Seznam.cz

Honor Earbuds 3 Pro: První sluchátka, která vám změří teplotu

Honor sluchatka
Zdroj: HiHonor.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 5 měsíců

Čínská společnost Honor si na přelom února a března připravila celou řadu novinek, kterými se pokusí jednak zaujmout zákazníky a druhak pořádně zatopit věhlasnějším značkám v čele s Applem či Samsungem. Ačkoliv mohou nově představená TWS sluchátka Earbuds 3 Pro působit jen jako další klon Apple Airpods Pro, Honor se snaží přijít s něčím, co jej dokáže odlišit: s integrovaným teploměrem.

Designem jsou nová Honor Earbuds 3 Pro velmi podobná Apple AirPods Pro. To jinými slovy znamená relativně velkou „hlavičku“ se silikonovým špuntem a spodní nožkou, která skrývá senzory, mikrofon a baterii. Samozřejmostí je i nabíjecí pouzdro s portem USB-C pro kabelové nabíjení, ale i podporou bezdrátového nabíjení, které má kapacitu velmi slušných 410 mAh. To sluchátkům zajistí 24 hodin nepřetržitého poslechu, byť bez aktivního potlačení okolního hluku, kterým samozřejmě disponují. Co se pak týče výdrže sluchátek na jedno nabití, bez ANC je to 6 hodin, s aktivním ANC pak 4 hodiny. Jen pro zajímavost, pro šestihodinovou výdrž stačí sluchátkům miniaturní akumulátor s kapacitou 42 mAh. Je tedy jasné, že použité komponenty jsou extrémně energeticky úsporné. Zajímá-li vás pak rychlost nabíjení, Honor se pochlubil tím, že pouhých pět minut sluchátek v pouzdru vystačí na 2 hodiny přehrávání, přičemž pro plné nabití stačí sluchátkům půl hodiny. Samotné pouzdro pak nabijete za pouhou hodinu, což je v porovnání s konkurencí citelně méně. 

Jednou z hlavních devíz nových Earbuds 3 Pro bude dle slov výrobce jejich zvuk. O ten se mají starat hned dva reproduktory v každém sluchátku, přičemž jeden – hlavní – má disponovat poměrně velkým 11mm měničem, druhý je speciálně vyvinut pro prvotřídní podání výšek. Velmi zajímavé je, že se u sluchátek dočkáme několika režimů přehrávání zvuku, kdy vedle aktivního potlačení okolního zvuku disponují například herním módem, při jehož aktivaci je minimalizována latence, aby byl zážitek z hraní co možná nejlepší.

Suverénně nejzajímavější vychytávkou sluchátkové novinky z dílny Honoru je bezesporu integrovaný teploměr, který bude snímat tělesnou teplotu uživatele a dle ní hodnotit jeho fyzickou aktivitu, byť samozřejmě přes spárovaný telefon. Díky této možnosti se tak uživatelé o svém těle dozví opět o něco víc a potenciálně budou moci předejít například zhoršení jejich zdravotního stavu, které bude indikované právě zvýšenou tělesnou teplotou. 

Mezi další zajímavosti patří možnost je připojit ke dvěma zdrojům zvuku a to konkrétně přes Bluetooth 5.2, který nabízí minimální energetickou náročnost při velmi dobré stabilitě. Potěší ale i základní odolnost proti prachu a vodě či podpora ovládání přes gesta, která se do sluchátek „zadávají“ přes senzory v nožkách. Co se týče kompatibility, díky Bluetooth nebude problém je připojit jak k Androidům, tak i zařízením se systémem iOS. Jak už to však u sluchátek i jiné nositelné elektroniky bývá, nejspolehlivěji budou sloužit ve spojení s telefony Honor, u kterých bude fungovat například rychlé párování po otevření víčka nabíjecí krabičky či obecně jednoduché úpravy přes rozhraní, respektive ovládací aplikaci na „mateřském“ telefonu. 

Cena a dostupnost

Honor Earbuds 3 Pro budou dostupná v černé, bílé a šedé barevné variantě a to na evropském trhu za 199 Euro. Přesný termín startu podejů se nicméně v současnosti neznámý, stejně jako cena pro český trh. Dle přepočtu se dá nicméně počítat s cenou pohybující se kolem 5100 korun.

Zobrazit celou nabídku bezdrátových sluchátek

Kde koupit nejoblíbenější true wireless sluchátka

Apple AirPods 2019

Apple AirPods 2019

od  

Niceboy Hive Podsie 2021

Niceboy Hive Podsie 2021

od  

Samsung Galaxy Buds2

Samsung Galaxy Buds2

od  

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic bílá

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic bílá

od  

Apple AirPods Pro 2021

Apple AirPods Pro 2021

od  

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

od  

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro

od  

JBL Tune 115 TWS černá

JBL Tune 115 TWS černá

od  

Sony WF-XB700

Sony WF-XB700

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také