Hlavní obsah stránky

Apple iPhone SE 2022

Apple iPhone SE 2022 je třetí generací kompaktní řady smartphonů, který potěší nejen cenovkou, ale také výkonným čipem A15 Bionic, jenž sdílí s modelem iPhone 13. Oproti svým předchůdcům dostal do výbavy podporu sítě 5G a odolnější tvrzené sklo, chránící 4,7" Retina displej.

Vybrat variantu (9)

Apple iPhone SE 2022 256 GB černý

9 variant pro
Apple iPhone SE 2022

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuApple

Mobilní telefon Apple iPhone SE 2022

138,4 mm x 67,3 mm x 7,3 mm
výška x šířka x tloušťka

 • 2018 mAh
 • 12 MPx
 • 4,7"
 • iOS
 • bezdrátové nabíjení
 • voděodolný
 • NFC čip
 • dual SIM (nano SIM, eSIM)

Apple iPhone SE 2022 je třetí generací kompaktní řady smartphonů, který potěší nejen cenovkou, ale také výkonným čipem A15 Bionic, jenž sdílí s modelem iPhone 13. Oproti svým předchůdcům dostal do výbavy podporu sítě 5G a odolnější tvrzené sklo, chránící 4,7" Retina displej.

Klíčové vlastnosti
 • 4,7" Retina displej
 • A15 Bionic čip
 • 6 jader CPU a 4 jádra GPU
 • podpora sítě 5G
 • 12Mpx zadní kamera

Kompaktní Apple iPhone SE 2022

iPhone SE pro rok 2022 je ideálním vstupním produktem do světa smartphonů značky Apple. Svými rozměry dobře padne do ruky a vzhledem připomene svého předchůdce z roku 2020. Uvnitř se ale skrývá výkonnější čip A15 Bionic, který se skládá z šestijádrového procesoru a čtyřjádrové grafické karty.

Apple iPhone SE 2022 barevné varianty
Výkonný čip

Hlavní předností a vylepšením oproti předchozím modelům je výkonný čip A15 Bionic, který najdete i v srdci modelu iPhone 13. Jeho součástí je procesor se 6 jádry a grafická karta se 4 jádry. Díky čipu A15 Bionic se aplikace rychle načtou a používání telefonu bude zcela plynulé. Oproti předchozímu SE je navíc o poznání rychlejší i grafika.

Apple iPhone SE 2022 design
Klasický design

Apple iPhone SE 2022 jako by z oka vypadl svému předchůdci. Zachovává si i rámeček, v jehož horní části je ukrytá přední kamera, zatímco ve spodní části najdete klasické tlačítko plochy. V něm se pak nachází i čtečka otisků prstů, která zajistí bezpečné odemykání mobilu. Z předchozího modelu si mobil vypůjčil i 4,7" Retina displej. Jak ten, tak i zadní stranu mobilu chrání stejné odolné sklo, jaké má iPhone 13. Odolná je i konstrukce samotného těla smartphonu a zařízení splňuje certifikaci IP67.

Apple iPhone SE 2022 fotoaparát
Kvalitní fotoaparát

iPhone SE je vybaven 12Mpx zadním fotoaparátem, který využívá výkonu čipu A15 Bionic. Funkce Smart HDR se postará o správné doladění kontrastu v pořízených fotografiích, a stejně tak si poradí i s pleťovými tóny až 4 osob v jednom snímku. O úpravu fotek v přítmí se pak postará technologie Deep Fusion, která analyzuje jednotlivé pixely a zvýrazní detaily, které by jinak na tmavém snímku zanikly. Fotografickému rozhraní nechybí ani volba stylů, kterými můžete fotografie dále upravovat. Navíc budete mít na výběr i z různých efektů, které navodí třeba atmosféru jevištního reflektoru nebo kontrastní černobílé prostředí. Samozřejmě nechybí ani portrétní režim s možností rozostřit pozadí.

Apple iPhone SE 2022 video
Videa při slabém osvětlení

Stejně jako u fotografií, dokáže iPhone SE zachytit detaily a kontury při slabším osvětlení i u nahrávání videí. Zároveň nabízí funkci zpomaleného záběru anebo časosběru, který naopak video zrychlí a vytvoří tak efekt přetáčení vpřed.

Apple iPhone SE 2022
Baterie, která vás podrží

Čip A15 Bionic není zodpovědný jen za výkon, ale i za šetření baterie v momentech, kdy není potřeba podávat vysoký výkon. Tím prodlužuje životnost baterie, která je například při přehrávání videa až o dvě hodiny delší než tomu bylo u předchozího modelu SE. V balení naleznete jen USB-C kabel, pro dobití telefonu je tedy ideální dokoupit adaptér podporující 20W nabíjení. Můžete zvolit i adaptér s bezdrátovým nabíjením, které iPhone SE umí využít.

Obsah balení
 • Apple iPhone SE 2022
 • USB-C/Lightning kabel
 • dokumentace

Články k tématu

Srovnání produktůJak vybrat iPhone: Průvodce současnou nabídkou Applu

Tápete nad tím, který iPhone vybrat ze současné nabídky Applu? Není divu. Modelů, které lze v současnosti od kalifornského giganta zakoupit je totiž víc než dost a každý dokáže zaujmout jinými…

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Mobilní telefony Apple

Všechny mobilní telefony Apple