Seznam.cz

Smartphony realme 9i, 9 Pro a 9 Pro+ oficiálně představeny. Co vše novinky nabízí?

Realme 9
Zdroj: Realme.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

Fanoušci realme mají od úterý 16. února další důvod k radosti. Tato nejrychleji rostoucí značka smartphonů na světě totiž představila tři žhavé novinky, kterými se pokusí rozhýbat stojaté vody nižší, ale i střední třídy telefonů. Jaké tedy jsou?

Mobilní telefony realme 9

Porovnat parametry

realme 9i

Realme 9i

Realme 9i

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Realme 9i

Realme 9i

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Nejlevnějším a „nejhůře“ vybaveným smartphonem řady 9 je model realme 9i. Záměrně píšu slovo nejhůře v uvozovkách, technické specifikace tohoto telefonu totiž rozhodně nejsou špatné. Do „vínku“ dostal například 6,6” IPS displej s velmi slušným rozlišením 2412 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz, díky které je tak pohyblivý obraz zobrazován velmi plynule. Je nicméně třeba druhým dechem dodat, že mnohé smartphony v dnešní době již nabízí i 120 Hz.

realme-9i-modra
Zdroj: Realme.com
Designově je realme 9i povedený, byť ničím příliš nevybočuje z řady.

U designu telefon ničím nevybočuje ze standardní „androidí“ řady. Na jeho přední straně naleznete displej s minimálními rámečky a dnes již standardním „průstřelem“ pro přední fotoaparát, záda pak zase zdobí relativně masivní fotomodul, který skrývá hned tři objektivy spolu s přisvětlovací LED diodou. O zabezpečení telefonu se stará čtečka otisků prstů integrovaná do jeho boku a o výkon pak čipset Qualcomm Snapdragon 680 spolu se 4 GB RAM a 64 či 128 GB interním úložištěm. Z hlediska výkonu se tedy jedná o zdařilý telefon, byť u něj bohužel nenaleznete podporu 5G sítí. Ty jsou ale v Česku zatím stejně velmi málo rozšířené, takže absence podpory sítí páté generace příliš nebolí. Co naopak u novinky zcela určitě využijete, je možnost 33 W kabelového nabíjení. Ostatně, „nakrmit“ 5000 mAh akumulátor nebude jen tak. Operačním systémem telefonu je Android 11 s nadstavbou realme UI 2.0.

Co se týče fotoaparátů, v předním displejovém „průstřelu“ naleznete solidní 16 MPx objektiv, na zádech pak 50 MPx širokoúhlý objektiv, dvoumegapixelový hloubkový objektiv a makro objektiv o stejném rozlišení. S ohledem na cenu 5499 korun za 64 GB model a 5999 korun za 128 GB model se tak jedná o zajímavou výbavu. V rámci předobjednávek je pak cena do 23. února nižší o 500 Kč.

realme 9 Pro

Realme 9 Pro

Realme 9 Pro

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Realme 9 Pro

Realme 9 Pro

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Středním modelem řady 9 je model 9 Pro. Ten disponuje taktéž 6,6” IPS displejem s rozlišením 2412 x 1080 pixelů, byť místo 90 Hz nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz. Díky tomu je tak plynulost zobrazovaného obsahu srovnatelná například i s iPhony 13 Pro či Samsungy Galaxy S22. Model 9 Pro se od 9i neliší ani z hlediska designu – i zde tedy lze počítat s „průstřelem“ v rohu displeje či čtečkou otisků prstů na boku telefonu.

Srdcem telefonu je čipset Qualcomm Snapdragon 695, kterému sekunduje 6 či 8 GB RAM paměti. Díky nasazení jiného typu procesoru se tak u tohoto modelu uživatelé dočkají i podpory 5G sítí, což mnohé rozhodně potěší. Co však přespříliš nepotěší, je základní (a jediné) interní úložiště – konkrétně 128 GB. Přece jen, v dnešní době nabízí mnozí (nejen) androidí výrobci více variant interní paměti, aby uživatelé nemuseli sahat po paměťových kartách.

Zajímá-li vás fotosoustava, kterou realme do modelu 9 Pro nasadilo, na přední straně naleznete 16 MPx fotoaparát a na zadní straně pak 64 MPx širokoúhlý objektiv spolu s 8 MPx hloubkovým objektivem a 2 MPx makro objektivem. Ani zde nechybí podpora 33 W kabelového nabíjení či 5000 mAh akumulátor. A cena? Za model s 6 GB RAM pamětí si realme účtuje 7490 korun, za 8 GB model pak 7990 korun. Jestli si ale telefon předobjednáte do 23. února, ušetříte navíc 1000 Kč. Operačním systémem tohoto modelu je Android 12 s nadstavbou realme UI 3.0.

realme 9 Pro+

Realme 9 Pro Plus

Realme 9 Pro Plus

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Realme 9 Pro Plus

Realme 9 Pro Plus

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Pro ty nejnáročnější uživatele si realme připravilo model 9 Pro+. To nabízí 6,43” AMOLED displej s Full HD+ rozlišením. Nicméně je však třeba dodat, že obnovovací frekvence tohoto panelu je „jen“ 90 Hz, takže se na něm bude pohyblivý obsah zobrazovat méně plynule než u řady 9 Pro. Do karet tomuto panelu ale hraje integrovaná čtečka otisků prstů, která je dokonce schopná změřit uživatelovu tepovou frekvenci.

Co se týče designu, ani zde nečekejte revoluci. Vzhledově totiž 9 Pro+ nevybočuje od svých dvou bratříčků, což jinými slovy znamená přední stranu s minimálními rámečky kolem displeje, „průstřelem“ v jeho rohu a poměrně výrazný fotomodul na zádech.

O výkon telefonu se stará čipset MediaTek Dimensity 920, kterému sekunduje 8 GB RAM paměti spolu s 256 GB interním úložištěm. Samozřejmostí je zde podpora 5G sítí či rychlonabíjení a to dokonce 60 W pomocí kabelu. Poměrně překvapivě má nicméně tento model „jen“ 4500 mAh baterii, kvůli čemuž téměř jistě nabídne nižší výdrž než předešlé dva modely. Co se pak týče operačního systému, stejně jako u řady Pro je tu k dispozici Android 12 s nadstavbou realme UI 3.0.

Hlavní předností řady 9 Pro+ má být dle výrobce fotoaparát. Přední 16 MPx fotoaparát sice dech nevyrazí, zadní 50 MPx širokoúhlý objektiv Sony IMX766 se světelností f/1,8 však již zapůsobí. Mimochodem, tímto objektivem je vybaven třeba i Huawei nova 9 či realme GT 2 Pro, které jsou dlouhodobě označovány za jedny z nejlepších fotomobilů své kategorie. Zbylé dva objektivy jsou pak již spíše standardní. Jedná se konkrétně o 8 MPx ultra širokoúhlý objektiv se světelností f/2,2 a 2 MPx makro objektiv se světelností f/2,4.

Nejen fotoaparát však bude u řady 9 Pro+ silným lákadlem, telefon totiž dokáže zaujmout i svou (s ohledem na výbavu) agresivní cenou. Realme si jej totiž na českém trhu cení konkrétně na 10 490 korun, díky čemuž se tak jeví jako jedna z nejzajímavějších možností ve střední třídě. V rámci předobjednávky jej ale můžete koupit již za 8 990 Kč, což je na takto vybavený telefon velmi nízká cena.

Dostupnost a barvy

Všechny tři modely bude možné zakoupit hned ve třech barevných kabátcích – konkrétně v modré označované jako Sunrise Blue, zelené označované jako Aurora Green a černé označované jako Midnight Black. Start prodejů v České republice má realme u všech modelů naplánovaný na 23. února. 

Zobrazit celou nabídku mobilů realme

Kde zakoupit smartphony realme 9

Realme 9i

Realme 9i

od  

Realme 9 Pro

Realme 9 Pro

od  

Realme 9 Pro Plus

Realme 9 Pro Plus

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také