Hlavní obsah stránky

Budování státu bez antisemitismu? Násilí, diskurz loajality a vznik Československa - Michal Frankl

  • kniha Budování státu bez antisemitismu? Násilí, diskurz loajality a vznik Československa - Michal Frankl
kniha Budování státu bez antisemitismu? Násilí, diskurz loajality a vznik Československa - Michal Frankl

Kniha komparativně analyzuje roli antisemitismu v české a slovenské společnosti v době rozkladu habsburské monarchie a formování československého národního státu.Zasazuje vývoj českého a slovenského antisemitismu do kontextu diskusí o podobě národa a jeho státu a zkoumá, jakou roli hrálo protižidovské násilí či praktická protižidovská politika (například vylučování z agrární ekonomiky) a propaganda proti židovským uprchlíkům právě v kontextu „budování státu“. Sleduje proměňující se funkci antisemitismu od zdůrazňované jednoty v prvních měsících národního státu po jeho polarizující roli v době protisocialistických a protikomunistických kampaní.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuLidové Noviny

Popis

Kniha komparativně analyzuje roli antisemitismu v české a slovenské společnosti v době rozkladu habsburské monarchie a formování československého národního státu.Zasazuje vývoj českého a slovenského antisemitismu do kontextu diskusí o podobě národa a jeho státu a zkoumá, jakou roli hrálo protižidovské násilí či praktická protižidovská

Parametry

Jazykčeština
Rok vydání2015
Počet stran344
Vazbapevná / vázaná

Hodnocení a recenze

Podobné výrobky

Dějiny a fakta Lidové Noviny

Všechny dějiny a fakta Lidové Noviny