Seznam.cz

Vybíráme fitness náramek: Jaké jsou nejlepší kousky pro rok 2023?

Nejlepší fitness náramky
Zdroj: Unsplash.com
Martin Chroust
Martin Chroust před 10 měsíců

Jsou to nenápadné doplňky na zápěstí, které zastanou spoustu funkcí. Pro měření srdečního tepu, evidenci cvičení nebo k detailním statistikám vašeho spánku již nepotřebujete drahé a současně i velké a těžké hodinky, které toho na jedno nabití moc nevydrží. Podobnou službu často zastanou i náramky, které vydrží na jedno nabití podstatně déle. Důležitým argumentem pří výběru je i jejich výrazně nižší cena. Které aktuálně patří mezi ty nejlepší?

Nejlepší fitness náramky pro rok 2023

Porovnat parametry
Fitbit Charge 5
1.
top

Nejvybavenější fitness náramek

Fitbit Charge 5

od  

Hledáteli chytrý náramek s maximem funkcí, tím pravým je Fitbit Charge 5. Nabídne přesné senzory tepu, kroků, GPS, ale i měření EKG nebo platby Fitbit Pay. Počítejte ovšem s menším displejem, na kterém se hůře čtou notifikace.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý
2.
top

Nejlevnější chytrý náramek s NFC platbami

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

od  

Fitness náramek se skvělým poměrem cena/výkon. Nejnovější generace je vybavena výborným OLED displejem pro pohodlné čtení notifikací. Vítaným bonusem je přítomnost NFC pro platby.

Garmin Vívosmart 4
3.
top

Kompaktní velikost vhodná i pro malá zápěstí

Garmin Vívosmart 4

od  

Minimalistický náramek, který je díky svým rozměrům a hmotnosti ideální pro celodenní nošení. Nevýhodou je ale především malý displej a nemožnost vyměnit pásky.

Samsung Galaxy Fit2 Black
4.
top

Ideální pro majitele Samsung telefonů

Samsung Galaxy Fit2 Black

od  

Smart band od Samsungu disponuje velkým barevným displejem, který je dobře čitelný i na slunci.
Proipracované je zejména zobrazení notifikací. Samozřejmě ale nechybí standardní senzory, ale GPS zde nenajdeme.

Xiaomi Mi Band 4 černý
5.
top

Základ za velmi nízkou cenu

Xiaomi Mi Band 4 černý

od  

Fitness náramek se základními funkcemi měření kroků a tepu, spálených kalorií nebo možností notifikací. Senzory ovšem nejsou z nejpřesnějších. Za svoji cenu je však skvělým produktem pro vstup do stvěta nositelné elektroniky.

Co je fitness náramek

Chytré náramky jsou často vyhledávanou kategorií chytrých zařízení. Vyznačují se subtilními rozměry a drobným tělem, jehož součástí je základní zobrazovací displej a hlavně baterie. Samotné chytré náramky mívají dotykový displej nebo na svém těle mají alespoň jedno univerzální ovládací tlačítko. Dobíjení zajišťují kolébkové nabíječky, do nichž tělo náramku přicvaknete. Některé z nich se dobíjí také bezdrátově.

Jaké má funkce

Snad každý z fitness náramků od renomovaných výrobců má i doplňkové řemínky, díky nimž si náramek můžete přizpůsobit dle aktuální potřeby. Samozřejmostí je pak propojení s telefonem prostřednictvím Bluetooth a samostatná aplikace. Na zápěstí se tak dozvíte nejen aktuální datum a čas, ale také notifikace z telefonu. Jako reakci na hovory z náramku můžete využít předpřipravené rychlé odpovědi. To se samozřejmě týká i textových zpráv. Hovory na zápěstí jsou však doménou výhradně chytrých hodinek. Shrnuto: chytrý náramek je užitečný doplněk, který sice nijak výrazně nerozšíříte doplňkovými aplikacemi, na druhou stranu jej nemusíte dávat na nabíječku každý druhý den.

Jaké mají funkce

Nejlevnější fitness náramky dnes pořídíte za necelou tisícovku. Dostanete tak slušný základ, od něhož se mohou, zejména začátečníci a středně pokročilí, odpíchnout. Pro náročnější klientelu jsou tu vždycky chytré hodinky s přesnějším měřením. U náramků, které stojí zhruba dva tisíce a výše můžete počítat s pokročilým a přesnějším monitorigem zdravotních a pohybových dat. Dražší modely dokáží monitorovat více cvičení, bývají ještě odolnější či vám umožní nasbíraná data synchronizovat s fitness aplikacemi třetích stran. Pokročilejší modely náramků se například nespokojí jen s měřením tepové frekvence, ale dokáží změřit okysličení krve, stres, krevní tlak nebo dokonce natočí EKG.

Předplatné pokročilých funkcí

V případě některých náramků se počítá i s prémiovými funkcemi, které se ale ukrývají za předplatným. U zkušebních verzí si funkce otestujete, a pokud vám budou sedět, můžete si službu předplácet. Jinými slovy, u fitness náramků je výběr velmi široký. Modely dostupné na trhu uspokojí absolutně nenáročné uživatele, běžné uživatele, které uvítají i něco navíc, i „fitness aktivnější“. Podle čeho se tedy orientovat, pokud vybíráte nový chytrý náramek?

Podle čeho vybrat fitness náramek

Displej – displej je stěžejní součástí fitness náramku, neměli byste však jeho specifikace nijak zveličovat. Mnohem důležitější než jeho rozlišení a velikost je intuitivnost ovládacího prostředí. Displej náramků často není dotykový, popřípadě si náramek vystačí s jednoúčelovými LED ukazateli. Kompletní přehled naměřených funkcí stejně obstará displej telefonu, s nímž se náramek přes aplikaci od výrobce spráruje.

Naměřená data – před pořízením chytrého náramku se informujte, která zdravotní data fitness náramek měří. Tepová frekvence, ušlé kroky, ruční start detekce cvičení a automatické rozpoznání spánku jsou dnes nepsanou samozřejmostí, pokud hledáte další měření (okysličení krve, VO2MAX, EKG, krevní tlak, stres a další), bude třeba si připlatit.

Baterie – spíše než kapacita baterie, je důležitá její výdrž v praxi. Fitness náramky však mají uzavřený systém (takzvaný RTOS), který je jen minimálně rozšiřitelný, a z toho profituje výdrž na jedno nabití. Ta se v průměru pohybuje okolo několika dní, až týdne. Nemusíte jej tedy nabíjet tak často, jako chytré hodinky.

Konektivita – téměř všechny fitness náramky potřebují ke své plné funkci smartphone s Androidem či iOS. Na něm si stáhnete párovací aplikací a náramek k telefonu připojíte přes Bluetooth. Všechny známější značky náramků dnes mají k dispozici párovací aplikaci pro obě největší mobilní platformy, v případě „no-name“ náramků byste však mohli narazit.

Cena – fitness náramky nijak nelpí na přesnosti naměřených dat. Ta je, zvláště u levných náramků, jen rámcová. Důraz je kladen na to, že vás fitness náramky přimějí k pohybu a poskytnou vám motivaci ke zjišťování zdravotních dat. Protože jsou fitness náramky mnohdy předstupněm k chytrým hodinkám, často je jejich výběr ovlivněn cenou. Kolem tisícovky už najdete použitelné modely, o něco výše se pak nachází náramky, u nichž záleží na detailech, tedy konkrétně na tom, co dokáží změřit. Cena náramku nebývá nijak vysoká, a tak by neměla být primárním kritériem v jeho výběru.

Koupit si chytrý náramek nebo chytré hodinky?

Většina chytrých hodinek má v dnešní době nástroje pro sledování kondice a jejich spolehlivost často konkuruje nejlepších náramkům na trhu. Navíc nabízejí také spoustu funkcí pro smartphony, včetně textových zpráv, bezkontaktních plateb a upozornění na kalendář.

Jde v podstatě o malý chytrý telefon pro vaše zápěstí, takže si můžete prohlížet některá data a ovládat aplikace přímo na ruce. Například streamování hudby je velmi pohodlné, neboť nemusíte sahat do kapsy po telefonu. Problém hodinek ale je, že mají tendenci být větší, objemnější a mnohem dražší. Přidané funkce a velká obrazovka mohou i snížit výdrž baterie na jedno nabití. Celkově pak orientace v nich nemusí být pro každého jednoduchá. Svět chytrých náramků je úplným opakem. Nabízí cenově dostupnější zařízení, která v mnoha případech dokáží hodinky nahradit a k tomu disponují řadou sportovních / zdravotních funkcí.

Jak připojit náramek k telefonu

Fitness náramky a chytré hodinky se k vašemu telefonu připojují přes Bluetooth. Pokud máte potíže s připojením, ujistěte se, že náramek / hodinky a váš telefon jsou v režimu hledání Bluetooth zařízení. Poté je vyhledejte v seznamu dostupných zařízení, a to v nastavení smartphonu. Náramek by se měl automaticky připojit, můžete tak ale učinit i ručně ve stejném seznamu zařízení.

Připojte se také k síti Wi-Fi, pokud nastavujete náramek poprvé, protože si budete muset stáhnout aplikaci / software a případně i některé aktualizace firmwaru.

Nejlepší chytré náramky pro rok 2023

Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Garmin Vívosmart 4

Garmin Vívosmart 4

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Garmin Vívosmart 4

Garmin Vívosmart 4

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Samsung Galaxy Fit2 Black

Samsung Galaxy Fit2 Black

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Samsung Galaxy Fit2 Black

Samsung Galaxy Fit2 Black

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Xiaomi Mi Band 4 černý

Xiaomi Mi Band 4 černý

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Xiaomi Mi Band 4 černý

Xiaomi Mi Band 4 černý

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Fitbit Charge 5

Pokled hledáte nejvýkonnější náramek, právě jste jej našli. Fitbit Charge 5 má snad vše, co jen fitness náramek může mít. Pyšní se barevným dotykovým displejem, odolností IPx8 i celou řadou měřených parametrů.

Velkým bonusem je natočení EKG či měření VO2MAX a evidence skóre připravenosti, podle kterého se dozvíte, zda je v konkrétní den vhodné cvičit či spíše odpočívat a relaxovat. Hned po zakoupení máte k dispozici i časově omezené prémiové předplatné, které třeba přidá i detailní hodnocení vašeho spánku. V mobilní aplikaci můžete zjistit dlouhodobé tendence, nastavit náramek či na displej navolit libovolný ciferník.

Součástí náramku je i GPS, prostřednictvím NFC můžete s náramkem i v Česku zaplatit přes službu Fitbit Pay. Charge 5 je fitness náramek prakticky bez nedostatků. Tím nejzásadnější je koncová cena, která atakuje hranici čtyř tisíc korun. Někteří uživatelé si také stěžují na nutnost předplatného v případě prémiových funkcí.

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Na opačné straně cenového spektra se nachází náramky Mi band od Xiaomi. Také jejich aktuální generace Mi Band 6, nebo vylepšená verze Mi Band 6 NFC, stojí za pozornost. Ještě, když přihlédnete k ceně po tisíc korun.

Náramek splňuje odolnost 5 ATM, která mu zajišťuje možnost jeho využití při plavání. Jeho součástí je 1,56″ AMOLED displej a tělo doplňují silikonové řemínky. Náramek má integrovaný krokoměr, změří tepovou frekvenci, stres, spánek či okysličení krve. Univerzální aplikace na zápěstí předává z telefonu informace o notifikacích a příchozích hovorech, spojíte jej se smartphony s Androidem i s iPhony. Lehký a kompaktní náramek má po aktualizacích navíc již plně počeštěné prostředí. U dražší varianty NFC můžete i v Česku bezkontaktně zaplatit přes platební systém Mi Pay.

Garmin Vívosmart 4

Hodinkový gigant Garmin má vlastní chytrý náramek Vívosmart 4, který na jedno nabití vydrží až týden. Stejně jako ostatní modely změří VO2MAX (Tato hodnota definuje maximální množství kyslíku, které tělo dokáže využít během fyzické aktivity), tepovou frekvenci, spánek a bude vám počítat kroky. Jedná se však už o starší náramek, který se třetím rokem na trhu už pomalu doprodává.

Použitý OLED displej s rozlišením 128 × 48 pixelů zobrazuje pouze černobíle, což může některým uživatelům vadit. Na druhou stranu jej lze propojit i s doplňkovými ANT+ měřiči. Náramek lze nastavit i přes počítač, tedy bez nutnosti spárování s telefonem. V tom případě ale z vašich cvičení zmizí informace o GPS, ty si totiž náramek bere z připojeného telefonu.

Samsung Galaxy Fit2

Do světa fitness náramků se vydal i Samsung, jemuž se daří spíše v oblasti chytrých hodinek. Galaxy Fit2 můžeme brát jako přímou konkurenci pro řadu Mi Band od Xiaomi. Náramek dostal do výbavy 1,1″ AMOLED displej, zvýšenou odolnost IP68 a 5ATM a možnosti základního měření zdravotních dat.

U náramku můžeme vyzdvihnout dlouhou výdrž na jedno nabití či automatické měření srdečního tepu a stresu. Přesnost naměřených zdravotních dat se ukázala jako velmi slušná, za zmínku stojí i upozornění na mytí rukou. Škoda však toho, že náramek nemá samostatný krokoměr, a tak vám při chůzi pravidelně naskakují kroky navíc. Jedná se navíc už o starší model a Samsung s nástupcem na trh nijak nespěchá.

Xiaomi Mi Band 4

Od Xiaomi se do našeho žebříčku dostala i čtvrtá generace. Ta je samozřejmě už staršího data, přesto však má díky nízké ceně velmi zajímavý poměr výkon/cena.

Xiaomi Mi Band 4 má odolnost 5 ATM a také dotykový displej. Náramek vám změří kroky, spánek a tepovou frekvenci. Můžete si jej bez obav vzít i do vody. Náramek vydrží i několik týdnů na jedno nabití, na trhu navíc existuje spousta doplňkových řemínků. Prakticky jediným nedostatkem je nutnost vyjmutí těla z pásku při nabíjení. To však nebudete dělat nijak často, a díky ceně okolo pětistovky na tento nedostatek velmi rychle zapomenete…

Zobrazit celou nabídku fitness náramků

Kde koupit nejlepší fitness náramky

Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

od  

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

od  

Garmin Vívosmart 4

Garmin Vívosmart 4

od  

Samsung Galaxy Fit2 Black

Samsung Galaxy Fit2 Black

od  

Xiaomi Mi Band 4 černý

Xiaomi Mi Band 4 černý

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také