Seznam.cz

NERF: Perfektní dětské „zbraně“, které nabízejí hodiny zábavy

Vratislav Holub
Vratislav Holub před 1 rokem

Řada "zbraní" NERF je mezi dětmi velice oblíbená. Nabízejí totiž povedený design a hodiny zábavy, přičemž klade vysoký důraz na bezpečnost. Čím se vyznačuje a jaké jsou její varianty?

Pro akční děti jako stvořené

Zbraně NERF jsou určeny pro děti od osmi let. Oproti ostatním hračkám ve stejné kategorii se jejich možnosti znatelně rozšiřují, což je dělá unikátní a oblíbené. Již na první pohled lze vidět, že se nejedná o žádné repliky reálných zbraní, ani případné napodobeniny. Zkrátka vypadají jako hračky.

Díky rozsáhlému výběru a jednoduchému používání dokázaly dobýt prakticky celý svět. Firma Hasbro, které značka NERF patří, má navíc rozsáhlou tradici a nejen výrobě, ale také ve vývoji těchto zbraní.

Bezpečnost

Jelikož se jedná o hračky pro děti, je u nich klíčová i jejich bezpečnost. I v tomto směru se NERF odlišuje od své konkurence, například v podobě kuličových zbraní nebo maket, které jsou schopné pouze zvukových efektů. NERF umí i střílet, ale náboje (projektily, případně šipky) jsou nejčastěji vyrobeny z kvalitní pěny a ani při zásahu do obličeje neublíží.

Není to však jen o nábojích. Pro výrobu samotných zbraní používá výrobce lehký plast, se kterým se dětem snadno manipuluje, netrápí je vyšší váhou a minimalizuje případná zranění.

Proč jsou tolik populární?

Ještě předtím, než se podíváme na samotné varianty zbraní NERF, si pojďme vysvětlit, proč jsou zrovna tyto hračky (nejen) mezi dětmi natolik populární. U chlapců se není čemu divit – drtivá většina z nich si s radostí hraje s nejrůznějšími zbraněmi a sleduje akční pohádky či filmy.

NERF zbraň Unsplash
Zdroj: Unsplash.com
NERF skupinkám malých chlapců nabízí doslova hodiny zábavy

NERF má navíc jednu (marketingovou) výhodu – skutečně rozsáhlou nabídku nejrůznějších zbraní, které se mohou pochlubit zajímavým designem, a navíc i odkazovat například na oblíbenou videohru jako je nyní například Fortnite. Není tedy divu, že když má celá skupina dětí zbraně NERF a domluví se na společnou hru, tak nikdo nebude chtít chybět. Některé modely jsou pak dokonce motorizované a dokážou tak fungovat jako automatické „pušky“.

Varianty zbraní NERF

Na trhu je k dostání hned několik variant zbraní NERF, mezi které se dokonce řadí i luky a praky, ke kterým lze přikoupit šípy i praktický terč pro trénování střelby. Největší oblibě se ale samozřejmě těší klasické střelné zbraně. Může se přitom jednat o klasické pistole, ale také i brokovnice nebo útočné a odstřelovací pušky.

Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé kousky rozřazeny do příslušných řad – Accustrike, Elite, Fortnite, Laser Ops, Mega, Modulus, Rival, Ultra, Zombie Strike a Star Wars. Podle toho se také odvíjejí i vlastnosti samotných zbraní. Pojďme si proto v rychlosti shrnout základní informace a poukázat na nejoblíbenější modely.

NERF Accustrike

Řada NERF Accustrike využívá speciální aerodynamické šipky, které díky svému unikátnímu designu za letu rotují a dokážou tak nabrat vyšší rychlost. Zbraně jsou k dispozici v různých velikostech, kdy největší oblibě se těší Alpahawk.

NERF Elite

Zbraně ze série NERF Elite se svou podobou lehce přibližují reálným zbraním a opět jsou k dispozici v několika velikostech. Mezi nejoblíbeněji modely se řadí Commander RD-6 a Echo CS-10. K dostání je však i automatická pistole Stryfe, která využívá 4 AA baterie a dokáže v řádu sekund vyprázdnit celý svůj zásobník.

NERF Fortnite

Jak už samotný název napovídá, NERF Fortnite odkazují na jednu z nejpopulárnějších videoher současnosti, která se těší obrovské oblibě především mezi mladými hráči. K dispozici jsou nejrůznější modely, od populární odstřelovací pušky Basrl, přes útočnou pušku Risky Reeler či pistoli Sneaky Springer, až po raketomet RL (Rocket Launcher).

NERF Laser Ops

Modely spadající do série NERF Laser Ops dokážou potěšit svými světelnými a zvukovými efekty. Největším rozdílem však je, že se nejedná o tak úplně „nerfky“, ale o zbraně, které využívají infračervené světlo. Lze je navíc propojit s mobilním telefonem, kde lze v příslušné aplikaci při hraní vidět výkon, počet životů a stav munice. Díky tomu jsou modely ze série Laser Ops jedny z nejlepších pro skutečně akční hry. K dispozici jsou pistole Alphapoint a Deltaburst.

NERF Mega

I v případě NERF Mega již samotný název vypovídá o schopnostech jednotlivých zbraní. Ty konkrétně vsázejí na extra velké šipky a větší sílu, čímž se pochopitelně prodlužuje i dostřel. K dostání je opět mnoho modelů. Mezi ty nejoblíbenější se řadí Cycloneschock s rotačním zásobníkem.

NERF raketomet Fortnite
Zdroj: Hasbro.com
Ze série Fortnite je k dispozici dokonce i raketomet

NERF Modulus

Zbraně NERF Modulus jsou modulární a lze je tedy upravit podle potřeb aktuální situace. Není žádný problém na danou zbraň připevnit například mířidla, tlumič či nožky (bipod) pro lepší stabilitu. Jedním z nejoblíbenějších modelů této řady je Tri-Strike, který nabízí široké využití a je dokonce vybaven i raketometem pod hlavní.

NERF Rival

Stejně jako řada Fortnite, tak i Rival odkazuje na populární počítačovou hru, tentokrát však Overwatch od Blizzardu. K dispozici je brokovnice, a zároveň povedená replika přímo ze hry, Reaper, která namísto šipek využívá kuličky a dokáže je z hlavně vystřelit rychlostí 27 metrů za sekundu, tedy zhruba 97 kilometrů za hodinu.

NERF Ultra

I řada NERF Ultra nabízí vskutku zajímavé možnosti. Bezesporu nejzajímavější zbraní je model Ultra One s bubnovým zásobníkem, který dokáže pojmout 25 šipek a dostřelit do vzdálenosti 36 metrů. K používání jsou potřeba 4 baterie typu UM2/LR14. Věřte ale tomu, že díky velkému zásobníku a ohromné síle je každý hráč s touto zbraní ve značné výhodě.

NERF Zombie Strike

Fanoušky unikátního designu s jistotou potěší série Zombie Strike, která je zdobena převážně výrazně zelenou barvou. Opět je k dispozici řada nejrůznějších modelů, avšak tentokrát z nich vyčnívá kuše Crossfire Bow. Ta zprostředkovává unikátní zážitek, jelikož je nutné vlastnoručně natahovat tětivu a pečlivě tak se zbraní operovat.

NERF Star Wars

V případě Star Wars už samotný název prozrazuje, na co se celá řada zaměřuje – Hvězdné války. K dostání je mimo klasických zbraní i světelný meč či rukavicová pistole Mandaloriana. Její výhodou je opět její jedinečnost – stačí ji pouze nasadit na ruku a vydat se do boje.

Náhradní munice

Pro děti při hře pravděpodobně neexistuje horší okamžik, než když jim dojde munice. Za dostupnou cenu lze naštěstí dokoupit náhradní náboje.

Zobrazit nabídku zbraní NERF

Kde koupit zmiňované zbraně NERF

Hasbro Nerf Elite 2.0 Commander RD-6

Hasbro Nerf Elite 2.0 Commander RD-6

od  

Hasbro Nerf Elite Echo CS-10

Hasbro Nerf Elite Echo CS-10

od  

Hasbro Nerf Fortine Basrl

Hasbro Nerf Fortine Basrl

od  

Hasbro Nerf Fortnite Risky Reeler

Hasbro Nerf Fortnite Risky Reeler

od  

Hasbro Nerf Fortnite Sneaky Springer

Hasbro Nerf Fortnite Sneaky Springer

od  

Hasbro Nerf Fortnite RL

Hasbro Nerf Fortnite RL

od  

Hasbro Nerf Laser Ops Pro Alphapoint

Hasbro Nerf Laser Ops Pro Alphapoint

od  

Hasbro Nerf Laser Ops Pro Deltaburst

Hasbro Nerf Laser Ops Pro Deltaburst

od  

Hasbro Nerf Mega Cycloneschock s rotačním zásobníkem

Hasbro Nerf Mega Cycloneschock s rotačním zásobníkem

od  

Hasbro Nerf Ultra One

Hasbro Nerf Ultra One

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Hračky

Vratislav Holub

Vratislav Holub

Redaktor

Fanoušek technologií, student marketingu a redaktor, který se psaní článků věnuje od roku 2018. Primárně se zabývá děním okolo společnosti Apple, ale nejsou mu cizí ani konkurenční platformy, jejíchž pokrok mnohdy s údivem obdivuje. Ve svém volném čase rád debatuje s přáteli o aktuálním světovém dění. Řadí se k nočním sovám.

Více článků od Vratislava

Přečtěte si také