Seznam.cz

Xiaomi Mi Band 7 Pro oficiálně: Jaká je první “profi” verze nejoblíbenějšího fitness náramku světa?

Xiaomi Mi Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

Mezi fanoušky technologií bychom zřejmě jen stěží hledali byť jen jednoho, kdo nikdy ve svém životě nezaslechl o fitness náramku Mi Band. Bez jakékoliv nadsázky se totiž jedná o suverénně nejznámější a z logiky věci tedy i nejoblíbenější fitness náramek světa a to již dlouhé roky. Jeho čínský výrobce u něj totiž dokázal spojit velké množství užitečných funkcí s líbivým minimalistickým tělem, dlouhou výdrží baterie a hlavně extrémně nízkou cenou. De facto jediná slabina Mi Bandu tkvěla doposud v jeho displeji, který je velmi malý a tedy si na něm lze zobrazit jen velmi málo informací. To se však v letošním roce konečně změní. Xiaomi totiž vedle nedávno odhaleného Mi Bandu 7 známého též nově pod názvem Smart Band 7 světu představilo i první “profi” verzi tohoto produktu. Seznamte se s náramkem Xiaomi Mi Band 7 Pro.

Design a displej

S trochou nadsázky se dá říci, že s Mi Bandem 7 Pro do značné míry Xiaomi opouští vody fitness náramků a nově kotví spíš ve vodách smartwatch, maximálně pak někde mezi těmito dvěma přístavy. Mi Band 7 Pro se totiž dočkal poměrně robustního 1,64” AMOLED displeje s parádní jemností 326 pixelů na palec, podporou Always-on ale hlavně konečně obdélníkovým tvarem, díky čemuž tak na něm lze zobrazovat informace de facto stejně jako například na displeji smartphonu a tak podobně. Xiaomi se nicméně pochlubilo v souvislosti s displejem zatím jen podporou velkého množství ciferníků, díky kterým si novinku bude možné velmi pěkně přizpůsobit. Dalším pozitivem displeje je pak senzor pro automatickou změnu jasu displeje, na což jsme zvyklí taktéž ze smartphonů, nebo třeba dle slov výrobce velmi odolné krycí sklo se zaoblením u krajů, díky čemuž má tělo produktu působit naživo velmi propracovaným a skoro až luxusním dojmem. S relativně velkým displejem však Mi Band 7 Pro zároveň ztrácí jednu ze svých největších předností ve formě dokonalého splynutí se zápěstím a tedy minimálním rizikem rozbití při neopatrných pohybech rukou. Jinými slovy, označení “nenápadný” pro tento Mi Band použít na rozdíl od jeho “kolegů” nepůjde. 

Vestavěná GPS

Není to však jen displej, kterým se Mi Band 7 Pro od standardního Mi Bandu 7, potažmo starších generací náramků Mi Band liší. Jednou z nejzásadnějších, ne-li tou nejzásadnější z hlediska využitelnosti, je integrace GPS, která náramku umožní bez závislosti na připojeném smartphonu mapovat polohu uživatele. Díky tomu tak lze s náramkem například vyrazit do přírody na procházky či běh, přičemž ten bude schopen zobrazovat vaší polohu na mapě v předinstalované aplikaci, potažmo vám ukáže vaší běžeckou trasu a to jen na základě vlastního lokalizačního systému, což je bezesporu obří krok kupředu. Samostatnější totiž Mi Band doposud nebyl. A když už jsme se dotkli sportu, u Mi Bandu 7 Pro můžete počítat s monitoringem více než 100 sportovních aktivit v čele s vodními sporty. Náramku totiž nechybí ani voděodolnost do tlaku 5 ATM. 

Xiaomi Mi Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi.com
Od klasických Mi Bandů má nový Mi Band 7 Pro z hlediska designu skutečně daleko. Vypadá totiž mnohem víc jako klasické smartwatch než jako fitness náramek.

NFC a další funkce

Co se pak týče dalších vychytávek, které rozhodně stojí za to, samozřejmostí je zde integrace NFC pro bezkontaktní platby přes Xiaomi Pay (které jsou mimochodem od loňského roku dostupné i v České republice, byť zatím jen u hrstky bankovních domů), měření spánku a nově dokonce i monitoring okysličení krve, díky kterému lze odhalit nejeden zdravotní neduh. Možnost snímání tepové frekvence, měření kroků či zrcadlení notifikací ze smartphonu je pak samozřejmostí. Totéž v bledě modrém lze pak říci i o výběru nejrůznějších řemínků jak originálních, tak z dílny výrobců třetích stran. Xiaomi totiž nepoužilo žádný proprietální řemínkový systém, ale svou klasiku, díky které tak nebude problém řemínky vyrábět a tedy i shánět dle gusta uživatele. Stejně jako u posledních verzí Mi Bandu navíc lze náramek nabíjet bez nutnosti vyjmutí jeho těla z náramku jako takového.

Baterie

Zajímá-li vás výdrž baterie, při běžném využívání by se měli uživatelé dostat na pohodlných 12 dní s tím, že při intenzivnějším využívání ve formě často aktivní GPS se pak jeho výdrž smrskne na 6 dní. Ačkoliv se tyto hodnoty nemusí zdát na první pohled jako oslnivé, pravdou je, že s ohledem na velký displej, ale hlavně konkurenční smartwatch s podobnými specifikacemi jsou velmi solidní. 

Kompatibilita

Jak je u náramků Mi Band prakticky od jejich prvopočátku zvykem, těšit se u Mi Band 7 Pro můžete na kompatibilitu jak s telefony s Androidem, tak i s iPhony od Applu. Oproti těm mají nicméně Androidy a konkrétně pak telefony od Xiaomi navrch. Přes nový Mi Band 7 Pro je totiž lze odemykat, stejně jako to umí v případě iPhonů Apple Watch.

Cena Xiaomi Mi Band 7 Pro a dostupnost

A jak je na tom novinka z hlediska ceny? Tak, jak je u Mi Bandů zvykem – tedy extrémně dobře. Oznámena sice zatím byla jen čínská cena, ta však činí v přepočtu zhruba 1700 Kč, což je na náramek s podobnými technickými specifikacemi extrémně přívětivá cenovka. Škoda jen, že nevíme, kdy a zda vůbec Mi Band 7 Pro dorazí do Evropy, jelikož se k této otázce Xiaomi nevyjádřilo. Vzhledem ke kvalitám jeho novinky se ale dá očekávat, že si brány Starého kontinentu zavřené nenechá – tím spíš, když může být Pro verze Mi Bandu startem nové velké éry této produktové řady. 

Kde koupit aktuálně dostupné náramky Mi Band

Xiaomi Mi Smart Band 7 černý

Xiaomi Mi Smart Band 7 černý

od  

Xiaomi Mi Band 5 černý

Xiaomi Mi Band 5 černý

od  

Xiaomi Mi Smart Band 6 černý

Xiaomi Mi Smart Band 6 černý

od  

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC černý

od  

Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Xiaomi Redmi Smart Band Pro

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také