Seznam.cz

Roborock S7 MaxV: nejvýkonnější vysavače od Xiaomi

s7-maxv-banner
Zdroj: Xiaomi
Martin Chroust
Martin Chroust před 2 roky

Robotické vysavače značky Roborock pod hlavičkou Xiaomi před lety svou kategorii natolik zpopularizovaly, že robotický vysavač dnes nabízí téměř každý druhý významnější výrobce spotřební elektroniky. Nová řada vysavačů obsahuje hned tři modely, které jsou však zcela identické a liší se pouze dokovacími stanicemi.

Nová řada robotických vysavačů se skládá z modelů S7 MaxV, S7 MaxV Plus a S7 MaxV Ultra. Vysavače s krkolomnými názvy mají sací výkon 5 100 Pa a podporují nový systém ReactiveAI 2.0, který je využíván k detekci překážek. Nová metoda spoléhá na 3D skener a RGB kameru, které slouží k navigaci okolo objektů. Vysavač dokáže detekovat objekty od velikosti 3 × 5 cm, základní kruhový design s vystouplým LIDARem a trojitým kartáčkem se však už několik let nezměnil. Alespoň, že se do gumového hlavního kartáčku již nebudou zamotávat vlasy ani chlupy. Všechny vysavače v průběhu tříhodinového vysávání v tichém režimu vysají plochu až 300 metrů čtverečních.

Celá řada vysavačů může současně vysávat i vytírat, u všech vysavačů je připravena 200 ml nádržka na vodu a 400 ml nádržka na vysáté nečistoty. Pokud vysavač, který současně využívá mop, při práci detekujete koberec, dokáže mop automaticky nadzvednout. Správu vysavače zajišťuje mobilní aplikace, která mimo „nudného“ 2D náhledu ukáže i váš domov naskenovaný ve 3D. Pro každou místnost si navíc můžete nastavit samostatný výkon i profil vysávání. Na dálku můžete dokonce z domácího vysavače i mluvit. Stačí v mobilní aplikaci nahrát hlas, který vysavač přehraje.

V čem se tedy vysavače liší?

Všechny tři modely jsou prakticky jedním a tím samým vysavačem. Liší se jen v přidružené dokovací stanici. S7 MaxV má přibalen základní dock, v němž se vysavač pouze dobíjí. Dock u plusové verze má mechanismus pro automatické vyprázdnění zásobníku na nečistoty. Model Ultra má navíc ještě přípravu pro automatické vytírání včetně automatického doplňování vody.

Cena Roborock S7 MaxV a dostupnost

Nová řada robotických vysavačů se už v Evropě začala prodávat a tak můžeme říct, že nejde o levnou záležitost. Základní model S7 MaxV stojí 799 EUR (přibližně 20 tisíc korun), varianta S7 MaxV Plus vychází na 999 EUR (zhruba 24 tisíc korun) a Ultra vyjde na závratných 1 399 EUR, což činí bezmála 34 tisíc korun. Na přesné ceny a dostupnost v České republice si ale ještě musíme několik týdnů počkat.

Zobrazit celou nabídku robotických vysavačů

Kde koupit Roborock S7 MaxV

Roborock S7 MaxV černý

Roborock S7 MaxV černý

od  

Roborock S7 Plus

Roborock S7 Plus

od  

Roborock S7

Roborock S7

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Chytrá domácnost Úklid

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také