Seznam.cz

Chytré hodinky pro děti: Co dokážou a v čem mohou pomoci?

Lamax WatchY2
Zdroj: Lamax.com
Vratislav Holub
Vratislav Holub před 2 roky

Stále více značek se při výrobě chytrých hodinek snaží zaměřovat také na děti, pro které vymýšlejí hromadu užitečných funkcí. Hlavním důvodem pro pořízení dětských chytrých hodinek je možnost kontrolování pozice ratolesti, ale tím to ani zdaleka nekončí. Pojďme se proto podívat, co všechno hodinky vlastně umí.

Popularita nositelné elektroniky roste

Kategorie nositelné elektroniky se těší vzrůstající popularitě a neustále přichází se zajímavými novinkami. Nejsilnějším zástupcem jsou pak chytré hodinky. Ty většinou fungují jako prodloužená ruka telefonu a mohou vám tedy kromě času zobrazovat například aktuální notifikace.

Tady to každopádně ani zdaleka nekončí. Chytré hodinky si za dobu své existence prošly značnou evolucí a dnes už nabízejí řadu dalších funkcí. Díky tomu se jedná o vhodného pomocníka na sport všeho druhu, který dokáže pečlivě zaznamenávat nejrůznější data. Například v případě běhu se může jednat o vzdálenost a počet spálených kalorií.

Zároveň je možné hodinky využít pro monitorování zdravotních funkcí. V takovém případě si poradí s měřením srdečního tepu, saturací kyslíku v krvi, spánkem a některé modely dokonce nabízejí EKG senzor pro detekci fibrilace síní.

Chytré hodinky pro děti – skvělý pomocník pro rodiče

Co děti vidí u svých rodičů a příbuzných, tak to také chtějí. Na tuto poptávku zareagovali výrobci uvedením kategorie chytrých hodinek pro děti. Ty jsou v základu stejné jako obyčejné chytré hodinky, avšak některé jejich funkce jsou upraveny pro co nejsnazší použití na dětské ruce. Zároveň se jedná o alternativu pro menší děti, kterým ještě nechcete svěřit telefon.

Největší výhodou dětských chytrých hodinek je funkce pro lokalizaci. Některé modely vám tak umožní jednoduše sledovat polohu vaší ratolesti, díky čemuž o ni nemusíte mít strach. Jednoduše vždy uvidíte, kde se zrovna nachází.

Jaké mají výhody?

K možnosti sledovat polohu je nutný slot pro SIM kartu, což hodinkám zároveň umožňuje nahradit mobilní telefon. To s sebou přináší řadu dalších výhod, jelikož na hodinkách děti nemohou nekontrolovaně prohlížet nejrůznější kouty internetu, ale přesto jsou schopné se s vámi spojit prostřednictvím telefonních hovorů nebo nahraných zpráv. Jiné modely si pak také s telefonováním mohou poradit, a to díky propojení s chytrým telefonem.

Lamax WatchY2
Zdroj: Lamax.com
S pomocí dětských chytrých hodinek můžete jednoduše sledovat polohu vašeho dítěte.

Mezi další skvělé funkce, které ovšem opět ocení především rodiče, se řadí takzvané bezpečnostní zóny. Hodinky v tomto případě rodiče informují, zda dítě bezpečně dorazilo na určené místo. Může jít například o dům prarodičů, kamarádů, kroužek, školu a další. Zároveň to funguje i naopak, kdy se ihned dozvíte, že dítě tuto zónu opustilo. Potěšit pak také dokáže i SOS tlačítko. Při jeho zmáčknutí dojde ke zaslání informace o stavu nouze předem vybraným kontaktům. Tlačítko je ale pochopitelně dostupné jen na modelech se SIM kartou. Některé modely jsou pak dokonce vybaveny i integrovanou kamerou.

Dětské hodinky si poradí i s funkcemi těch „dospělých“ – dokážou monitorovat aktivitu a zdraví, spánek, nabízejí budík, stopky, kalendář, předpověď počasí a další možnosti.

Jak vybrat dětské chytré hodinky

Jestliže byste vaší ratolesti rádi věnovali dětské chytré hodinky, při výběru určitě zohledněte i věk. Na dnešním trhu se totiž nachází spousta modelů, které se výrazně odlišují nejen funkcemi, ale také vzhledem. U dětí hraje design obrovskou roli a je důležité, aby si hodinky oblíbily.

Na základě věku je také vhodné zhodnotit, jak hodinky budou vlastně používat. Pokud už dítě vlastní chytrý mobilní telefon, je vhodné pořídit model, který se s ním dokáže propojit. Tímto způsobem z hodinek dokážete dostat úplné maximum a využít všechny jejich možnosti. Naopak menším dětem bez mobilu se hodí model fungující samostatně. Skvělým příkladem jsou například LAMAX WatchY2, které jsou k dostání v černém a růžovém provedení. Do hodinek stačí vložit SIM kartu a ihned se můžete s dětmi spojit, hlídat jejich pozici a podobně.

Dalším důležitým parametrem, který částečně souvisí s věkem dítěte, je celková velikost hodinek. V ideálním případě napřed vyzkoušejte, zda nemají hodinky příliš velké pouzdro nebo neforemný pásek.

Vyplatí se do dětských hodinek investovat?

Pokud máte malé dítě, případně prvňáčka, který se bude od září častěji nacházet bez rodičů, určitě stojí za zvážení hodinky s možností sledování polohy. U větších dětí pak zase vy i vaši potomci oceníte možnost snadno komunikovat. Zároveň se nejedná o finančně náročnou položku. Kvalitní chytré hodinky pro děti vás vyjdou na zhruba jeden až dva tisíce korun.

Zobrazit nabídku dětských chytrých hodinek

Kde koupit nejlepší chytré hodinky pro děti

Lamax WatchY2

Lamax WatchY2

od  

TCL Movetime Family Watch MT40

TCL Movetime Family Watch MT40

od  

Carneo Tik&Tok HR

Carneo Tik&Tok HR

od  

Carneo GuardKid+ 4G

Carneo GuardKid+ 4G

od  

LAMAX BCool

LAMAX BCool

od  

Forever IGO JW-100

Forever IGO JW-100

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Vratislav Holub

Vratislav Holub

Redaktor

Fanoušek technologií, student marketingu a redaktor, který se psaní článků věnuje od roku 2018. Primárně se zabývá děním okolo společnosti Apple, ale nejsou mu cizí ani konkurenční platformy, jejíchž pokrok mnohdy s údivem obdivuje. Ve svém volném čase rád debatuje s přáteli o aktuálním světovém dění. Řadí se k nočním sovám.

Více článků od Vratislava

Přečtěte si také