Hodnocení: 80%
Už ji provozuji čtvrtým rokem a stále funguje jak má, ale po první sezóně jsem kartuše nahradil pískovou filtraci a UV lampou. Výrobce úpravu nepodporuje, vířivka stojí u zdi, pod přístřeškem, tak jsem sací i odtokovou hadici přehodil přes hranu vířivky. Není to estetické, ale velice praktické. Kvalitu vody udržuji snadno kolem PH 7. Za riziko pokládám sbalování a rozbalování. Proto ji na zimu pouze vypustím, obrátím dnem vzhůru a nechám na místě. Zásadní pro komfort je, aby vířivka ležela na rovné izolační podložce, třeba z extrudovaného polystyrénu.
Bublinky jsou spíše jen na efekt. Jedná se o dírkovaný plastikový límec kolem celého dna, kterým silný kompresor, zatím spolehlivě vytlačuje vzduch do vody. Pojem vzduchové trysky je hodně sugestivní.
Bez přídavné filtrace pro mně byla vířivka spíše starostí. Nyní jsem spokojen a neměnil bych. Proto je pro mně záhadou, že prodejce pískovou filtraci s UV lampou nepodporuje, hadicovými tvarovkami.
