Seznam.cz

Nejlepší hry roku 2021: Jaké tituly by vám neměly uniknout

Hitman 3 PS Store
Zdroj: Playstation.com
Vratislav Holub
Vratislav Holub před 3 týdny

Ačkoliv svět v letošním roce pokračoval v boji s globální pandemií, videoherní průmysl nezahálel a přinesl nám řadu skutečně zajímavých her nejrůznějších žánrů. V tomto článku se proto podíváme na ty nejlepší tituly roku 2021.

Forza Horizon 5

Milovníkům závodních her by rozhodně neměl uniknout již pátý díl oblíbené série Forza Horizon, ve které se chopíte role řidiče rychlých aut a vydáte se na cesty. Forza Horizon 5 nabízí otevřený svět a je zasazen do prostředí Mexika. Tento titul navíc dokáže potěšit díky propracované grafice, jednoduchému ovládání a výborné hratelnosti, což jde ruku v ruce s povedenou fyzikou a celkovým fungováním hry. Právě díky tomu se – i dle fanoušků – Forza Horizon 5 přibližuje spíše simulaci než arkádě.

Hra Forza Horizon 5 je k dostání na platformách PC a Xbox Series X.

Hitman III

Letošní rok náramně potěšil milovníky takzvaných stealth her, ve kterých je vaším hlavním úkolem se proplížit kolem nepřátel a namísto hrubé síly jednotlivé úkoly vyřešit chytře v tichosti. Došlo totiž k vydání hry Hitman III. Jedná se o poslední titul z aktuální trilogie, který v příběhu přesně navazuje na konec druhého dílu. Hra se těší velké popularitě a díky své jedinečnosti nabízí unikátní herní zážitek.

To nejlepší na tom je, že si dostupné mise budete dost možná chtít zahrát hned několikrát, protože se nabízí hned několik možných cest pro jejich dokončení. V roli neomylného vraha, známého pod označením agent 47, budete mít nespočet možností pro splnění vašich cílů. Ať už budete chtít kontrakt vyřídit zblízka, otrávit jej, nafingovat nehodu, anebo pouze sestřelit z dálky, volba je vždy jen na vás.

Hra Hitman III je k dostání na platformách PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox One a Switch.

Returnal

Hra Returnal vyšla v dubnu letošního roku jako exkluzivní titul pro novou herní konzoli Playstation 5. Pokud se řadíte mezi šťastlivce, kteří již PS5 mají, pak byste Returnal rozhodně neměli přehlédnout. V příběhu půjdete cestou postavy jménem Selene, která je průzkumnicí na nebezpečné misi na vzdálené planetě Atropos, kde musíte najít klíč k rozuzlení děje. Problém ale přijde poměrně brzy – zjistíte, že jste uvězněni v časové smyčce.

Hra Returnal je k dostání na platformě Playstation 5.

Halo Infinite

Pravděpodobně žádnému milovníkovi stříleček z pohledu první osoby (FPS) není cizí herní série Halo, která se letos opět přihlásila o slovo s dílem Halo Infinite. Po stránce příběhu tato hra navazuje na předchozí díl Halo 5: Guardians. Hned na začátku hlavního hrdinu zachrání neznámý pilot, přičemž se tato dvojice následně vydá na záchranu celého vesmíru. V Halo Infinite samozřejmě nechybí ani akční hra pro více hráčů (multiplayer). Obrovskou výhodou je, že právě multiplayer si může každý zahrát zcela zdarma. Zpoplatněná je pouze příběhová kampaň.

Halo Infinite Xbox
Zdroj: Xbox.com
Halo Infinite nabízí hodiny zábavy v rámci multiplayeru zcela zdarma.

Hra Halo Infinite je k dostání na platformách PC a Xbox Series X a Xbox One.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Velice pozitivně hodnocená hra Marvel’s Guardians of the Galaxy by rozhodně neměla chybět v herní knihovně žádného milovníka světa superhrdinů od Marvelu. V tomto titulu se konkrétně podíváte na zub takzvaným Strážcům Galaxie, kdy převezmete roli Star-lorda a vydáte se spolu s vaším týmem na kosmická dobrodružství. V roli lídra budete rozhodovat prakticky o všem. Hra přináší spoustu akce, napětí a řadu vtipných momentů.

Hra Marvel’s Guardians of the Galaxy je k dostání na platformách PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox One a Switch.

Psychonauts 2

Jestliže byste si rádi zahráli nějakou spíše oddechovou hru, která vám ale i přesto nabídne až filmový příběh, notnou dávku napětí a spoustu smíchu, pak by vaší pozornosti neměl uniknout oblíbený titul Psychonauts 2. Ten dokáže překvapit již svou zajímavou grafikou. Vy se přitom zhostíte role mladého psychického špiona, před kterým stojí řada nelehkých úkolů.

Hra Psychonauts 2 je k dostání na platformách PC a Xbox One.

It Takes Two

Jedinečný herní zážitek rozhodně nabídne titul It Takes Two, který dokonce získal ocenění hra roku při příležitosti letošního ročníku předávání cen The Game Awards. Tato hra, jak už název napovídá, je určena výhradně pro dva hráče, kteří musí kooperovat – buďto společně on-line, nebo v režimu rozdělené obrazovky. V rámci příběhu budete hrát za mladý pár, který bohužel skončí uvězněný ve fantastickém světě, zatímco se proměnil v panenky. Aby to ale nebylo tak úplně jednoduché, tak je navíc rozhádaný. Ať se vám to tedy líbí nebo ne, s vaším partnerem budete muset spolupracovat a pomáhat si v překonávání nepředstavitelných překážek.

Hra It Takes Two je k dostání na platformách PC, Playstation 4 a Xbox One.

Deathloop

Další poměrně unikátní hrou je Deathloop. Tento titul pochází od stejného studia, které stojí za dnes již legendární hrou Dishonored, a přináší originální herní zážitek. Z hlediska příběhu se dvojice zabijáků, respektive vy a váš soupeř, ocitnete na ostrově Blackreef, kde budete uvězněni v záhadné časové smyčce. Z tohoto důvodu budete stále dokola prožívat jeden a ten samý den. To nejlepší na tom je, že se vám díky tomu otevírají dveře mnohých možností. Co se vám jeden den nepovede, můžete druhý vyzkoušet znovu. Opět navíc můžete volit mezi tím, jestli se vydáte potichu (stealth) nebo nahlas s pomocí hrubé síly.

Hra Deathloop je k dostání na platformách PC a Playstation 5.

Resident Evil Village

Pokud máte rádi výzvy a u her se rádi bojíte, pak by vám neměl uniknout titul Resident Evil Village. Tato FPS hra vás dokáže už na první pohled zaujmout zajímavou grafikou a skvělým, hororově laděným příběhem. Hra je časově zasazena pár let po skončení sedmého dílu série, Resident Evil 7 biohazard, kdy spolu s vaší ženou začínáte bezstarostný život na novém místě. Problémy se bohužel začnou objevovat poměrně brzy a váš sen o novém začátku se zhroutí jako domeček z karet. Při hraní na vás čeká spousta akce a soubojů s nemrtvými nepřáteli, ale také i útěk před těmi, na které sami zkrátka nestačíte.

Hra Resident Evil Village je k dostání na platformách PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X a Xbox One.

Inscryption

Náš seznam nemůžeme zakončit ničím jiným než povedenou karetní hrou Inscryption. Tento zajímavý titul s hororovým podtónem vás dokáže nadchnout zajímavým příběhem i samotnou náplní hry, kdy vaším úkolem bude z dostupných karet stavět co možná nejlepší balíčky a následně s nimi v soubojích vítězit. Problém je ale v tom, že jednotlivé karty skrývají temná tajemství.

Hra Inscryption je k dostání na platformě PC.

Zobrazit nabídku videoher

Kde koupit nejlepší hry roku 2021

Forza Horizon 5: Standard Edition Xbox Series X

Forza Horizon 5: Standard Edition Xbox Series X

od  

Hitman 3 PC krabicová verze

Hitman 3 PC krabicová verze

od  

Returnal PS5

Returnal PS5

od  

Halo: Infinite Xbox Series X

Halo: Infinite Xbox Series X

od  

Marvel’s Guardians of the Galaxy PS5

Marvel’s Guardians of the Galaxy PS5

od  

Psychonauts 2 Xbox One

Psychonauts 2 Xbox One

od  

It Takes Two PC

It Takes Two PC

od  

Deathloop PS5

Deathloop PS5

od  

Resident Evil 8 Village Xbox Series X

Resident Evil 8 Village Xbox Series X

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Počítače

Vratislav Holub

Vratislav Holub

Redaktor

Fanoušek technologií, student marketingu a redaktor, který se psaní článků věnuje od roku 2018. Primárně se zabývá děním okolo společnosti Apple, ale nejsou mu cizí ani konkurenční platformy, jejíchž pokrok mnohdy s údivem obdivuje. Ve svém volném čase rád debatuje s přáteli o aktuálním světovém dění. Řadí se k nočním sovám.

Více článků od Vratislava

Přečtěte si také