Seznam.cz

Xiaomi Mi Mix 5: Chystá se další experiment s displejem

xiaomi-mobiele-telefoon
Zdroj: LetsGoDigital
Martin Chroust
Martin Chroust před 1 rokem

Xiaomi u své řady Mi Mix už několik generací experimentuje se zvětšováním displeje, hrany nevyjímaje. Čtvrtá generace telefonu se bohužel za hranici domovské Číny nedostala, ale již v březnu bychom se měli dočkat jejího nástupce. Jaké jsou dosavadní spekulace o této novince?

Už teď je jasné, že po letošní premiéře Mix 4 Xiaomi zkrátí roční interval a Mix 5 oznámí s odstupem sedmi měsíců. To znamená, že bychom se Mi Mix 5 mohli dočkat již v březnu. Tentokrát však telefon nebude sám, ale má rovnou dojít k představení základní verze Mix 5 (kódové označení Loki) a vylepšené Mix 5 Pro (alias Thor).

Asi není překvapením, že oba nové high-endové telefony poběží na nejvýkonnějším Snapdragonu 8 Gen 1, který byl představen koncem listopadu. S ohledem na design můžeme s klidným svědomím čekat vylepšení poddisplejové selfie kamerky. Pět let vývoje musí být už někde vidět. V obou případech se máme těšit na 6,73″ E5 AMOLED displej, který má podporovat technologie ULPS (pro co nejnižší spotřebu energie) a LTPO 2.0. Ta umožní podporu až 120 Hz dynamické obnovovací frekvence. Je však možné, že rozlišení displeje u verze Mix 5 Pro ještě nepatrně naroste…

Oba displeje by měly podporovat rozlišení WQHD+, což by byl mezigeneračně výrazný skok. Předchozí generace totiž využívala rozlišení Full HD+. Maximální jas displejů má činit až 1 500 nitů, která by se měla postarat o skvělou čitelnost na přímém slunci.

Na zádech budou připraveny tři fotoaparáty a ačkoliv bude fotomodul opravdu masivní, ve finále bude vypadat trochu jinak, než je prezentován na renderech, které publikoval web Letsgodigital. Ty mimochodem vznikly ze všech dosavadních náčrtků telefonu, takže by ve finále měla dvojice řady Mix 5 vypadat velmi podobně. Hlavní 50 MPx snímač doplní zoomový objektiv a také ultra širokoúhlý snímač.

Další odvážná spekulace hovoří o podpoře 200 W dobíjení. Pokud se tato spekulace potvrdí, znamenalo by to, že se baterie telefonu z nuly na sto dobije už za několik minut! Je však třeba počítat s tím, že takto rychlé dobíjení by časem výrazně snížilo kapacitu baterie, takže je nutné, aby Xiaomi do telefonu přidalo nezbytné ochranné mechanismy.

Představení telefonů Xiaomi Mix 5 a Mix 5 Pro se očekává v průběhu března.

Zobrazit celou nabídku mobilních telefonů

Kde koupit nejoblíbenější telefony Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A

Xiaomi Redmi 9A

od  

Xiaomi POCO X3 Pro

Xiaomi POCO X3 Pro

od  

Xiaomi Mi 11T

Xiaomi Mi 11T

od  

Xiaomi Redmi Note 10 5G

Xiaomi Redmi Note 10 5G

od  

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

od  

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi 11 Lite 5G NE

od  

Xiaomi Mi 11T Pro

Xiaomi Mi 11T Pro

od  

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11

od  

Xiaomi Poco F3

Xiaomi Poco F3

od  

Xiaomi Redmi 9C

Xiaomi Redmi 9C

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také