Hlavní obsah stránky

Pilnikářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století - Václav Michalička (2019, pevná bez přebalu lesklá)

  • kniha Pilnikářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století - Václav Michalička (2019, pevná bez přebalu lesklá)
kniha Pilnikářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století - Václav Michalička (2019, pevná bez přebalu lesklá)

Publikace Pilnikářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století zpřístupňuje výsledky několikaletého historicko-etnologického výzkumu prováděného Václavem Michaličkou.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuMasarykova univerzita Brno

Popis

Publikace Pilnikářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století zpřístupňuje výsledky několikaletého historicko-etnologického výzkumu prováděného Václavem Michaličkou. Autor se zaměřil nejen na historické okolnosti uplatnění této rukodělné výroby v českém prostředí, ale také na přiblížení širších kulturních a sociálních souvislostí spojených s tradiční rukodělnou výrobou pilníků a rašplí. Mnohaletý výzkum mu umožnil přiblížit, nakolik tato specifická výroba ovlivnila život lokálního společenství i jednotlivých rodin pilnikářů.

Parametry

Jazykčeština
Rok vydání2019
Počet stran152
Vazbapevná / vázaná

Hodnocení a recenze

Podobné výrobky

Dějiny a fakta Masarykova univerzita Brno