Hlavní obsah stránky

Apple iPhone 14 Pro

Apple iPhone 14 Pro nabídne profesionální fotosoustavu s 48Mpx quad-pixelovým hlavním fotoaparátem a 2× jasnější displej na přímém slunci. Vše pohání čip A16 Bionic, který je až 40 % výkonnější než jeho předchůdce A15 Bionic.

Vybrat variantu (16)

Apple iPhone 14 Pro 128 GB fialový

16 variant pro
Apple iPhone 14 Pro

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuApple

Mobilní telefon Apple iPhone 14 Pro

147,5 mm x 71,5 mm x 7,85 mm
výška x šířka x tloušťka

 • 48 MPx
 • 6,1"
 • iOS
 • bezdrátové nabíjení
 • voděodolný
 • NFC čip
 • dual SIM (nano SIM, eSIM)
 • bluetooth

Apple iPhone 14 Pro nabídne profesionální fotosoustavu s 48Mpx quad-pixelovým hlavním fotoaparátem a 2× jasnější displej na přímém slunci. Vše pohání čip A16 Bionic, který je až 40 % výkonnější než jeho předchůdce A15 Bionic.

Klíčové vlastnosti
 • 6,1" Super Retina XDR displej
 • čip A16 Bionic
 • 48Mpx quad-pixelový snímač
 • detekce autonehody

Výkonný chytrý telefon Apple iPhone 14 Pro

Mobilní telefon iPhone 14 Pro si zakládá na kvalitní fotosoustavě, kterou vylepšuje o technologii Photonic Engine. Díky tomu pořizuje kvalitní snímky i při sníženém osvětlení. Vylepšená je například i přední kamera TrueDepth nebo filmařský režim. I přes to, že telefon nabízí zvýšený výkon i nové funkce, klade důraz také na výdrž baterie, která vydrží po celý den.

Super Retina XDR displej
Super Retina XDR displej

Displej telefonu iPhone 14 Pro ve velikosti 6,1" s OLED technologií Super Retina XDR dosahuje vysokého jasu až 2000 nitů a kontrastu s poměrem 2000000:1. Text na obrazovce tedy bude dobře čitelný i na přímém slunci. Technologie ProMotion zajistí adaptivní obnovovací frekvenci od 10 do 120 Hz. Ta se zvýší při hraní her nebo sledování videí a sníží kvůli úspoře energie.

Čip A16 Bionic
A16 Bionic

O vysoký výkon zařízení se stará čip A16 Bionic vyrobený 4nm technologií. Součástí je téměř 16 miliard tranzistorů, které se starají o rychlost a úspornost. 6jádrové CPU spolu s 5jádrovým GPU, které má o 50 % vyšší propustnost paměti, umožní hrát náročné hry s propracovanou grafikou. O optimalizaci fotek se stará Neural Engine, který provádí až 17 biliónů operací za sekundu. Vše je navíc energeticky úspornější, takže čip dokáže pracovat na velký výkon po delší dobu.

iPhone 14 Pro Dynamic Island
Rychlý přehled s Dynamic Island a Always-On

Proměnlivé prostředí Dynamic Island zobrazuje upozornění, hudební přehrávač a jiné aktivity v horní části obrazovky. Díky tomu budete mít rychlý přehled o důležitých novinkách i zábavě. O přehled informací na zamknuté obrazovce se postará režim Always-On, který zaručí, že uvidíte vše potřebné, aniž byste se dotkli obrazovky. V případě otočení displeje nebo vsunutí telefonu do kapsy se displej vypne, aby šetřil baterii.

iPhone 14 Pro snímač
Quad-pixelový snímač 48 Mpx

Apple vylepšil hlavní kameru telefonu iPhone 14 Pro o 65 % větší quad-pixelový snímač s rozlišením 48 Mpx. Čtyři pixely snímače byly seskupeny do jednoho velkého quad pixelu, který zachytí 4x více světla při focení v rozlišení 12 Mpx. V případě, že je třeba zachytit více detailů, využívá se každý pixel v režimu ProRAW. O ostřejší a detailnější snímky se také stará vylepšené strojové učení. Rozmanité kompozice můžete fotit za pomoci 12Mpx teleobjektivu s 2× jasnějším bleskem a 12Mpx ultraširokoúhlého objektivu s 3× vyšší jednotností při focení bleskem.

iPhone 14 Pro foto ve tmě
Focení ve tmě

Za vylepšeným focením při slabém světle stojí zmiňovaný větší snímač a Photogenic Engine. Technologie Deep Fusion dokáže sloučit pixely z různých expozic, a to v dřívější fázi procesu, než tomu bývalo u předchozích modelů. Dosáhne tím barevnějších snímků a detailnějších textur i u snímků zachycených v šeru. O jasnější fotky se stará také noční režim, který se spustí sám od sebe, pokud tomu nahrává okolní osvětlení. Adaptivní TrueTone blesk dokáže upravovat intenzitu LED podle ohniskové vzdálenosti, takže focený objekt nebude příliš ani málo nasvícen.

Vylepšený zoom

Díky využití quad-pixelového snímače se rozšířily také volby přiblížení obrazu na 0,5×, 1×, 2× a 3×. Nový stupeň zoomu 2× používá 12 prostředních megapixelů hlavního snímače k focení v plném rozlišení a videí bez digitálního zoomu. Dvojité přiblížení je vhodné také na focení portrétů, panoramat i využití časosběru.

iPhone 14 Pro filmařský režim
Filmařský a akční režim

V aplikaci budete mít k dispozici také filmařský režim, který vám umožní natáčet záběry jako z filmu. Kvalita nahrávky dosahuje 4K rozlišení při 24 či 30 snímcích za sekundu. Akční režim se postará o stabilitu obrazu při natáčení za běhu nebo při jízdě v autě i bez gimbalu. Natočená videa pak můžete upravovat a sdílet v ProResu nebo Dolby Vidion HDR.

iPhone 14 Pro TrueDepth
Přední kamera TrueDepth

Fotoaparát na přední straně iPhonu 14 Pro využívá technologii TrueDepth, která nabízí rychlejší automatické zaostření i na více objektů současně až o 38 % vyšší světelnost. Jak na fotografiích, tak i na videích z přední kamery tak bude méně šumu a více detailů. Díky funkci Face ID budete moct odemykat smartphone bezpečně rozpoznáním vašeho obličeje.

iPhone 14 Pro - detekce autonehody
Detekce autonehody

Praktickou funkcí iPhonu 14 Pro je detekce autonehody, která nehodu zaznamená a případně vám pomůže přivolat pomoc. O detekci se stará hned několik součástek mobilu. Akcelerometr je schopen zachytit zrychlení nebo zpomalení vozidla. Barometr rozpozná změnu tlaku v autě při aktivování airbagů. Silný zvuk zase zachytí mikrofon. Po vyhodnocení autonehody dokáže iPhone 14 Pro jednak kontaktovat tísňovou linku 112, a stejně tak i vaše nouzové kontakty. Stejným systémem jsou vybaveny i chytré hodinky Apple Watch Series 8 a všechny verze iPhone 14.

Celodenní výdrž baterie

iPhone 14 Pro můžete používat celý den. Při plném nabití zvládne až 23 hodin přehrávání videí, takže si můžete užívat sociální sítě či streamovací služby naplno. Samozřejmostí je možnost bezdrátového nabíjení přes MagSafe nabíječku, kterou si můžete dokoupit.

Obsah balení
 • iPhone 14 Pro
 • USB-C/Lightning kabel

Články k tématu

Srovnání produktůJak vybrat iPhone: Průvodce současnou nabídkou Applu

Tápete nad tím, který iPhone vybrat ze současné nabídky Applu? Není divu. Modelů, které lze v současnosti od kalifornského giganta zakoupit je totiž víc než dost a každý dokáže zaujmout jinými…

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Mobilní telefony Apple

Všechny mobilní telefony Apple