Hlavní obsah stránky

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12 se může pochlubit výkonným čipem A14 Bionic a podporou 5G, což je zárukou rychlého chodu celého systému a vysoké rychlosti internetu. Nezklame ani dvojice 12Mpx fotoaparátů s nočním režimem pro dokonalé fotografie za zhoršených světelných podmínek.

Vybrat variantu (18)

Apple iPhone 12 128 GB černý

18 variant pro
Apple iPhone 12

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuApple

Mobilní telefon Apple iPhone 12

146,7 mm x 71,5 mm x 7,4 mm
výška x šířka x tloušťka

 • 2775 mAh
 • 12 MPx
 • 6,1"
 • iOS
 • bezdrátové nabíjení
 • voděodolný
 • NFC čip
 • dual SIM (nano SIM, eSIM)

Apple iPhone 12 se může pochlubit výkonným čipem A14 Bionic a podporou 5G, což je zárukou rychlého chodu celého systému a vysoké rychlosti internetu. Nezklame ani dvojice 12Mpx fotoaparátů s nočním režimem pro dokonalé fotografie za zhoršených světelných podmínek.

Klíčové vlastnosti
 • 6,1" OLED Retina displej
 • rychlý čip A14 Bionic
 • duální 12Mpx fotoaparát
 • nahrávání videa ve 4K kvalitě
 • podpora sítě 5G
 • odemykání obličejem

Moderní smartphone Apple iPhone 12

Apple přichází s výkonným modelem iPhone 12, který vás nadchne velkým 6,1" Retina displejem s nanokeramickou vrstvou. Ta účinně zabraňuje poškození při pádu. Kromě vysoké odolnosti a výkonu vás iPhone 12 potěší i výběrem několika barevných variant, které vystihnou váš osobitý styl.

smartphone Apple iPhone 12 varianty
Elegantní a odolný

iPhone 12 vyniká nejen elegantním designem, který je tenký a lehký zároveň, ale také vysokou odolností. 6,1" Retina displej je chráněn sklem obohaceným o nanokeramické krystaly, které jsou tvrdší než většina jiných kovů. Vznikla tak vrstva, která je pevná a odolná vůči poškrábání. Smartphone se nezalekne ani pádu; je až 4× odolnější než předchozí modely. iPhone 12 je navíc i voděodolný, takže ho nepoškodí ani polití. Proto postačí smartphone vybavit pouze tenkým zadním pouzdrem.

smartphone Apple iPhone 12
6,1" Retina displej

Velký Retina displej vás okouzlí vysokým kontrastem a věrnými barvami. OLED displej propůjčuje obrazu kontrastní odstíny a vyšší rozlišení, než na jaké jste zvyklí u klasických LCD displejů. U technologie OLED je totiž každý pixel vlastním zdrojem světla, na rozdíl od LCD, kde dochází k podsvícení všech pixelů najednou. Displej iPhonu 12 má tak ostřejší text, prohloubenější černou barvu a dokáže zobrazit i obsah s vysokou dynamikou, nebo-li HDR. Nadchne vás i prostorový zvuk Dolby Atmos, který vás obklopí ze všech stran, ať už posloucháte hudbu nahlas nebo v AirPod sluchátkách.

Výkonný čip A14 Bionic

Díky integrovanému čipu A14 Bionic se dočkáte rychlého chodu celého systému. iPhone 12 zvládne celé bilióny operací, a to bez většího vybíjení baterie. Čip také podporuje rozšířenou realitu, která díky němu bude ještě plynulejší a realističtější.

smartphone Apple iPhone 12
Duální fotoaparát s nočním režimem

Apple iPhone 12 má k dispozici širokoúhlý a ultraširokoúhlý objektiv, oba o rozlišení 12 Mpx. Největší předností fotoaparátů je noční režim, který i při zhoršených světelných podmínkách vytvoří přímo filmařské záběry. Oproti předchozím modelům zachytí až o 27 % více světla. Noční režim funguje automaticky, není potřeba ho ručně nastavovat. Objektiv vyhodnotí každou situaci a sám ho spustí, pokud je třeba. Fotoaparát umí automaticky nastavit i ostrost, barvy a rovnováhu bílé barvy. Dokáže také zachytit detailní textury, a to i ve špatném světle.

Apple iPhone 12 fotografie
Profesionální portréty

Kromě kvalitních zadních fotoaparátů nechybí samozřejmě ani přední 12Mpx objektiv, který dokáže díky speciálnímu portrétnímu režimu vykouzlit téměř profesionální snímky. Portrétní režim umí zachytit osobu na umělecky rozmazaném pozadí a v nastavení nechybí ani volba mezi studiovým, přirozeným nebo černobílým světlem. A stejně jako u zadních objektivů můžete i ve špatném světle zachytit krásné portréty.

Filmařské záběry ve 4K kvalitě

I při natáčení videa vyniká iPhone 12 ve zhoršených světelných podmínkách. Stejně jako u fotografií, i zde budete mít k dispozici propracovaný noční režim, který umí dokonce i časosběr. Nahraná videa dosahují kvality 4K HDR a nahrávají se v Dolby Vision. Díky tomu jsou videa ještě kvalitnější a realističtější. HDR režim zachytí celých 700 miliónů barev. Videa můžete samozřejmě i následně upravovat v aplikacích Fotky, iMovie nebo Clips a dokonce si je i promítat přes AirPlay na chytré televizi.

Podpora rychlé 5G sítě

Kdo by netoužil po rychlém internetu? iPhone 12 podporuje síť 5G, která vám během chvilky umožní stáhnout film nebo streamovat videa ve vysoké kvalitě, a to vše zcela plynule. Díky zabudované anténě s vyšší citlivostí se navíc smartphone dokáže připojit k 5G síti na ještě více místech. A nemusíte se ani bát vyšší spotřeby energie, jelikož jsou všechny aplikace od Applu síti 5G přizpůsobeny. Pro ještě větší úsporu baterie si aplikace, které běží v pozadí, automaticky zvolí LTE síť.

Články k tématu

NovinkyApple iPhone 14: Souhrn spekulací a úniků

Jen stěží bychom letos v mobilním světě hledali očekávanější smartphone než Apple iPhone 14 (Pro). Přestože k jeho odhalení dojde až za řadu měsíců, už nyní zvládá bez problému plnit přední stránky…

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Mobilní telefony Apple

Všechny mobilní telefony Apple