Seznam.cz

Srovnání Apple Watch: V čem se modely liší a který je pro vás ten nejvhodnější?

srovnani-apple-watch-2021
Zdroj: Apple.com (upraveno)
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 2 roky

Smartwatch nebo chcete-li chytré hodinky se těší v posledních letech extrémní popularitě, která navíc neustále stoupá. A právě za to může svět děkovat z velké části Applu, jehož hodinky Apple Watch jsou takřka od jejich představení naprostým fenoménem, který díky novým a novým generacím rok od roku sílí. Určitě proto nebude od věci si v následujících řádcích udělat velké srovnání Apple Watch, které jsou v současnosti na trhu.

Něco málo z historie

Apple Watch Series 0

Ještě než začne naše Apple Watch porovnání, podívejme se v krátkosti do jejich historie, která vám pomůže si o nich vytvořit ucelenější obrázek. První generaci Apple Watch, která je dnes označována jako nultá nebo též 2015, odhalil Apple světu už na podzim roku 2014 coby skvělý doplněk pro iPhone 6. Jednalo se tehdy o první velký produkt odhalený Applem od smrti jeho zakladatele Steva Jobse. Nutno podotknout, že vytvoření díry do světa by tehdy hodinkám předpověděl málokdo, jelikož byly velmi limitovány jak svou krátkou výdrží baterie, tak pomalým systémem watchOS, který byl pro hodinky exkluzivně vytvořen, a extrémní závislostí na připojeném iPhonu.

Marně byste v nich hledali třeba i GPS. Hodinky navíc nebyly například ani příliš voděodolné – zvládaly totiž jen třicet minut v jednometrové hloubce, tedy normu IPX7. Poměrně zajímavé pak bylo to, že se je Apple rozhodl prodávat v několika edicích v čele s luxusní z 18karátového zlata s cenou začínající na 10 000 dolarech (v přepočtu tedy asi 210 000 Kč). V závislosti na zvoleném řemínku, který mohl být rovněž zlatý, se cena vyšplhala až na 18 000 dolarů (v přepočtu asi 378 000 Kč). Ze zlaté edice se však stal prodejní propadák, kvůli čemuž se jí Apple rozhodl brzy zaříznout. 

Apple Watch Series 1 a 2

Spuštění prodejů nulté generace proběhlo až 24. dubna 2015 s tím, že prvotní prodeje byly vcelku vlažné. Apple se na ně rozhodl zareagovat o zhruba rok později vydáním revidované nulté generace, kterou začal označovat jako Series 1, s výkonnějším procesorem S1P, po jejímž boku vydal rovnou Apple Watch Series 2. A právě ty de facto odstartovaly zlatou éru Apple Watch, jelikož byly oproti nulté generaci a Series 1 o poznání využitelnější. Disponovaly totiž například plnou voděodolností do 50 metrů, výkonnějším čipem S2, dvakrát jasnějším displejem a konečně i GPS. Apple si tedy jimi de facto vytvořil skvělý odrazový můstek, ze kterého těží dodnes. 

Apple Watch Series 3

O rok později dorazila třetí generace Apple Watch disponující opět výkonnějším čipem, úspornějším hardwarem a především pak podporou LTE připojení. Bylo tak možné vyřizování hovorů, zpráv a vůbec všeho, k čemu je potřeba internetové připojení bez nutnosti mít u sebe iPhone. LTE varianta je však bohužel v současnosti v České republice stále nedostupná. 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Series 3 jsou dostupné ve vesmírně šedé a stříbrné variantě.

Apple Watch Series 4

V roce 2018 přišel Apple na scénu s prvním (a doposud jediným) větším redesignem jeho Apple Watch. Ten spočíval v jejich zvětšení ze 38 milimetrů a 42 milimetrů na současných 40 milimetrů a 44 milimetrů. Současně se zmenšila jejich tloušťka a zejména pak zúžily rámečky kolem displeje, která se navíc dočkaly zaoblených rohů namísto ostrých. Tato zlepšení displeje pak vedla k jeho celkovému zvětšení, díky čemuž se stal výrazně využitelnější. Velkým krokem vpřed bylo i nasazení senzoru EKG do digitální korunky hodinek, který doplnil již dřívější monitoring tepové frekvence. Stejně jako v předešlých letech pak hodinky dostaly i nový procesor. 

Apple Watch Series 5

Zatímco Apple Watch Series 3 a 4 toho přinesly nového skutečně spoustu, Series 5 o rok později svět mnoha novinkami nezaujaly. Jedinou výraznější věcí je u nich nasazení podpory Always-on displeje, který tak neustále zobrazuje uživatelem přednastavené údaje na ciferníku bez jeho zhasnutí. Hodinky tedy není třeba pro kontroly času budit natočením zápěstí k obličeji. 

Apple Watch Series 6 a SE

Rok 2020 přinesl po tříleté odmlce opět představení dvou generací Apple Watch. Ani jednu však nelze stejně jako Series 5 označit za revoluční. Zatímco verze SE cílí na méně náročné uživatele, jelikož se jedná o čtvrtou sérii bez EKG, Series 6 je o 20 % výkonnější než její předchůdkyně a nabízí monitoring okysličení krve. Samozřejmostí jsou pak všechny funkce předešlých generací, což ostatně platí vždy u všech modelů vyjma Series 0. 

Apple Watch Series 7

V roce 2021 představil Apple opět „jen“ jednu generaci Apple Watch a to konkrétně Series 7. Přestože se očekávalo, že se svět konečně dočká výrazného redesignu, prodloužení výdrže baterie a celé řady dalších funkcí, které by hodinky učinily po letech nepříliš zajímavých řad atraktivními, úplně se tak nestalo. Apple totiž ukázal designově prakticky stejné Watch s modely z let předešlých, které vylepšil jen nepatrně. Upgradu se dočkal například Always-on displej, který má být nyní jasnější v interiéru, dále byly zúženy rámečky kolem displeje a mírně zvětšené tělo (konkrétně ze 40 a 44mm na 41 a 45mm). Za zmínku stojí dále i podpora rychlonabíjení, díky které mají být Series 7 nabíjeny o 33 % rychleji než předešlá generace. Více informací se o novince dočtete v našem starším článku.

Apple Watch SE 2, Series 8 a Ultra

Rok 2022 byl z hlediska nových modelů Apple Watch doposud historicky nejnabitějším. Světu totiž byly představeny hned tři modelové řady, kdy dvě navazují za modely z dřívějška, zatímco jedna je zbrusu nová. Řeč je konkrétně o Apple Watch SE 2, které jsou “jen” mírně vylepšenou verzí první generace modelu SE, dále pak o Apple Watch Series 8, které představují jako již tradičně to nejlepší pro běžné, avšak náročnější uživatele, a hlavně pak o Apple Watch Ultra cílící na extrémní sportovce, dobrodruhy či obecně uživatele, kteří potřebují od hodinek co nejlepší výdrž, nejvyšší odolnost, nejpřesnější měření, ale zároveň chytré funkce a konektivitu s ekosystémem Applu a to třeba i na úkor designu, který je právě zvýšené odolnosti přizpůsoben. 

Celosvětový fenomén

Právě díky stabilnímu vylepšování Apple Watch novými funkcemi cílícími jak na zdraví, tak jejich celkovou využitelnost s připojeným iPhonem i bez něj začala jejich popularitě od Series 2 strmě růst. V současnosti se díky tomu může Apple chlubit zhruba 30% podílem na celosvětovém trhu se smartwatch, přičemž na druhý Samsung má náskok zhruba 20 %. Při prodejních objemech Apple Watch je navíc jeho pozice naprosto neotřesitelná. Jen v minulém čtvrtletí totiž prodal přes 30 milionů svých chytrých hodinek. 

Jak je u Applu zvykem, v jeho nabídce nenaleznete všechny výše zmíněné modely, ale jen hrstku z nich – konkrétně loňské Apple Watch Series 6 a SE, které doplňují Series 3 coby jejich levná, byť funkcemi méně zajímavá alternativa. Čas od času lze nicméně v nabídce některých menších obchodů sehnat i Series 4 či 5. 

Srovnání Apple Watch: Které jsou pro vás nejlepší? 

Vybrat vhodné Apple Watch není naštěstí žádný nerozlousknutelný oříšek. Pomoci by vám v tom mohlo i naše srovnání Apple Watch, ve kterém se primárně zaměříme na v současnosti stabilně prodávané modely – tedy Series 3, SE a Series 6.

Porovnání parametrů Apple Watch

 Apple Watch UltraApple Watch Series 8Apple Watch SE 2Apple Watch Series 7Apple Watch Series 6Apple Watch SEApple Watch Series 3
Velikost49 milietrů41 nebo 45 milimetrů40 nebo 44 milimetrů41 nebo 45 milimetrů40 nebo 44 milimetrů40 nebo 44 milimetrů38 nebo 42 milimetrů
DisplejRetina displej s podporou Always-onRetina displej s podporou Always-onRetina displej s podporou Always-onRetina displej s podporou Always-onRetina displej s podporou Always-onRetina displejRetina displej
Saturace kyslíkemAnoAnoAnoAnoAnoNeNe
EKGAnoAnoAnoAnoAnoNeNe
Detekce páduAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe
VýškoměrStále aktivníStále aktivníStále aktivníStále aktivníStále aktivníStále aktivníNutný manuálně zapnout
Monitorování hlukuAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe
ČipS8 SiPS8 SiPS8 SiPS7 SiPS6 SiPS5 SiPS3 SiP
KompasAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe
Úložiště32 GB32 GB32 GB32 GB32 GB32 GB8 GB
Bluetooth5.35.35.35.05.05.04.2
Maximální jas displeje2000 nitů1000 nitů1000 nitů1000 nitů1000 nitů1000 nitů1000 nitů
Výdrž baterie (dle Applu)Až 60 hodinAž 18 hodinAž 18 hodinAž 18 hodinAž 18 hodinAž 18 hodinAž 18 hodin

Při výběru Apple Watch je vždy naprosto klíčové vědět, k jakým účelům je budete chtít primárně využívat. Jednak díky tomu budete schopni v některých případech solidně ušetřit své finance a jednak se vyhnete potenciálním problémům pramenících z toho, že by vám nakonec daný model nestačil. Rozhodně proto doporučujeme nenakupovat bezhlavě, ale skutečně si říci, co od hodinek očekáváte. Budete využívat dennodenní monitoring sportování bez připojeného iPhonu? Hledáte nejlepší sledování svého srdce přes jejich zdravotní funkce? Nebo budete Apple Watch používat jen jako malý iPhone na vašem zápěstí pro kontrolu notifikací? Zohlednit byste pak měli také to, jak moc vám záleží na aktuálnosti operačního systému, respektive jeho podpoře.

Pro koho jsou Apple Watch Series 3 

Nejlepší variantou pro nenáročné uživatele jsou bezesporu Apple Watch Series 3. Dostupné jsou s hlinkovým tělem ve stříbrné nebo vesmírně šedé variantě a nabízí prakticky vše, co byste od smartwatch v této cenové kategorii očekávali. Počítat můžete s voděodolností do 50 metrů, snímáním tepové frekvence s možností oznámení o pomalém či rychlém tepu, podporou nejnovějšího operačního systému watchOS 7, GPS či celodenní výdrží baterie.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že právě výdrž baterie je v porovnání s novějšími modely Apple Watch u Series 3 skutečně skvělá, jelikož při jejich středně náročném vytěžování ve formě zobrazování notifikací, hodinového sledování tréninku či streamování hudby jsem s nimi byl schopen vždy vydržet dva celé dny. V případě menšího vytěžování pak zvládaly téměř tři dny, což u nových generací říci nelze. Jako negativum je nicméně třeba vnímat malá plocha displeje, která limituje některé aplikace a ciferníky, větší tloušťka na ruce či energeticky náročnější GPS modul, který dokáže hodinky “vyšťavit” za pár hodin (v závislosti na používání). U tohoto modelu je navíc počítejte s tím, že od září zřejmě již nebude dostávat softwarové aktualizace systému watchOS a zůstane v něm tak jen watchOS 7. Tyto hodinky tak lze doporučit méně náročným uživatelům, kteří neocení větší displej, nepotřebují v dalších letech nový operační systém a neřeší ani mírně zastaralý design či jen 8 GB interního úložiště pro ukládání hudby či obrázků. Uživatele ale naopak nadchne velmi slušná výdrž.

Apple Watch Series 3 v bílé a černé barvě
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Series 3 jsou nejlevnějšími smartwatch v současné nabídce Applu.

Pro koho jsou Apple Watch SE

Model Apple Watch SE je velmi zajímavým mezistupněm mezi Series 3 a Series 6. Jak již bylo zmíněno výše, jedná se o pomyslný recyklát Apple Watch Series 4 a to jak z hlediska designu, tak i výpočetního výkonu, který by měl být mimochodem 2x vyšší než v případě Apple Watch Series 3. Kromě ceny a designu lákají SE například i na digitální kompas, který u Series 3 chybí, či stále aktivní výškoměr, který se hodí primárně jen pro lepší monitoring aktivity přes aplikaci Cvičení. Samozřejmostí je pak voděodolnost do 50 metrů či úspornější GPS modul, který oceníte opět primárně při monitoringu vaší aktivity při cvičení – konkrétně pak při zaznamenávání vaší trasy bez telefonu.

Výdrž hodinek je sice podle Applu opět celodenní (tedy 18 hodin), přičemž z vlastní zkušenosti mohu říci, že zde bohužel kalifornský gigant jako v případě Series 3 nemystifikuje. U modelu SE se totiž dostanete při aktivitách podobných těm popsaným výše u Series 3 na maximálně den a půl výdrže a to ještě s odřenýma ušima. Je tedy třeba se smířit s tím, že každodenní nabíjení se pro vás stane denním chlebem. Pokud jste ale méně náročnými uživateli, kteří jsou ochotni své Apple Watch SE používat podobně jako Series 3, ale záleží jim na modernějším designu, lepším přilnutí hodinek k zápěstí díky jejich menší tloušťce, 32GB interním úložišti pro vaší hudbu či fotky nebo třeba softwarovým aktualizacím dodávaným několik dalších let, bude se vám tento model líbit. Jestli byste nicméně narazili například na doprodej Apple Watch Series 5 za stejnou či podobnou cenu jako SE, doporučoval bych zakoupit spíše je kvůli senzoru EKG a Always-on displeji. Výkonnostně ani výdrží si pak vůbec nepohoršíte.

Apple Watch SE
Zdroj: Apple.com
Apple Watch SE jsou dostupné ve třech barevných variantách.

Pro koho jsou Apple Watch Series 6

Model určený pro velmi náročné uživatele. Tak přesně takto by se daly ve zkratce Apple Watch Series 6 charakterizovat. Napěchovány jsou totiž takřka tím nejlepším, co má Apple v současnosti pro širokou veřejnost připraveno. Počítat u nich můžete například s čipem S5, který je o 20 % výkonnější než ten v modelu SE, ale třeba také právě senzorem EKG nebo monitoringem okysličení krve, který je podle všech dostupných měření velmi přesný. Hodinkám nechybí ani Always-on displej umožňující zobrazovat na jejich displeji neustále viditelný ciferník s vámi přednastavenými komplikacemi. Co se týče jejich designu, ten se shoduje s Apple Watch SE, byť jsou oproti nim nabízeny kromě stříbrné, vesmírně šedé a růžové ještě v modré a červené v edici (PRODUCT)RED.

Samozřejmostí je jejich voděodolnost do 50 metrů, 32GB interního úložiště na vaše data či dlouhodobá softwarová podpora. Co se pak týče výdrže baterie, Apple uvádí i zde stejně jako u předešlých modelů celodenní výdrž, přičemž realita je taková jako u modelu SE. U Series 6 je tedy potřeba taktéž počítat s každodenním nabíjením i při standardním využívání. Pokud tedy neprahnete po co možná nejužších rámečcích a drobných upgradech, Series 6 vám bude bohatě stačit.

Apple Watch Series 6
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Series 6 jsou to nejlepší, co Apple v současnosti nabízí.

Pro koho jsou Apple Watch Series 7

Takřka nejpokročilejší smartwatch z dílny Applu současnosti, které lze doporučit jednoduše těm, kteří prahnou po nadstandardu oproti tomu, co je v současnosti k dispozici. Nabízí sice stejný procesor jako model Series 6, díky užším rámečkům kolem displeje však působí modernějším dojmem. Apple se navíc při jejich prezentaci chlubil i zvýšenou odolností a to díky upravené konstrukci či výrazně silnějšímu sklu na displeji, díky čemuž by je tak mělo být daleko složitější rozbít. Milovníky Always-on displeje zase potěší to, že v interiérech by měl být o 70 % jasnější, což jinými slovy znamená i jeho daleko lepší čitelnost. Prahnete-li po možnosti komunikovat přes Apple Watch se světem, u Series 7 to bude opět o něco snadnější. Díky většímu displeji na ně totiž Apple implementoval klasickou QWERTZ klávesnici, která umožní odpovídat jednoduše na zprávy. Samozřejmostí jsou pak veškeré funkce, na které jste byli zvyklí u předešlé generace Apple Watch. K dispozici jsou tedy veškeré zdravotní senzory, monitoring aktivity a tak podobně.

Pokud vás zajímá, komu Apple Watch Series 7, odpověď je vcelku jednoduchá – nejvíce se vyplatí zcela novým uživatelům, nebo majitelům Apple Watch Series 4 a starších. Mezi Apple Watch Series 5, 6 a nimi nicméně žádný velký rozdíl není a k přechodu na novější model proto taktéž důvody tak úplně nejsou.

Apple Watch Series 7
Zdroj: Apple.com
S barvami experimentuje Apple u hliníkových verzí Apple Watch teprve druhým rokem.

Pro koho jsou Apple Watch SE 2 

Ačkoliv se designově Apple u nových Apple Watch SE 2 příliš neodvázal, jelikož nasadil stejný vzhled jako u první generace tohoto modelu, rozhodně se nedá označit za špatný. Stále sice cílí na méně náročné uživatele, jelikož mu chybí například Always-on displej, EKG, snímač okysličení krve a tak podobně, na druhou stranu se však chlubí čipsetem Apple S8 s vylepšeným akcelerometrem a gyroskopem, což by hodinkám mělo zaručit nejen dlouhou softwarovou podporu, ale taktéž například schopnost detekovat autonehody a tak podobně. Bohužel, zde vylepšení de facto končí, což dělá ze druhé generace SE do jisté míry zvláštní model. Velkým plusem je sice její nízká cena začínající pod 7700 Kč, vzhledem k malým odlišnostem bych se však nebál říci, že pokud byste měli to štěstí a narazili v nižší cenové kategorii buď na SE 1. generace, nebo ve stejné cenové relaci na modely Series 6 či 7, je smysluplnější sáhnout po nich. V prvním případě SE 1 totiž dostanete srovnatelné hodinky levněji, řada Series zase nabízí Always-on displej, který je u hodinek zkrátka skvělý, spolu s EKG, které není taktéž k zahození. Ostatně, samotný Apple jej letos prezentoval jako prvek, který již dokázal zachránit spousty životů. 

Apple Watch SE 2
Zdroj: Apple.com
Apple Watch SE 2 vypadají prakticky stejně jako SE 1, ani pod kapotou se pak příliš neliší.

Pro koho jsou Apple Watch Series 8

Jelikož se jedná o nejvyšší model řady Series, která je dlouhodobě vyvíjena s důrazem na líbivý, minimalistický design v kombinaci s co možná nejužitečnějšími funkcemi, asi vás nepřekvapí, že je tento model ideální zkrátka pro všechny, kdo chtějí co možná nejlepší nové Apple Watch v elegantním těle. Oproti řadě Series 7 se sice “osmičky” posunuly jen velmi málo, jelikož oproti nim nabízí jen senzory pro měření tělesné teploty, které jí zaznamenávají do aplikace Zdraví a které by měly být schopny odhalovat jak začínající nemoci, tak pomáhat s oplodněním. Kalifornský gigant se však chlubil třeba i nasazením nejpokročilejšího senzorového systému pro snímání zdravotních funkcí uživatelů či stejně jako v předešlém případě detekcí autonehod. I zde je nicméně otázkou, zda mají z uživatelského hlediska smysl, či je lepší raději sáhnout po starších modelech ve formě Series 6 či 7. Například druhý zmiňovaný model je totiž na trhu k dispozici stále ve velkém množství s tím, že mu chybí ve srovnání Series 8 z větších novinek de facto jen teploměr (který je navíc uživatelsky využitelný docela prazvláštně). I přesto jej lze přitom sehnat o dobrou čtvrtinu levněji než právě Series 8, což z něj dělá stále velmi lákavou koupi. Pokud však zkrátka nechcete dělat žádné kompromisy a zároveň vám jde o minimalistické tělo, pak jsou Series 8 přesně pro vás. 

Kdybych pak měl v krátkosti zhodnotit, pro koho Apple Watch Series 8 vyjma těch nejnáročnějších uživatelů, pak bych řekl, že maximálně pro majitele Series 5 a starších, přičemž i u řady 5 je dost na pováženou, zda se jejich koupě vyplatí skutečně víc než třeba právě levnější řady 7. Majitelé Series 6 a 7 pak v Apple Watch Series 8 zalíbení nenajdou, jelikož jim nabídnou pramálo, co by stálo za řeč. 

apple-watch-8-nike
Zdroj: Apple.com
Hlavním tahákem nových Apple Watch Series 8 je senzor pro snímání tělesné teploty, jinak jsou však velmi podobné loňské generaci.

Pro koho jsou Apple Watch Ultra 

Apple Watch Ultra jsou dosti specifickým modelem jak z hlediska funkcí, tak zejména designu. Zapomeňte nu něj na uhlazenost či zaoblené hrany displeje, které dotváří celkový elegantní dojem. Kvůli důrazu na odolnost zde totiž Apple vyměnil zaoblené skleněné hrany za rovný displej lemovaný vyvýšeným rámečkem z titanu, ze kterého jsou mimochodem celé hodinky. Bohužel, Apple se rozhodl pro použití titanu v jeho surové podobě, kvůli čemuž tak není na výběr z jiných barev, což je vcelku škoda. Tělo je navíc doplněno o oranžové prvky jak na tlačítku, tak digitální korunce, kvůli čemuž se hodinky nemusí hodit ke všemu. O to však Applu ani nešlo. Jak zaznělo výše, vyvíjeny byly s důrazem na maximální odolnost či obecně nekompromisní využití, takže u nich čekejte například voděodolnost do hloubky 100 metrů s tím, že hodinky disponují dokonce aplikací pro potápěče, až 60hodinovou výdrží baterie, displejem krytým safírovým sklem s jasem až 2000 nitů, veškerými dostupnými senzory, které se kdy objevily na Apple Watch, ale třeba i více než 80db sirénou pro přivolání pomoci, LTE konektivitou v základní verzi či speciálními ciferníky, které jsou přizpůsobeny většímu, 49mm, displeji a které tedy zobrazují vícero informací najednou. Velmi zajímavé jsou ale třeba i provozní teploty – Apple Watch Ultra totiž dokáží fungovat v rozmezí – 20 až + 55 stupňů Celsia. Apple navíc pro hodinky vyvinul i speciální řemínky, které jsou určené pro dálkový běh, potápění nebo třeba horolezce. Zkrátka a dobře, jedná se o naprosto nekompromisní hodinky z hlediska funkčnosti plně využívající výhod ekosystému Applu, u kterých je nicméně třeba tolerovat jejich “drsný” design. Na to, jak jsou Apple Watch Ultra “nadupané” však nabízí poměrně atraktivní cenovku kolem 25 000 Kč. Na první pohled se sice jedná o spoustu peněz, je však třeba si uvědomit, že pokud si člověk nakonfiguruje vyšší verzi řady Series s ocelovým tělem a třeba kovovými řemínky, hnedle je na velmi podobné cifře a to u podstatně méně vybavených hodinek. Apple Watch Ultra se tedy za svou cenu s ohledem na výbavu rozhodně vyplatí, překousne-li uživatel jejich design. 

Apple Watch Ultra series 8
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Ultra jsou dosud suverénně nejodolnějšími chytrými hodinkami z dílny Applu, čemuž odpovídá i jejich design.

Nike edice Apple Watch

Při výběru Apple Watch Series 7 (ale i nákupu starších generací) se můžete kromě standardní edice setkat i s takzvanou Nike edicí (dříve též označovanou jako Nike+). Jejího nákupu se bát určitě nemusíte. Prodává se totiž za naprosto stejnou cenu jako klasické edice a jedinými rozdíly mezi ní a klasikou je malé logo Nike u spodních senzorů Apple Watch, logo Nike na řemínku k hodinkám a exkluzivní ciferníky ve watchOS, které na standardní verzi nelze stáhnout. V Nike edici je rovněž předinstalovaná aplikace Nike Run Club, kterou však lze doinstalovat i do standardní verze. Dá se tedy říci, že nákupem Nike edice nic nepokazíte, ale vlastně ani nic moc nezískáte. Jste-li však fanoušky sportu či přímo této značky, má pro vás smysl. 

Kde koupit Apple Watch

Apple Watch Series 7 45 mm

Apple Watch Series 7 45 mm

od  

Apple Watch Series 7 41 mm

Apple Watch Series 7 41 mm

od  

Apple Watch Series 6 44 mm

Apple Watch Series 6 44 mm

od  

Apple Watch SE 44 mm

Apple Watch SE 44 mm

od  

Apple Watch Series 3 42 mm

Apple Watch Series 3 42 mm

od  

Apple Watch SE 2022 GPS 40 mm

Apple Watch SE 2022 GPS 40 mm

od  

Apple Watch Series 8 41 mm GPS + Cellular

Apple Watch Series 8 41 mm GPS + Cellular

od  

Apple Watch Ultra 49 mm

Apple Watch Ultra 49 mm

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také