Seznam.cz

Pop It – antistresová hračka pro celou rodinu

pop-it-hracka
Zdroj: Shutterstock.com
petr-pohudka
Petr Pohůdka před 3 měsíci

Možná jste již v rukách některých dětí zahlédli menší hračku v duhových barvách typicky ve tvaru kruhu. Pokud jste dumali nad tím, o co se jedná, téměř s jistotou šlo o stále populárnější Pop It. Zjistěte, co je to Pop It, pro koho se hodí a jak si s ním užijete zábavu nejlépe.

Co je to Pop It?

Kouzlo těch nejoblíbenějších hraček zpravidla tkví v jednoduchosti. Žádná složitá pravidla, levná pořizovací cena a možnost hrát ve více hráčích. Všechny tyto aspekty Pop It do puntíku splňuje. Navíc se nejedná pouze o hračku, ale rovněž o antistresovou pomůcku. Kromě termínu Pop It se setkáte také s označením Bubble Fidget nebo nesprávným přepsáním „Popit“.

Pop It je smyslová hra, která spočívá v promačkávání bublin, jež tvoří hlavní část hračky. Zmáčknutí bublin doprovází mírný praskavý zvuk. S bublinami se můžete zabavit buď sami a ulevit si tím od stresu či úzkosti, nebo si lze s někým zahrát o to, kdo zmáčkne poslední bublinu. Hračka má obvykle tvar kruhu a duhové barvy, ale narazíte na různá provedení. Pop It může vypadat klidně jako jednobarevný čtverec či třpytivé srdíčko – to podstatné jsou bubliny.

Pro koho je Pop It určený?

Hledáte pomůcku, která by vám pomohla se zklidněním a ulevila od úzkosti? Vyžíváte se v soutěžení s ostatními členy rodiny a přáteli? Rádi praskáte bublinkovou fólii nebo jen často nevíte, co se svýma neposednýma rukama? Pak byste měli Pop It vyzkoušet – hračka je určená právě pro vás.

Bubble Fidget pravděpodobně nejvíce potěší děti, ale skvěle se s ním zabaví také dospělí. Pop It je vyrobený z měkkého silikonu, takže si s ním mohou bez obav hrát i ti nejmenší. Minimální věk uživatele ovlivňuje zejména velikost konkrétního modelu, obvykle bývá hranice stanovena na 3 roky. Hračka se těší velké oblibě rovněž mezi autisty.

Proč je Pop It tak oblíbený?

Pop It se stává čím dál tím populárnější hračkou. Stojí za tím několik hlavních důvodů.

 • Hračka vás zabaví kdykoliv: Pop It si užijete sami, ve dvou i více hráčích.
 • Snadná přenositelnost: Pop It se chlubí nízkou hmotností a kompaktními rozměry. Můžete jej mít kdykoliv u sebe a jednoduše jej přibalíte na cesty.
 • Životnost a údržba: Silikonový materiál disponuje vysokou odolností. Při běžném užívání vám vydrží v podstatě na nekonečné množství herních opakování. Pop It navíc bez problémů omyjete nebo vydezinfikujete.
 • Velký výběr tvarů a barev: Pop It si vyberete podle svých preferencí. K dostání jsou rozličné tvary a barevná provedení.
 • Nejen hra, ale i pomoc se stresem: Pop It není pouze hračka, ale také pomůcka sloužící k úlevě od stresu a úzkosti. Malým dětem poskytuje smyslovou interakci a pomáhá s rozvojem jejich motorických schopností.
 • Nízká pořizovací cena: Hračka nemusí stát tisíce korun, abyste se s ní zabavili. Pop It je toho zářným důkazem. Pořizovací cena se většinou pohybuje v řádu nižších stovek korun, ale seženete i modely za méně než 100 korun.
Barevný Pop It ve tvaru kruhu
Zdroj: Gastromex
Pop It pořídíte v rozličných tvarech a barvách.

Pop It: Hry pro více hráčů

Pokud Pop It zrovna nevyužijete jako prostředek k odbourání stresu, můžete si na něm zahrát hru s dalšími lidmi. Nejlépe ve dvou, nicméně při určitém přizpůsobení pravidel si budete schopni zahrát i ve větším počtu hráčů. Jak vypadá základní hra na Pop It pro dva?

 1. Střihněte si o to, kdo začne. Eventuálně začínajícího hráče vylosujte.
 2. První hráč si vybere jednu řadu a promáčkne libovolný počet bublin ležících vedle sebe.
 3. Druhý hráč udělá totéž. Musí jít však o jinou řadu, než zvolil začínající hráč v prvním kole.
 4. Poté se hráči střídají a promačkávají libovolný počet bublin v rámci jedné řady. Bubliny musí vždy ležet vedle sebe.
 5. Hra končí tím, že je jeden z hráčů donucen zmáčknout poslední bublinu. Tento hráč prohrává.
 6. Následně mohou hráči Pop It otočit a hrát znovu. Absolutním vítězem se stává hráč, který vyhraje třikrát.

Hráči si mohou pravidla dle potřeby upravit a modifikovat. Fantazii se meze nekladou. Mezi nejčastější patří variace, při které lze vždy mačkat jen určitý počet bublin (typicky 1–3).

Pop It: Ojedinělý úkaz v době technologických vychytávek

Pop It působí do značné míry jako zjevení. V době, kdy se výrobci hraček předhání v tom, kdo přijde s lepší technologickou vychytávkou, sklízí obrovský úspěch výrobek, který je ve své podstatě maximálně jednoduchý. Částečně se tak plní přání rodičů, kteří své ratolesti často kárají za to, že většinu času tráví na mobilu či počítači. Děti si opět začínají hrát jako za starých časů – za pomoci běžných předmětů, které je motivují k přemýšlení a vytváření nových herních postupů.

Kromě toho, že Pop It zabaví vás a vaše děti, pomáhá ulevit od stresu, úzkosti a rozvíjí motorické schopnosti menších dětí. Na pomůcce se i z těchto důvodů těžko hledají nevýhody. Snad jen to, že podobně jednoduchých a přínosných hraček není více. To se ale možná v dohledné době změní. Úspěch, který Pop It zažívá, nejspíš motivuje výrobce k tomu, aby se opět zaměřili tímto směrem. Je proto pravděpodobné, že se v blízké době dočkáme dalších výrobků, které nás budou vracet do let, kdy hračky nebyly zdaleka tak propracované, ale přesto přinesly spoustu radosti a zábavy.

Zobrazit nabídku všech Pop It

Kde koupit Pop It

Rappa Pop It Praskání bublin čtverec duhový

Rappa Pop It Praskání bublin čtverec duhový

od  

Pop It Jednorožec Rainbow

Pop It Jednorožec Rainbow

od  

Gastromex Pop It Gmex kruh duha

Gastromex Pop It Gmex kruh duha

od  

Pop It Praskající bubliny osmihran duhový

Pop It Praskající bubliny osmihran duhový

od  

Fidget Pop It srdce fialové

Fidget Pop It srdce fialové

od  

Fidget Popit žabka

Fidget Popit žabka

od  

Fidget POP IT koláček růžový

Fidget POP IT koláček růžový

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

petr-pohudka

Petr Pohůdka

Redaktor

Nadšenec do sportu, technologií, moderních domácích spotřebičů a dalších vychytávek, které lidem šetří čas. Ve volných chvílích vyráží na výlety do přírody, cestuje s fotoaparátem v ruce nebo se zdokonaluje v cizích jazycích.

Více článků od Petra

Přečtěte si také