Seznam.cz

Nejlepší elektrické sekačky na trávu: Které to jsou a jak vybrat tu správnou?

elektricka-sekacka-na-zahrade
Zdroj: Shutterstock.com
Jarmila Zechová Syptáková
Jarmila Zechová Syptáková před 3 týdny

Pro majitele menších pozemků se pro pravidelnou údržbu trávníků často hodí elektrické sekačky. Jsou oproti benzínovým levnější a také tišší. Na trhu je k dostání široké množství modelů. Jak se v nich vyznat a podle čeho vybírat? Poradíme vám, co je třeba si před výběrem ujasnit a jaké parametry jsou důležité. Nakonec jsme rovnou přidali také tipy na nejlepší elektrické sekačky na trávu.

Nejlepší elektrické sekačky

Porovnat parametry
Riwall REM 3310i
1.
top

Dobrý výkon za nízkou cenu

Riwall REM 3310i

od  

Hledáte lehkou a levnou sekačku na malé plochy, se kterou se vám bude dobře manipulovat kolem překážek? Pořiďte si Riwall REM 3310i. Přestože se jedná o jednu z nejlevnějších sekaček na trhu, obstojně zvládne to, co má. Pokud vám nebude vadit, že sekačka není moc bytelná a že budete komplikovaně měnit výšku sečení, může vám pár let dobře sloužit.

Fieldmann FZR 2021-E
2.
top

Úsporná, levná a lehká

Fieldmann FZR 2021-E

od  

Fieldmann FZR 2021-E je sekačka od české značky, která si zakládá na kvalitě svých výrobků. Přestože patří mezi nejlevnější sekačky, kvalitou i výbavou se vyrovná i dražším modelům. Díky své nízké váze a záběru sečení širokém pouhých 32 cm je při práci velmi obratná. Bude dostačující na údržbu menšího trávníku do 450 m². Její majitel ocení kromě sklopného madla s držákem kabelu také dostatečně objemný koš s ukazatelem naplnění.

Bosch ARM 32
3.
top

Nejlehčí sekačka

Bosch ARM 32

od  

Malá sekačka na nevelké plochy za nízkou cenu. Pokud je to vše, co od sekačky čekáte, bude pro vás Bosch ARM 32 správnou volbou. Sekačka si díky motoru Powerdrive o výkonu 1 200 wattů poradí i s vyšší trávou. Navíc je vybavena bočním hřebenem na trávu, který zajistí posekání trávy i podél zdí nebo chodníků. Nedostatkem je její nestabilita při naplnění sběrného koše.

Stiga Collector 35 E
4.
top

Na členitou zahradu

Stiga Collector 35 E

od  

Díky šířce záběru 33 cm a nízké hmotnosti je sekačka velmi obratná. Proto ji využijete na členitých zahradách s množstvím záhonků, stromů či keřů. Pokud se obejdete bez pojezdu a mulčování, je sekačka Stiga Collector 35 E dobrou volbou. Výšku sekání si můžete nastavit ve třech stupních na kolečkách, což není moc praktické. Stroj si dobře poradí s menšími nerovnostmi, horší to je s vyšší trávou. Hodí se proto pro ty, co svůj trávník pravidelně opečovávají.

Gardena PowerMax 1600/37
5.
top

Snadnější sekání u krajů trávníků

Gardena PowerMax 1600/37

od  

Máte rovnou zahradu do 500 m², kterou chcete sekat výkonným strojem? Pokud vám nebude vadit těžší stroj, podívejte se na sekačku od Gardeny. Umí sekat až ke krajům, můžete s ní mulčovat a výšku nastavení sekání si pohodlně zvolíte jedním stiskem tlačítka. Výrobce sekačku vybavil teleskopickou rukojetí, kterou si každý uživatel nastavení na svou optimální výšku. Sekačku je možné díky sklopné rukojeti lehce uskladnit i přepravovat.

AL-KO Silver 46.4 E Comfort
6.
top

Špičková kvalita

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

od  

Výkonná sekačka s mulčovačem pro náročnější, kteří chtějí kromě silného motoru také robustní ocelové tělo s dlouhou životností. Záběr sečení 46 cm a velký výkon motoru sekačku předurčují pro sekání na větších zahradách a trávnících do 900 m². Extra velká kola vám usnadní pohyb v těžkém terénu a ulehčí ovládání těžké sekačky. Na velký pozemek je potřeba také velký sběrný koš, který nechybí ani u této sekačky. Výrobce jí vybavil prostorným košem o objemu 65 litrů, který uživatele upozorní, když je čas na vysypání posekané trávy.

Makita ELM4121
7.
top

Na velké plochy

Makita ELM4121

od  

Elektrická sekačka s pojezdem. Zvládne mulčování, sekání trávy, sběr trávy a listí. U této sekačky platí: za málo peněz, hodně muziky. Za rozumnou cenu získáte robustní sekačku s polstrovanými madly a centrálním ovládáním výšky sečení. I když sekačka váží téměř 18 kg, díky ložiskům v kolech si větší hmotnost ani neuvědomíte. Sběrný koš má objem 50 litrů, což na sekání větších ploch není příliš. Uvnitř však trávu dokonale napěchuje, takže ji nakonec sesbírá mnohem více než větší koše.

Hecht 1863 S
8.
top

Tříkolová sekačka s pojezdem a mulčovačem

Hecht 1863 S

od  

Sekačka pro náročné uživatele, která zaujme nejen svým netradičním řešením, ale také kvalitou a vybavením. Kromě jednorychlostního pojezdu a mulčovače je sekačka vybavena i bočním výhozem. Výkonný asynchronní motor s příkonem 1800 Wattů je uložen pod ocelovým šasi. Nejvíce tříkolové provedení sekaček oceníte u členitého terénu do cca 1000 m², na kterém dobře poseká i vzrostlejší trávu. Silný motor umožňuje sekačce posekat trávu i v mírném svahu. Velkým mínusem je nemožnost snížit rychlost pojezdu.

Jak široký záběr u sekačky potřebujete?

Čím větší záběr, tím dříve budete mít posečeno. S menším záběrem se však budete se sekačkou lépe vyhýbat překážkám. Nejvhodnější je zvolit si šířku podle výměry sečené plochy:

  • do 500 m2 – šířka záběru 32 cm
  • do 800 m2 – šířka záběru 42 cm
  • od 900 do 1200 m– šířka záběru 46 cm

Jaký výkon motoru?

Výkon motoru by měl odpovídat šířce záběru sekačky. U sekačky s velkým záběrem a slabým motorem byste při výběru šlápli vedle. Jaký výkon elektrické sekačky tedy zvolit? Na malé udržované zahrádce v rovině vám bude stačit sekačka s nízkým výkonem kolem 1000 Wattů. Mírný svah zvládne sekačka s výkonem motoru 1500 Wattů. Do našeho výběru jsme zařadili ale i sekačku s výkonem motoru 1800 Wattů.

Jak velký sběrný koš je potřeba?

Sběrné koše mají u nejběžnějších malých elektrických sekaček objem nejčastěji kolem 28-30 litrů. Na malé zahrady je i menší koš dostatečný. Robustní a výkonnější modely určené pro údržbu větších zahrad už mohou mít objem koše i 60 litrů. Užitečnou funkcí je indikátor naplnění koše, kterou však mají pouze některé modely.

Co mají dražší modely elektro sekaček na trávu navíc?

Nastavitelná výška madla

Jestliže se při údržbě trávníků střídáte s ostatními členy domácnosti není od věci vybrat si model sekačky na trávu s teleskopickou rukojetí. Díky tomu si ji nastaví každý tak, jak potřebuje.

Ergonomická rukojeť

Pro pohodlnější práci se vám vyplatí investovat do elektrické sekačky s ergonomickou rukojetí, která podporuje přirozenou polohu ruky.

Centrální nastavení výšky trávy

Nejjednodušším způsobem je centrální nastavení výšky sekání stiskem jednoho tlačítka. Kvalitnější modely nabízejí větší rozsah výšky sečení.

Sekání u okrajů a v blízkosti překážek

S bočními hřebeny u sekačky můžete sekat podél zdí nebo okrajů trávníku. Hřebeny totiž přibližují stébla trávy k nožům, které by jinak sekačka neposekala. Touto funkcí jsou vybavené všechny sekačky Gardena PowerMax. U jiných výrobců můžete okrajové sečení najít například pod označením edge cuting,

Pojezd

Stejně jako u benzínových se i u elektrických sekaček na trávu můžete setkat i s modely s pojezdem. Pomoc pojezdu využijete v případě, že sekáte větší pozemek na nepříliš rovném terénu. Díky pojezdu se sekačka pohybuje vlastní silou a vy jen určujete její směr. Některé typy jsou navíc vybavené variátorem, který zajišťuje plynulé nastavení rychlosti i za provozu.

Náhradní díly na elektrické sekačky

Stejně jako u jiných strojů se vám i elektrických sekaček může stát, že budete potřebovat vyměnit poškozený nebo opotřebovaný díl. Ulomí se vám vodící páčka, otupí se nože. Vybírejte si výrobky od ověřených modelů, kteří disponují skladem náhradních dílů. Při koupi náhradních dílů je většinou potřeba znát rok výroby sekačky, který bývá většinou uveden na výrobním štítku.

Nejlepší levné elektrické sekačky na trávu

Riwall REM 3310i

Riwall REM 3310i

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Riwall REM 3310i

Riwall REM 3310i

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Fieldmann FZR 2021-E

Fieldmann FZR 2021-E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Fieldmann FZR 2021-E

Fieldmann FZR 2021-E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Bosch ARM 32

Bosch ARM 32

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Bosch ARM 32

Bosch ARM 32

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Levná sekačka Riwall REM 3310i s motorem 1000 W

Jedna z nejlevnějších elektrických sekaček na trhu Riwall REM 3310i zaujme nejen svou nízkou cenou, ale také tichým a bezúdržbovým motorem s dlouhou životností a moderní bezuhlíkovou technologií.

elektrická sekačka na trávu
Zdroj: www.riwall.cz
Elektrická sekačka na trávu Riwall REM 3310i

Díky malým rozměrům a šířce sečení s ní snadno obsekáte každou překážku. Nevýhodou je nepraktické nastavování výšky sečení a použití měkčích plastových dílů. Někoho může odradit i to, že i po sečení na nejnižší výšku je tráva stále dost vysoká.

Fieldmann FZR 2021-E

Levná sekačka na trávu Fieldmann FZR 2021-E vás příjemně překvapí nejen cenou, ale i kvalitou. Díky nízké váze a záběru sečení 32 cm je sekačka velmi obratná. Bude se vám s ní proto dobře obsekávat třeba zeleninový záhonek nebo keře či stromy.

levná elektrická sekačka
Zdroj: www.fieldmann.cz
Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E

Koš s objemem 30 litrů je vybaven ukazatelem naplnění, což bývá obvyklé spíše ve vyšší cenové kategorii. Při skladování oceníte také sklopné madlo, na kterém je držák na kabel. Její složení je spíš pro manuálně zručného uživatele, ale jinak je práce s ní pohodlná. Menší nevýhodou je větší hlučnost.

Malé elektrické sekačky na trávu

Bosch ARM 32

Bosch ARM 32

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Bosch ARM 32

Bosch ARM 32

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Stiga Collector 35 E

Stiga Collector 35 E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Stiga Collector 35 E

Stiga Collector 35 E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Nejlehčí elektrická sekačka Bosch ARM 32

Bosch ARM 32 patří svými rozměry mezi malé elektrické sekačky. Díky nízké hmotnosti 6, 8 kg patří také mezi nejlehčí stroje na sekání trávy, které si můžete pořídit. Je vyrobená z lehkých, ale pevných plastů, držadlo dobře sedí. Je určená především pro ty, kteří hledají lehký stroj, se kterým se v okrasné zahrádce mezi zelení a záhonky snadno manipuluje.

malá elektrická sekačka na trávu
Zdroj: bosch-diy.com
Bosch ARM 32

Malá a velmi lehká sekačka je vybavena motorem o výkonu 1200 W, který zvládne posekat i vyšší trávu. Inovativní řešení umožňuje sekačce sekat i podél trávníků nebo plotů. Daní za nízkou váhu je koš, který po naplnění převažuje sekačku dozadu.

Stiga Collector 35 E

Jednoduchý model kompaktních rozměrů, který je vhodný na menší zahrady do 200 m2. Díky své robustnosti si poradí i s malými nerovnostmi na pozemku. Pokud jste zvyklí svůj pozemek pravidelně sekat, bude pro vás sekačka Stiga Collector 35 E dobrou volbou.

elektrická sekačka na trávu Stiga
Zdroj: stiga.com
Stiga Collector 35 E

Kvůli motoru s výkonem 1000 Wattů si bohužel neporadí s vyšší trávou. Sekačka je doplněna o 30litrový textilní koš na sběr trávy, který snadno vysypete. Se svými 7, 5 kg patří k lehčím elektrickým sekačkám na trávu. Přenášení usnadňuje madlo, za které sekačku bezpečně zvednete. Plusem je také ergonomická rukojeť, která se postará o pohodlné ovládání stroje.

Nejlepší elektrické sekačky bez pojezdu ve střední třídě

 

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
AL-KO Silver 46.4 E Comfort

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Makita ELM4121

Makita ELM4121

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Makita ELM4121

Makita ELM4121

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Gardena PowerMax 1600/37

Gardena PowerMAx 1600/37 je sekačkou na trávu s výkonným motorem, která je určená pro středně velké pozemky.  Její praktické vychytávky ocení všichni, kteří si chtějí sekání trávníku co nejvíce zjednodušit. Moc jí naopak nevyužijí ti, co mají pozemek příliš členitý. Sekačka je totiž poměrně těžká a obtížně se s ní manipuluje ve svahu nebo mezi keři.

kabelová sekačka na trávu Gardena
Zdroj: gardena.com
Gardena PowerMax 1600/37

Mezi zajímavé funkce patří sekání až ke krajům, velmi snadné centrální nastavení výšky sekání v 5 polohách a teleskopická skládací rukojeť ErgoTec Plus. Díky vylepšené a řízené cirkulaci vzduchu nebudete tak často vysypávat koš, protože se do něj dostane více posečené trávy.

Top sekačka bez pojezdu AL-KO Silver 46.4 E Comfort

Sekačka vyvinutá v Německu se pyšní funkcí 3 v 1: Sečení, sběr do koše a mulčování. Seká výborně a dobře zkrátí i přerostlou trávu. Přestože sekačka Al-ko Silver 46.4 E Comfort nemá pojezd, snadno se ovládá, i díky extra velkým kolům uložených v kuličkových ložiscích. Váží bezmála 30 kg, při sekání ve svahu se s ní tedy zapotíte.

 

nejlepší sekačka na trávu bez pojezdu
Zdroj: alko-garden.cz
AL-KO Silver 46.4 E Comfort

Pořizovací cena je u tohoto stroje sice vyšší, ale získáte za ní kvalitní a odolný výrobek se silným motorem. Velmi snadné je centrální nastavování výšky sečení v rozsahu 30 až 75 mm. Oproti jiným modelům sekačka spolehlivě sbírá posekanou trávu do koše, který je vybaven ukazatelem naplnění.

Nejlepší elektrické sekačky na trávu s pojezdem

Kromě pojezdu, který ulehčuje práci se sekačkou, mají tyto sekačky větší záběr sečení a vyšší výkon. Proto jsou určeny majitelům větších pozemků.

Makita ELM4121

Makita ELM4121

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Makita ELM4121

Makita ELM4121

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Hecht 1863 S

Hecht 1863 S

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Hecht 1863 S

Hecht 1863 S

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Makita ELM4121

Výhodou sekačky Makita ELM4121 je tichý a silný elektromotor s příkonem 1600 Wattů. Systém 4 Cut vám umožní stroj maximálně využít. Je určen na mulčování, sekání trávy, sběr trávy a sběr listí. Pevná, ocelová konstrukce je těžší, ale o snadnou obsluhu se postará pojezd. Záběr v šířce 41 cm ji předurčuje k sečení větších travnatých pozemků.

elektrické sekačky s pojezdem
Zdroj: Makita.cz
Elektrická sekačka na trávu s pojezdem Makita ELM4121

Sekačka je vybavena funkcí edge cuting, která ji umožní sekání i podél obrubníků nebo plotu. Uživatele potěší nejen snadné centrální nastavení výšky sečení v rozsahu 20 až 75 mm, ale také výškově nastavitelná, ergonomická rukojeť. Příjemná je i světelná signalizace zapojení sekačky do elektrické sítě.

Tříkolová sekačka s pojezdem a mulčovačem Hecht 1863 S

V našem výběru nejlepších elektrických sekaček má „tříkolka“ Hecht 1863 S nejen nejvyšší pořizovací cenu, ale i výkon motoru. Díky své konstrukci je vhodná do členitých zahrad, kde potřebujete obsekávat nejrůznější překážky. Nastavitelná rukojeť vám umožní projet se sekačkou i pod nižšími větvemi. Pod ocelovým šasi je uložen výkonný asynchronní motor s příkonem 1800 Wattů.

elektrická sekačka s pojezdem
Zdroj: hecht.cz
Elektrická sekačka s pojezdem Hecht 1863 S

Sekačka s pojezdem, bočním výhozem a mulčovací záslepkou v základní ceně je vhodná pro sečení ploch do zhruba 1000 m2. Dobře zvládne posekat i přerostlý trávník. Manipulaci při sečení usnadňují kromě pojezdu s rychlostí 3,6 km také velká kola osazená kuličkovými ložisky. Velkou nevýhodou je rychlost pojezdu, která se nedá snížit. Nemusí proto vyhovovat lidem, kteří chtějí se sekačkou jezdit pomaleji.

Kde si můžete koupit nejlepší elektrické sekačky na trávu s i bez pojezdu?

Riwall REM 3310i

Riwall REM 3310i

od  

Fieldmann FZR 2021-E

Fieldmann FZR 2021-E

od  

Bosch ARM 32

Bosch ARM 32

od  

Stiga Collector 35 E

Stiga Collector 35 E

od  

Gardena PowerMax 1600/37

Gardena PowerMax 1600/37

od  

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

od  

Makita ELM4121

Makita ELM4121

od  

Hecht 1863 S

Hecht 1863 S

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jarmila Zechová Syptáková

Jarmila Zechová Syptáková

Redaktor

Praktická žena oceňující vychytávky, které usnadňují práci i každodenní život. S manželem a třemi dcerami si v podhůří jesenických hor užívá rodinnou pohodu. Ve volných chvílích pečuje o zahradu a kochá se její krásou. Miluje společné chvíle s rodinou, cestování, lahodná vína i objevování sebe sama.

Více článků od Jarmily

Přečtěte si také