav Holub před 2 roky

Léto se před několika týdny přihlásilo o slovo a dává nám o tom řádně znát. Své o tom ví i lidé pracující u počítače. V tomto článku se proto zaměříme na nejlepší doplňky, které dokáží zpříjemnit práci a patřičně zchladí.

Ventilátor

Základním produktem pro ochlazení v letních dnech je ventilátor. Funguje jednoduše a poměrně efektivně, jen je třeba mít na paměti, že sám o sobě nechladí, ale víří vzduch. V nabídce můžete vybírat nejen podle designu, ale také dle funkcí, efektivity, rychlosti, spotřeby a podobných vlastností. Tady to ale zdaleka ještě nekončí.

K dispozici jsou i USB ventilátory, které lze připojit prostřednictvím USB přímo k počítači či laptopu. Díky tomu se napájejí z PC a dokážou vás tak osvěžovat vždy, když zrovna pracujete. Oblíbenou variantou je ventilátor Platinet PRDF6108, který využijete především na cestách.

Tento ventilátor o průměru 9 cm je vybaven také integrovanou baterií o kapacitě 1 200 mAh a je jej tedy možné využívat kdekoliv. Na jedno nabití nabízí až čtyřhodinový provoz a nabíjí se přes dnes již trochu zastaralý micro USB konektor.

Pokud hledáte ventilátor přímo k počítači, pak je zajímavým řešením Akasa AK-UFN03-BK. Ten je tedy možné připojit prostřednictvím klasického USB kabelu. Produkt má hliníkovou konstrukci a vyznačuje se jednoduchým designem, který se hodí na jakýkoliv pracovní stůl. Velikost vrtule je 19 cm.

Mini větráček

Pro uživatele notebooků a cestovatele je ideálním společníkem mini větráček Arctic Cooling Breeze Mobile – USB fan. Jak už jeho název napovídá, jedná se o mobilní ventilátor, který lze jednoduše přenášet. Samotná vrtule má pouze 9 cm a následně pokračuje krátkým, avšak ohebným ramenem rovnou do USB konektoru.

Arctic Cooling Breeze Mobile – USB fan
Zdroj: Arctic Cooling
Malý, jednoduchý a účinný.

Tento ventilátor nemá ani žádné ovládání. Jednoduše jej stačí připojit a automaticky začíná chladit. Kvůli jeho velikosti nemůžete očekávat žádné zázraky, pro případné cestování ale definitivně postačí a dokáže tak zpříjemnit pobyt ve vedru.

Ochlazovač vzduchu

Dalším pomocníkem do horkých dnů je ochlazovač vzduchu. Ten do místnosti rozhání vzduch ochlazený vodou nebo ledem, které se umisťují do nádržky.

 

DOMO DO154A
Zdroj: DOMO
Ochlazovač vzduchu dokáže zpříjemnit letní dny.

Levnější alternativou mobilní klimatizace je například ochlazovač vzduchu DOMO DO154A. Díky kompaktním rozměrům ho můžete umístit rovnou na stůl a nasměrovat přímo na vás. Funguje jako ventilátor, přičemž hnaný vzduch je nadále ochlazen a zvlhčen studenou vodou ze zásobníku. Tento model nabízí dvě rychlosti foukání, zásobník na vodu o objemu 0,75 litru, rychlost vzduchu 2,5 metru za sekundu a nechybí mu ani omyvatelný vodní filtr. Hodí se například i do kanceláře, ale vzhledem k rozměrům byste od něj neměli očekávat zázraky. S ochlazením celé místnosti si rozhodně neporadí.

K dostání jsou také i podstatně výkonnější ochlazovače jako Sencor SFN9011SL. Ten nabízí praktický LED displej, nádržku o objemu 5,5 litrů, možnost dálkového ovládání, režim ventilátoru, ochlazovače a zvlhčovače, integrovaný časovač a další režim zvaný Sleep pro ochlazování během spánku, čímž by se mělo předejít případnému nachlazení. Maximální hlučnost pak dosahuje 66 dB, což je více než u dražší konkurence.

USB ledničky

Během letních dnů není nic lepšího než si vychutnat oblíbený, a především studený nápoj. S jeho ochlazením vám může pomoci menší kuriozita, kterou využijete především tam, kde nemáte klasickou chladničku.

Řeč je USB ledničce. Jak již samotný název napovídá, tento produkt nepřipojíte do zásuvky, ale do USB portu vašeho počítače či laptopu. Tomu samozřejmě odpovídají i rozměry. V drtivé většině případů takovéto chladničky pojmou pouze jednu půllitrovou plechovku. I přesto se ale jedná o praktické řešení, díky kterému můžete mít vychlazený nápoj vždy po ruce. Díky svým rozměrům a kapacitě je vhodné mít USB ledničku například v kanceláři, případně si ji vzít na cesty.

Vogadgets USB lednička Max
Zdroj: Zboží.cz
USB lednička dokáže zchladit nápoj a zajímavě ozdobit pracovní stůl.

Vogadgets USB lednička Max  nabízí více režimů, ve kterých dokáže fungovat. Ihned po zapojení se začne ochlazovat na teplotu 8 °C, a nápoj proto vychladí v relativně krátkém čase. Hodí se ale i do chladnějšího počasí. Na prvním stupni totiž dokáže i ohřívat. Zajímavý je i design, má tvar klasické lednice, ovšem výrazně zmenšené.

Mobilní klimatizace

Vůbec nejefektivnějším variantou pro zchlazení při práci za počítačem je klimatizace. Jednoduchým řešením je použití mobilní klimatizace, která se dokáže bezproblémově postarat o udržování požadované teploty v místnosti, aniž byste museli řešit složitou instalaci. Jedná se už ale o nákladnější řešení, které je nutné standardně připojit do elektrické sítě.

Mobilní klimatizace se hodí především do pronajatých prostor či památkově chráněných budov, kde je zmiňovaná instalace klasické klimatizace přespříliš složitá až nereálná.

Oblibě se mezi zákazníky těší například Sinclair AMC-14P. Tato mobilní klimatizace dokáže rychle místnost zchladit, ale i vyhřát. V případě chlazení funguje v rozsahu 17-32 °C a u topení se jedná o 7-23 °C. To vše samozřejmě doplňuje jednoduché ovládání, LED displej a snadná instalace. Jednoduše stačí vyvést hadici odvádějící horký vzduch mimo klimatizovaný prostor a máte hotovo. Potěšit pak dokážou i kolečka pro jednoduché přesouvání. Jedná se o ideální variantu do místností o velikosti 35 m2.

Zobrazit nabídku stolních ventilátorů

Kde koupit zmiňované produkty

Platinet PRDF6108

Platinet PRDF6108

od  

Akasa AK-UFN03-BK

Akasa AK-UFN03-BK

od  

Hama 12365

Hama 12365

od  

DOMO DO154A

DOMO DO154A

od  

Sencor SFN9011SL

Sencor SFN9011SL

od  

Vogadgets USB lednička Max

Vogadgets USB lednička Max

od  

Sinclair AMC-14P

Sinclair AMC-14P

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Léto Klimatizace Ventilátory

Vratislav Holub

Vratislav Holub

Redaktor

Fanoušek technologií, student marketingu a redaktor, který se psaní článků věnuje od roku 2018. Primárně se zabývá děním okolo společnosti Apple, ale nejsou mu cizí ani konkurenční platformy, jejíchž pokrok mnohdy s údivem obdivuje. Ve svém volném čase rád debatuje s přáteli o aktuálním světovém dění. Řadí se k nočním sovám.

Více článků od Vratislava

Přečtěte si také