Hlavní obsah stránky

Grand Theft Auto V PC

  • Počítačová hra Grand Theft Auto V PC
  • Počítačová hra Grand Theft Auto V PC
  • Počítačová hra Grand Theft Auto V PC
Počítačová hra Grand Theft Auto V PC

Další pokračování již dobře známé série. Konceptem se vrací ke kořenům otevřeného dílu San Andreas, kde jste měli možnost kromě města cestovat také přilehlými oblastmi venkova.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuRockstar

Popis

Další pokračování již dobře známé série. Konceptem se vrací ke kořenům otevřeného dílu San Andreas, kde jste měli možnost kromě města cestovat také přilehlými oblastmi venkova. Ve hře se ujmete rovnou tří hlavních hrdinů.

Klíčové vlastnosti
  • výběr ze 3 postav
  • otevřený svět
  • vylepšování postavy

Dobrodružná akční hra Grand Theft Auto V

Hra hratelná z třetí, ale i z první osoby (která je pouze na PS4, Xbox One a PC). Hráči dělají mise, které mají určitý spád a vždy mají úkol. Důvod je, aby se hráči posouvali v příběhu. Mimo mise se hráči mohou volně pohybovat po světě San Andreas. Svět je složen z obrovského státu San Andreas a jeho fiktivním hlavním městem Los Santos, svět hry Grand Theft Auto V je mnohem větší než světy ostatních předešlých dílů v sérii. Svět můžete prozkoumávat celý již od začátku hry, což je také změna od předešlých dílů, kde jste museli nejdříve projít částí příběhu.

Hlavní hrdinové v GTA V
  • Michael (bývalý bankovní lupič)
  • Trevor (šílenec, kriminálník)
  • Frankie (vymahač dluhů).

Mezi nimi si budete moct libovolně přepínat skrze rychlé menu. Každý z hrdinů umí něco jiného a zároveň má každý dost odlišnou náturu. Řízení aut, střelba, boj — to vše se dočkalo kompletního předělání. Los Santos, ve kterém se hra odehrává, je větší než herní svět Red Dead Redemption, GTA IV a San Andreas dohromady. Čekají vás města, vojenská základna, divočina, ale i oceánské dno.

Grand Theft Auto V přebal
Co vám hra nabídne

Hráči při bojích používají ruční útoky, střelné zbraně a výbušniny k útoku na nepřátele. Mohou běhat, skákat, plavat, potápět se a používat vozidla k pohybu ve hře. Aby se přizpůsobila velikost mapy, byla sem přidána i vozidla, která chyběla v minulém díle, což jsou letadla. V bojích vám může pomoci automatické zaměřování a krycí systém, který je také předělán. Pokud hráči ztratí více než polovinu zdraví, tak se jim automaticky doplní na polovinu. Pokud hráči zemřou mimo misi, tak se objeví u nemocnice a bude jim stržen poplatek, který závisí na počtu peněz, které máte. Pokud hráči páchají trestnou činnost, policejní sbor půjde po nich. Čím více budete dělat neplechu, tím víc se bude stupeň hledanosti zvyšovat (např. když zabijete policistu, tak dostanete tři hvězdičky hledanosti, poté po vás půjde i helikoptéra).

GTA V screenshot
Postavy

Každý charakter má vlastnosti, které můžete trénovat, jako řidič, nebo pilot (Trevor má např. větší "skill" v létání než ostatní). Ve hře existují i speciální vlastnosti, které má každý charakter jiné (Michael si může v přestřelkách zpomalit čas, Franklin si může při jízdě zpomalit čas a Trevor je v době trvání schopnosti nesmrtelný a dává větší poškození). Ukazatel se nachází pod radarem úplně vpravo a každý charakter má svou barvu (Michael modrou, Franklin zelenou a Trevor žlutou). Schopnost se vylepšuje tím, že tyto vlastnosti často používáte.

Život jako v reálném světě

Mimo mise se hráči mohou zúčastnit potápění, skoku s padákem a ostatních aktivit jako střílení zvěře atd. Postavy u sebe také mají telefon, se kterým mohou kontaktovat přátele, startovat aktivity, navštěvovat internet atd. Na internetu je možnost kupovat a prodávat akcie firem, které se nachází ve hře, ale také zde můžete kupovat vozidla, nemovitosti a procházet samotný internet, který je opravdu rozsáhlý.

Parametry

Žánrakční
Věk od18 let
Hodnocení PEGI18
Česká lokalizacebez české lokalizace
ESRB ratingM
Indiene

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Počítačové hry Rockstar

Všechny počítačové hry Rockstar