Hmotnost 5000 gSirupu z agáve se ne nadarmo říká také zlato mexických indiánů, protože se získává poměrně zdlouhavým procesem. Nejprve se nařezávají rostliny agáve, ze kterých se nechává “vyslzet“ jejich šťáva, která se každý den pečlivě sbírá.
Sirupu z agáve se ne nadarmo říká také zlato mexických indiánů, protože se získává poměrně zdlouhavým procesem. Nejprve se nařezávají rostliny agáve, ze kterých se nechává “vyslzet“ jejich šťáva, která se každý den pečlivě sbírá. Poté se speciální technologií odpařováním při teplotě do 48 °C vyrábí sirup v jantarové barvě na konzistenci řidší, než má med.
Tento sirup má o 25–50 % větší sladivost než rafinovaný cukr, takže je jeho spotřeba daleko nižší než u klasického cukru.