Seznam.cz

Nokia 6310 se vrací: Co nabízí obnovená legenda?

nova-nokia-6310
Zdroj: Nokia.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 2 měsíci

Návrat legendy. Tak by se dalo shrnout představení moderní verze ikonického telefonu Nokia 6310, který se před dvaceti lety těšil velké oblibě především mezi manažery. Pokud byste však čekali, že bude nová verze 6310 od té původní výrazně odlišná, jste na omylu. HMD Global, které za Nokií nyní stojí, pokračuje v představování lehce aktualizovaných reinkarnací.

Nová verze telefonu má oproti svému předchůdci o poznání větší displej, který je nyní barevný a zakřivený po krajích. Díky tomu se tak na něj vejde o poznání více obsahu. Zvětšení se dočkala i jednotlivá tlačítka na klávesnici, díky čemuž by tak mělo být její používání příjemnější. Zachována byla naopak uživatelsky vyměnitelná baterie, která dle slov výrobce nabídne majitelům telefonu několikatýdenní výdrž, či odolné plastové tělo, zajišťující telefonu v kombinaci s nízkou váhou slušnou odolnost. Pokud by vás pak zajímaly barevné varianty, novinka okopírovala od původní verze jen černou. Zlatou nahradila žlutá a stříbrnou pak tmavě zelená. K dispozici bude rovněž světle modrá, s tou se ale počítá jen v Indii. Záda telefonu zdobí i nadále logo Nokia, nad kterým je nově umístěn jednoobjektivový fotoaparát s rozlišením pouhých 0,3 megapixelu a přisvětlovací dioda.

Vzhledem k cílení telefonu zejména na starší a nenáročné uživatele potěší možnosti nastavení displeje. Navolit si lze například speciální zobrazování menu po jedné ikoně přes celý displej či výrazně zvětšit písmo pro snadnější čtení. Telefon bude mít také vysokou maximální hlasitost, díky které nezmeškají hovor ani uživatelé s horším sluchem. Pro každodenní život starších lidí bude tedy Nokia 6310 jako stvořená. A nejen pro ně. Své uplatnění najde díky polykarbonátovému tělu, malým rozměrům či podpoře dvou SIM karet i v pracovní sféře, například u stavebních dělníků. 

Nokia myslela i na zábavu a nezapomněla předinstalovat legendární hru Had či přidat bezdrátové FM rádio, které lze využívat i bez nutnosti připojení sluchátek. K dispozici je rovněž Bluetooth a to poměrně překvapivě ve verzi 5.0 (jen pro zajímavost, v původní Nokii 6310 byl taktéž, avšak ve verzi 1.1), WiFi konektivita či podpora paměťových karet a to až do kapacity 32 GB. U nabíjení se ale na starší uživatele pozapomnělo, telefon má zastaralý a nepříliš praktický micro USB port.

Technické specifikace Nokia 6310

Displej2,8" TFT IPS s rozlišením 320 x 240 pixelů
Rozměry135,5 × 56 × 14,1 mm
Fotoaparát0,3 MPx s přisvětlovací LED diodou
ProcesorUnisoc 6531F
Interní paměť 8 MB
RAM paměť 16 MB
Operační systémS30+
Podpora paměťových karetAno, až do výše 32 GB
Bluetooth5.0
WiFiAno
Dual SIMAno
Kapacita baterie1150 mAh

Cena Nokia 6310

Česká cena nové generace Nokia 6310 zatím nebyla stanovena, nicméně se dá očekávat částka okolo 1500 korun. To je ostatně také cena, za kterou vstupovala v roce 2017 na tuzemský trh další oživená legenda – Nokia 3310. 

Kde koupit oživené legendární telefony Nokia

Nokia 3310 (2017) Dual SIM

Nokia 3310 (2017) Dual SIM

od  

Nokia 5310 černý

Nokia 5310 černý

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také