Seznam.cz

Jak vybrat mobilní klimatizaci, která ochladí váš interiér?

mobilni-klimatizace-vyber
Zdroj: Shutterstock.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 7 měsíců

Léto o sobě začíná dávat čím dál více vědět úmornými vedry, která se stávají v neklimatizovaných interiérech hotovou noční můrou. Ve vysokých teplotách se totiž nejen extrémně těžko pracuje, ale třeba i relaxuje nebo spí. Určitě proto přijdou vhod mobilní klimatizace. V následujících řádcích vám s jejich výběrem pomůže.

Aktualizováno 12. 1. 2023

Výběr nejlepších mobilních klimatizací pro rok 2023

Porovnat parametry

Ochladí a zároveň dokáže alespoň základně pročistit vzduch, to vše přitom za příznivou cenu.

Sencor SACMT7020C

od  

Potřebujete-li ochladit menší místnost a to ideálně za přijatelnou cenu, je model SACMT7020C od Sencoru jednou z nejlepších možností. Dokáže ochladit místnosti až do plochy 18 m2 a disponuje vzduchovým filtrem pro zachycení mechanických částeček, časovačem, dálkovým ovládáním a displejem. Bohužel co se týče vzhledu, není klimatizace zrovna designovka a velkými negativy jsou i její hlučnost a absence mobilní aplikace.

Designově povedený produkt do relativně velkých prostor, který umí být díky nastavitelným režimům velmi tichý.

Sencor SAC MT9021C

od  

Tato klimatizace již dle výrobce zvládne účinně ochladit větší interiér o ploše až 35 m². Je tedy ideální pro větší pokoje nebo menší byty. Na první pohled zaujme svým vzhledem, díky kterému rozhodně nebude v interiéru působit jako pěst na oko. Disponuje ovladačem, nočním režimem či omyvatelným vzduchovým filtrem. Velkým nedostatkem je opravdu malá nádobka na zachycenou vodu, kvůli čemuž je nutné ji často vynášet. Klimatizaci není možné ovládat pomocí mobilní aplikace a je trochu hlučnější.

Dražší, ale zato velmi spolehlivá klimatizace s líbivým designem.

Sinclair AMC-11P

od  

I tato klimatizace od značky Sinclair potěší svým minimalistickým designovým provedením, díky kterému vzhled interiéru nenaruší. Klimatizace je zároveň menších rozměrů, což je vždy plus. Další nespornou výhodou je poměrně nízká hlučnost a indikátor naplnění nádobky na vodu. Nadchne ovšem zejména rychlostí chlazení a nízkou hlučností. Zvládne zchladit prostor do 25 m². Hlavní nevýhodou může být vyšší pořizovací cena či absence ovládání mobilem.

Skvělý pomocník do větších prostor, kterého v nich však pro jeho relativně velké rozměry nepřehlédnete.

Sencor SAC MT1411C

od  

Největší předností této klimatizace od značky Sencor je schopnost ochladit i větší prostory (o ploše až 42 m2) a velmi dobrá odvlhčovací kapacita. Za hodinu dokáže ze vzduchu vytáhnout až 3,7 litru vody. Výborné chladicí schopnosti jsou bohužel na úkor velikosti, která je zde opravdu nezanedbatelná a i ve větším interiéru půjde jen těžko přehlédnout. Naštěstí na to výrobce myslel a klimatizace má alespoň minimalistické designové provedení. Disponuje třemi omyvatelnými filtry, ovladačem a nočním režimem. Výrobek by měl mít spíše tišší chod oproti jiným modelům.

Vynikající parťák do kanceláří či malých bytů.

Daitsu APD 9 CK

od  

Tato klimatizace od značky Daitsu se hodí pouze do opravdu malých prostor o ploše 10 až 16 m2, které ovšem ochladí velmi rychle a není ani nikterak hlučná. Pokud by vás přeci jen rušila, disponuje nočním režimem, díky kterému bude její chod ještě tišší. Nabízí tři rychlostní režimy chlazení a přijatelný odvlhčovací výkon – 1 litr vody za hodinu. Nicméně jí chybí vzduchový filtr, který by byl schopný zachytit nečistoty ze vzduchu.

Designově nevšední kousek využitelný kromě klimatizace i jako tepelné čerpadlo

Hecht 3913

od  

Největšími přednostmi klimatizace Hecht 3913 jsou možnost ovládání pomocí aplikace na telefonu a využití taktéž jako topení. Ovládání je ovšem samozřejmě možné také pomocí dotykového panelu, nebo dálkovým ovladačem, který je součástí balení. K dispozici jsou 3 rychlosti ventilátoru a časovač. Ochladit zvládne místnost do 20 m2, což je spíše méně než nabízí ostatní modely, vzhledem k vyšší pořizovací ceně. Zevnějšek výrobku je poněkud netradiční a zajímavě navržený, nemusí se tedy zalíbit každému.

Mezi uživateli velmi oblíbený produkt pro svou cenu i rozměry

Olimpia Splendid Compact 8P

od  

Přední výhodou klimatizace jsou její malé rozměry, se kterými souvisí i nízká hmotnost, a tudíž snadná manipulace, která je umocněna kolečky. Oproti ostatním modelům je navíc příjemně tichá. Lamely směřující nahoru umožňují lepší distribuci vzduchu. Ochladit zvládne prostory o ploše až 26 metrů čtverečních. Bohužel není možné ji ovládat pomocí mobilního telefonu.

Naprostá hvězda mezi mobilními klimatizacemi

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

od  

Olimpia Splendid Dolceclima představuje energeticky nenáročnou a vysoce výkonnou klimatizaci, která dokáže vychladit i větší místnosti (o ploše do 38 metrů čtverečních) a navíc by měla být oproti ostatním velmi tichá. Disponuje automatickým, Turbo a Silnět módem a ovládat lze jak klasickým dálkovým ovladačem, který je součástí balení, tak i pomocí mobilní aplikace. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Kousek do velkých prostor, ke kterému nemusíte díky podpoře ovládání smartphonem vstávat z gauče či postele.

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

od  

Daitsu APD 12 HX překvapí svou opravdu nízkou hlučností pouhých 53 dB. Velkou výhodou je také ovladatelnost přes Wi-Fi připojení pomocí aplikace v mobilním telefonu, díky které máte možnost spustit klimatizaci na dálku. Ochladit zvládne i větší prostory o ploše až 29 metrů čtverečních. Dále disponuje pěti režimy, časovačem a je velmi nenáročná na spotřebu. Největší nevýhodu představuje vyšší cena a obyčejný design.

Malá, levná, ale přesto velmi šikovná klimatizace do menších prostor.

Trotec PAC 2010 E

od  

Trotec PAC 2010 E je malá a relativně tichá klimatizace s nízkou spotřebou. Důležitým parametrem při jejím výběru je rozhodně také velmi nízká cena. Za tu nabízí časovač, noční režim i funkci ventilace. Postačí k vychlazení prostor o ploše až 26 metrů čtverečních.

Mobilními klimatizace, ochlazovač vzduchu nebo ventilátor?

Zatímco ventilátor byste si s mobilní klimatizací spletli jen stěží, jelikož se jedná o typově dva zcela odlišné produkty, u ochlazovače vzduchu se splést klidně můžete. Designově se jedná o velmi podobné produkty, které se od sebe na první pohled liší jen a pouze odvodní hadicí vzduchu, kterou ochlazovače vzduchu nemají. Rozdílů je však mezi nimi daleko více. Obecně se dá říci, že mobilním klimatizacím hraje do karet vyšší chladící výkon, nulová starost o chladivo či možnost nastavení požadované teploty v klimatizované místnosti. To u ochlazovačů vzduchu musíte doplňovat vodu s ledem. Co se pak týče teploty, ochlazovače zkrátka “chladí” do té doby, dokud je nevypnete, nebo jim nedojde chladivo. Slovo “chladí” je pak v uvozovkách proto, že se o chlazení v pravém slova smyslu nejedná – příjemnější klima v interiéru má totiž na svědomí zvlhčení vzduchu studenou vodou.

Na druhou stranu je ochlazovač vzduchu méně hlučný a spotřebovává méně elektrické energie. Neřešíte u něj vývodovou hadici taženou například do okna či na balkón a je zpravidla i lehčí a menší. Přívětivější je u ochlazovačů i cena. Poměrně zajímavé je pak to, že zatímco mobilní klimatizace vzduch vysušuje, ochlazovače vzduchu jej naopak zvlhčují. Je proto vždy nutné brát v potaz, zda potřebujete chladit místnost s vyšší vlhkostí vzduchu, které by stály za vysušení, nebo naopak s nižší vlhkosti, které by bylo fajn zvlhčit. Dobré je vědět i to, že zatímco v ochlazovači vzduchu nasátý vzduch cirkuluje, mobilní klimatizace jej pomocí vývodní hadice odstraňuje z interiéru ven.

Ochlazovače zvlhčují vzduch studenou vodou, zatímco klimatizace vzduch vysušují.

Domácí ventilátory jsou suverénně nejlevnějším chladícím řešením. Chlazení je u nich zajištěno cirkulací vzduchu před rotorem ventilátoru, což jej nejen zrychlí, ale také ochladí. Je nicméně potřeba brát v potaz, že tento způsob chlazení je využitelný spíš místně, nejedná se o řešení pro celý byt či dům. Zároveň při tomto chlazení vzniká víření prachu, kvůli čemuž nejsou ventilátory vhodné pro alergiky či obecně osoby s dýchacími problémy. U mobilních klimatizací a ochlazovačů vzduchu se víření prachu úplně bát nemusíte – lze totiž sehnat modely s filtry, které vzduch v místnosti dokonce vyčistí.

Obecně se proto nedá říci, jaký typ chlazení je jednoznačně nejlepší a jaký naopak nejhorší, každý najde své uplatnění někde jinde. Co se však říci dá, je to, že mobilní klimatizace jsou těm klasickým nástěnným suverénně nejblíž. Jestli chcete relativně komplexní řešení s co možná nejvyšším chladícím výkonem, mobilní klimatizace jsou to pravé.

Jak vybrat mobilní klimatizaci

Výběr vhodné mobilní klimatizace není naštěstí nic složitého. Stačí se držet pár základních aspektů a při výběru nešlápnete vedle. Rozhodně ale nenakupujte takříkajíc poslepu, ale mějte jasno v rozměrech místnosti pro chlazení, potenciálně v jejich dalších dispozicích.

Chladící výkon, velikost místnosti

Jednoznačně nejdůležitějším aspektem při výběru mobilní klimatizace je správná volba jejího chladícího výkonu. V dnešní době se nicméně nejedná o nic těžkého, jelikož prakticky všichni výrobci udávají, za jak dlouho jsou klimatizace schopné ochladit místnost o určitých metrech čtverečních. Je tedy vždy třeba mít plochu místnosti alespoň hrubě spočítanou. Při výběru se pravděpodobně setkáte i s BTU/h, což je jednotka chladícího výkonu a rovná se 0,293 wattům. Jelikož se obecně udává, že je na ochlazení jednoho metru čtverečního potřeba 8 wattů výkonu (nejen) mobilní klimatizace, lze si pomocí BTU/h dopočítat přesněji chladící schopností klimatizace. Obecně se ale dá říci, že pokud budete nakupovat jen podle výrobcem uvedených parametrů pro chlazení prostoru, nespálíte se a BTU/h jakožto běžný uživatel řešit nemusíte. 

Hlučnost

Co řešit však musíte, respektive byste měli, je hlučnost klimatizace. V zásadě platí, že výkonnější klimatizace bývají hlučnější. Jelikož jsou ale zpravidla využívány ve větších prostorách, nemusí to tolik vadit. Příliš velký výběr z hlediska hlučnosti ale stejně nečekejte – hlučnost naprosté většiny mobilních klimatizací se pohybuje mezi 50 až 65 dB, přičemž nejčastěji je to horní polovina tohoto rozmezí. Fajn je, že při hlasitosti kolem 50 dB se dá bez větších problémů spát, neboť je to například i hlasitost mírného deště. Pro představu, 60 dB odpovídá třeba myčce nebo hlasitější komunikaci. 

Velikost klimatizace

Před nákupem mobilní klimatizace byste měli mít jasno nejen v tom, v jaké místnosti bude stát, ale také v tom, kde přesně bude umístěná. Brát v potaz je u ní potřeba nejen její vývod horkého vzduchu, ale samozřejmě i rozměry jako takové. Přeci jen, přestavovat nábytek kvůli pár dnům, týdnům či měsícům klimatizování asi nechcete. Rozměry byste navíc neměli opomíjet i kvůli potenciálnímu uskladnění mimo letní sezónu. Rozměry mobilních klimatizací se sice rozchází zpravidla o centimetry a i jejich hmotnost se většinou u podobných modelů příliš neliší, vždy je však lepší skladovat menší zařízení, kor se stejnými vlastnostmi. 

Mobilní klimatizace v bytě
Zdroj: Noaton.cz
Některé mobilní klimatizace nabízí natolik povedený vzhled, že mohou být klidně brány jako povedený designový doplněk.

Spotřeba energie

Pokud se chystáte mobilní klimatizaci používat ve velké míře celé léto, rozhodně byste neměli opomíjet její energetickou náročnost. Koupě modelu s vyšší energetickou náročností se vám totiž nepěkně podepíše na účtu za elektřinu. Většina mobilních klimatizacích spadá do energetické třídy A, narazit ale můžete i na kousek ze třídy A+, který vám dokáže něco málo navíc ušetřit. Určitě tedy stojí za to při výběru z více klimatizací se stejnými vlastnostmi sáhnout po té úspornější.

Vývod horkého vzduchu a nádoba na vodu

Pamatujte na to, že mobilní klimatizace potřebuje přístup k oknu, balkónu či díře ve zdi, přes které odvádí horký vzduch z místnosti pomocí ochlazovací hadice. Ty jsou však ke klimatizacím přibalovány v různých délkách v závislosti na výrobci, takže si před nákupem její rozměry zjistěte. Dokoupit delší hadici není problém, ale vzhledem k tomu, že jsou klimatizace jako takové poměrně levnou záležitostí začínající na zhruba 6000 Kč, je každá koruna navíc zbytečná. 

Mobilní klimatizace slouží i  jako odvlhčovače místnosti, kdy vlhkost ze vzduchu shromažďují do separační nádobky. Není proto od věci kupovat modely s dostatečně velkou nádobkou a tím si ušetřit její časté vyprazdňování. 

Další funkce 

V dnešní době disponují mobilní klimatizace spoustou nejrůznějších funkcí zlepšujících jejich využitelnost, na které má smysl se při jejich nákupu taktéž dívat. Na mysli máme například režimy pro rychlé chlazení, tiché chlazení, časování chlazení, efektivní odvlhčování, ale třeba i možnost propojení s mobilním telefonem a jejich ovládání na dálku. Pro celkovou pohodlnost při využívání má proto smysl tyto funkce nastudovat a podle svých priorit sáhnout po modelu nabízejícím vše, co byste mohli v budoucnu potřebovat. 

Nejlepší mobilní klimatizace dle velikosti místnosti pro rok 2023

Vybrat jednoznačně nejlepší mobilní klimatizace je vzhledem k různě velkým místnostem, kde budou používány, velmi obtížné. V následujících řádcích proto naleznete doporučení na nejlepší klimatizace podle chladící plochy, výkonu, ceny a dalších důležitých aspektů. 

Daitsu APD 9 CK – Do 16 m²

Daitsu APD 9 CK

Daitsu APD 9 CK

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Daitsu APD 9 CK

Daitsu APD 9 CK

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Klimatizace do skutečně malých prostor o ploše 10 až 16 m² – tedy ideálně do kanceláří nebo malých pokojů.

Daitsu APD 9 CK
Zdroj: Daitsu.com
Mobilní klimatizace Daitsu APD 9 CK.

Mezi uživateli je velmi oblíbená hlavně pro svou vysokou rychlost chlazení, líbivý design a dokonce i nízkou hlučnost. Výrobce u ní sice uvádí 64 db, ale podle ohlasů se pohybuje výrazně níž a na tuto úroveň dosáhne jen v těch nejextrémnějších chladících cyklech. Dále se vyznačuje snadnou ovladatelností, byť bohužel proveditelnou jen přes displej a dálkový ovladač. Samozřejmostí jsou tři rychlostní režimy chlazení a noční režim pro aktivaci tichého chlazení, které vás nebude rušit jak při spánku, tak ani při práci. Vyloženě špatný není ani odvlhčovací výkon – klimatizace totiž dokáže ze vzduchu v místnosti dostat až 1 litr vody za hodinu. Smiřte se nicméně s tím, že se u tohoto modelu nedočkáte vzduchového filtru, který by byl schopný zachytit nečistoty poletující ve vzduchu. Co se pak týče nastavení teploty, klimatizace zvládá chladit v rozmezí 16 – 35 °C. Produkt spadá do energetické třídy A.

Sencor SACMT7020C – Do 18 m²

Sencor SACMT7020C

Sencor SACMT7020C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SACMT7020C

Sencor SACMT7020C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Potřebujete-li ochladit menší místnost a to ideálně za přijatelnou cenu, je model SACMT7020C od Sencoru jednou z nejlepších možností.

Sencor SACMT7020C
Zdroj: Sencor.com
Mobilní klimatizace Sencor SACMT7020C.

Výrobce u ní uvádí, že dokáže spolehlivě uchladit místnosti až do plochy 18 m², což potvrzují i její majitelé v recenzích na internetu. Špatně na tom není klimatizace ani z hlediska objemu zásobníku pro zachycení vody sbírané ze vzduchu. Disponuje totiž zásobníkem o objemu jeden litr, což je i o polovinu více, než co nabízí mnohé klimatizace pro chlazení větších prostor. Mezi další pozitiva patří omyvatelný vzduchový filtr pro zachycení mechanických částeček, časovač, dálkové ovládání, displej, možnost nastavení rychlosti klimatizování či noční režim pro snížení hluku. Co se týče režimu chlazení, nastavit lze rozmezí 18 až 35 °C, což jinými slovy znamená, že si lze klimatizací i přitápět. Rozměry klimatizace jsou poměrně malé, 27 x 48 x 69,5 cm při hmotnosti 27 kg. Za negativa pak lze označit hlučnost, která dosahuje 65 dB, což v malé místnosti slyšet zkrátka bude, nepříliš líbivý design či absence mobilní aplikace pro snadnější nastavení. Produkt spadá do energetické třídy A.

Hecht 3913 – Do 20 m²

Hecht 3913

Hecht 3913

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Hecht 3913

Hecht 3913

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Model Hecht 3913 je skvělou volbou do menších prostor, které chcete v létě ochladit a v zimě vyhřát.

Návrh bez názvu (1)
zdroj: zbozi.cz
Mobilní klimatizace Hecht 3913.

Na trhu vyniká především možností ovládání přes aplikaci na chytrém telefonu. K dispozici máte ale samozřejmě i klasický ovladač a dotykový displej. Další předností je možnost využití coby tepelné čerpadlo (topení), takže se výrobek stává prakticky využitelný nejen v létě, ale i v zimě. Skvělou vychytávkou je i automatický režim, díky kterému klimatizace udržuje nastavenou teplotu tím, že buď místnost klimatizuje nebo vytápí, případně funguje jako ventilátor. Dále přístroj disponuje časovačem, třemi rychlostmi ventilátoru a kolečky pro snadnou manipulaci. V režimu odvlhčení absorbuje vlhkost až 31 l/den. Klimatizace by měla být schopna vychladit prostor o velikosti až 20 m². Hlučnost 65 dB by se dala označit za průměrnou. Produkt spadá do energetické třídy A.

Sinclair AMC-11P – Do 25 m²

Sinclair AMC-11P

Sinclair AMC-11P

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sinclair AMC-11P

Sinclair AMC-11P

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Model AMC-11P z dílny Sinclair je skvělou volbou pro chlazení prostorů do 25 m².

Sinclair AMC 11P
Zdroj: Sinclair-solutions.com
Mobilní klimatizace Sinclair AMC 11P.

Majitelé si chválí rychlost chlazení v kombinaci s nízkou hlučností, která sice může podle výrobce dosáhnout až 65 dB, ale na tyto hodnoty se dostává jen zřídkakdy. Další nespornou výhodou je design, který nepůsobí v interiéru nikterak rušivě, ale naopak do něj velmi pěkně zapadne. Potěší i indikátor naplnění nádobky na sběr vlhkosti ze vzduchu či vcelku přívětivé rozměry 76 x 30 x 53,2 cm a hmotnost 28,5 kg. Zklamáním není ani energetická třída – produkt totiž spadá do kategorie A. Pochvalu si klimatizace zaslouží i za omývatelný vzduchový filtr zachycující mechanické nečistoty. Pokud by vás pak zajímal rozsah možného chlazení, ten je 17 až 32 °C. U klimatizace nicméně zamrzí například její ovladatelnost omezená jen na displej a dálkové ovládání namísto mobilního telefonu nebo vyšší pořizovací cena.

Olimpia Splendid Compact 8P – Do 26 m²

Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Olimpia Splendid Compact 8P je opravdu malá a lehká, ale šikovná a poměrně tichá klimatizace za příznivou cenu.

Návrh bez názvu (2)
zdroj: zbozi.cz
Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P.

Kromě kompaktních rozměrů a nízké hlučnosti překvapí také digitálním termostatem, mnoha provozními módy a funkcí odvlhčování. Disponuje kolečky, díky nimž, a zároveň nízké váze, se s ní dá snadno manipulovat. Vychladit dokáže spíše menší prostory do 26 m2. Zajímavou vychytávkou jsou lamely směřované nahoru, které umožňují lepší distribuci vzduchu. Součástí balení je i vývodní trubice o průměru 15 cm a délce 1,5 m. Produkt spadá do energetické třídy A.

Trotec PAC 2010 E – Do 26 m²

Trotec PAC 2010 E

Trotec PAC 2010 E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Trotec PAC 2010 E

Trotec PAC 2010 E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Spokojíte-li se s malou a tichou klimatizací, která je zároveň levná, splňuje základní funkce a ochladí menší místnosti, pak je Trotec PAC 2010 E jasná volba.

Návrh bez názvu (3)
zdroj: zbozi.cz
Mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 E.

Kompaktní rozměry a nízká hlučnost ovšem nejsou její jediné přednosti. Za opravdu nízkou cenu nabízí výkon, který postačí k vychlazení místností do 26 m2. Nabízí časovač, nočním režim i funkci ventilace. Pro snazší manipulaci disponuje kolečky a držadlem. Velkým plusem je navíc nízká spotřeba. Výrobek spadá do energetické třídy A.

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi – Do 29 m²

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Sníte-li o opravdu tiché klimatizaci, kterou můžete ovládat přes svůj mobilní telefon, nehledejte dál, Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi přesně to a mnohem víc nabízí.

Návrh bez názvu (4)
zdroj: zbozi.cz
Mobilní klimatizace Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi.

Majitelé si u této klimatizace chválí především její nízkou hlučnost a není se čemu divit, jelikož 53 dB je oproti ostatním modelům opravdu málo. Další nespornou výhodou je ovladatelnost pomocí Wi-Fi a aplikace v mobilním telefonu. Pokud jste tedy přes den v práci a chcete se vracet do vychlazeného domova, stačí klimatizaci před návratem spustit. Co vás patrně ale bude zajímat nejvíce je, že zvládne ochladit i větší místnost do plochy 29 m2. Klimatizace disponuje pěti režimy: auto, chlazení, odvlhčování, ventilace a topení. K dispozici je také 24hodinový časovač. I tento přístroj je nenáročný na spotřebu a spadá do energetické třídy A+.

Sencor SACT9021C – Do 35 m²

Sencor SAC MT9021C

Sencor SAC MT9021C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SAC MT9021C

Sencor SAC MT9021C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Ideální klimatizace pro větší pokoje nebo menší byty. Podle výrobce totiž nemá SACT9021C problém uchladit interiéry až o ploše 35 m², což je opravdu slušné.

Sencor SACMT9021C
Zdroj: Sencor.com
Mobilní klimatizace Sencor SACMT9021C.

Pozitivem jsou zde čtyři rychlostní režimy chlazení, omyvatelný vzduchový filtr pro zachycení mechanických částeček či noční režim pro snížení hluku na minimum při zachování chodu klimatizace. Vypíchnout si rovněž zaslouží povedený design, díky kterému působí klimatizace jako vkusný interiérový doplněk. Pokud by vás zajímaly přesné hodnoty pro nastavení teploty, jsou 18 až 32 °C. Zle na tom navíc není SACT9021C ani z hlediska rozměrů – nabízí tělo o rozměrech 44 x 32,5 x 69,5 cm při hmotnosti 29 kg. Bohužel, nádobka na zachycenou vodu ze vzduchu se zde výrobci moc nepovedla – má totiž objem 0,4 litru, kvůli čemuž jí můžete vynášet i třikrát za hodinu (výrobce udává odvlhčovací kapacitu až 1,2 litru za hodinu). Hlučnost dosahuje standardních 65 dB. U ovladatelnosti se pak nedá hovořit o ničem, co by vám vyloženě vyrazilo dech – s ovladačem počítat můžete, s mobilní aplikací bohužel ne. Produkt spadá do energetické třídy A.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Do 38 m²

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Hledáte-li energeticky nenáročnou mobilní klimatizaci, která dokáže vychladit i větší místnosti, Olimpia Splendid Dolceclima vás rozhodně nezklame.

Návrh bez názvu (5)
zdroj: zbozi.cz
Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13.

Přední výhodou této klimatizace je velká energetická úspora a fakt, že dokáže vychladit i větší místnosti do plochy až 38 m2. Dle výrobce by měla být tato klimatizace oproti ostatním velmi tichá (62 dB), nicméně přesto si recenzenti na vyšší hluk stěžují, s určitým hlukem se ovšem musí počítat u všech mobilních klimatizací. Přístroj je vybaven technologií Blue air, která zvyšuje rychlost chlazení a rovnoměrně rozptyluje chladný vzduch. Klimatizace disponuje automatickým módem, který reguluje výkon podle aktuální teploty v místnosti, funkcí Silent, která ještě snižuje hlučnost přístroje a módem Turbo, který zvýší rychlost chlazení. Součástí balení je dálkový ovladač a pro snazší manipulaci je přístroj doplněn o úchyty a kolečka. Klimatizaci lze ovládat i pomocí mobilní aplikace a Wi-Fi připojení. Výrobek spadá do energetické třídy A+.

Sencor SACMT1411C – Do 42 m²

Sencor SAC MT1411C

Sencor SAC MT1411C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SAC MT1411C

Sencor SAC MT1411C

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Jeden z nejtěžších kalibrů mezi mobilními klimatizacemi. Přesně takto by se dal s trochou nadsázky popsat model SACMT1411C z dílny Sencoru.

Sencor SACMT1411C
Zdroj: Sencor.com
Mobilní klimatizace Sencor SACMT1411C.

Jedná se o klimatizaci, která je schopná ochladit interiér o ploše až 42 m². Stejně jako u všech předešlých modelů se tato klimatizace chlubí několika rychlostními režimy pro chlazení či nočním režimem pro tichý chod. Současně má velmi dobrou odvlhčovací kapacitou. Dokáže ze vzduchu v místnosti vytáhnout za hodinu až 3,7 litru vody, což je opravdu hodně. Co se týče ovladatelnosti, bohužel i zde je k dispozici jen displej a dálkové ovládání. Pokud by vás pak zajímaly rozměry, ty jsou 48,1 x 39,2 x 76,9 cm a klimatizace váží 35 kg. Jedná se tedy o skutečného macka, ale vzhledem k jeho chladícím schopnostem je to vcelku pochopitelné. Potěší u něj ale minimálně to, že je designově povedený a i přes své rozměry nebude v místnosti působit špatným dojmem. Rozsah chlazení je 17 až 30 °C a klimatizace dále disponuje trojicí omyvatelných filtrů pro odstranění mechanických nečistot ze vzduchu. Špatně na tom není ani hlučnost. Výrobce sice udává 65 db, ale realita je o poznání příjemnější. Majitelé tohoto modelu si totiž chválí nízkou hlučnost s tím, že na maximum se dostane málokdy. Produkt spadá do energetické třídy A. 

Zobrazit nabídku všech mobilních klimatizací

Kde koupit nejlepší mobilní klimatizace

Sencor SACMT7020C

Sencor SACMT7020C

od  

Sencor SAC MT9021C

Sencor SAC MT9021C

od  

Sinclair AMC-11P

Sinclair AMC-11P

od  

Sencor SAC MT1411C

Sencor SAC MT1411C

od  

Daitsu APD 9 CK

Daitsu APD 9 CK

od  

Hecht 3913

Hecht 3913

od  

Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P

od  

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

od  

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

od  

Trotec PAC 2010 E

Trotec PAC 2010 E

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Léto Klimatizace Ventilátory

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také