Hlavní obsah stránky

Paralen 500

Lék na bolest, zánět a horečku Paralen 500

Tablety Paralen 500 bojují s bolestmi při chřipce a nachlazení a snižují teplotu, přičemž jsou stále šetrné k vašemu žaludku. Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 let.

Vybrat variantu (2)

Paralen 500 12 tbl.

2 varianty pro
Paralen 500

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuZentiva

Popis

Tablety Paralen 500 bojují s bolestmi při chřipce a nachlazení a snižují teplotu, přičemž jsou stále šetrné k vašemu žaludku. Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 let.

Klíčové vlastnosti
  • utlumení bolesti

  • snížení teploty a horečky

  • pomoc při chřipce a nachlazení

  • vhodný i pro diabetiky

Lék Paralen 500

Přípravek snižuje horečku a bojuje s bolestmi při infekčních onemocněních, jako je chřipka či nachlazení. Potlačuje bolesti hlavy, zubů, zad, krku, pohybového ústrojí a pomáhá i při bolestivých menstruacích. Velkou výhodu představuje jeho šetrnost k žaludku, jelikož nevyvolává zvracení ani nezhoršuje jiné žaludeční problémy. Mohou ho tedy užívat i osoby se žaludečními a dvanáctníkovými vředy i lidé, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.

Paralen 500 24 tablet
Dávkování pro dospělé

Dospělým a dospívajícím od 15 let je doporučeno dávkovat 1 – 2 tablety několikrát denně po 4 a více hodinách, přičemž maximální denní dávku představuje 8 tablet. Osoby s váhou méně než 50 kg užívají v jedné dávce maximálně 1 tabletu, osoby s hmotností nad 50 kg mohou přijmout 2 tablety naráz. Pokud berete přípravek déle než 10 dnů, nepřekračujte dávku 5 tablet denně.

Dávkování pro děti

Děti a dospívající od 6 do 15 let přijímají 1/2 či 1 tabletu několikrát za den minimálně po 6 hodinách. Ve vážných případech je možno zkrátit interval na 4 hodiny se zachováním doporučené denní dávky 4 tablet. Dětem od 3 let je určen přípravek Paralen 125. Pro ještě mladší děti je vhodný Paralen 100 ve formě čípků či Paralen SUS ve formě suspenze.

Způsob užití

Lék užívejte nejlépe během jídla. Užití před jídlem zvyšuje rychlost nástupu účinku. Tablety si můžete rozpůlit či rozdrtit pro pohodlnější konzumaci a následně zapijte dostatečným množstvím tekutin. Pokud trpíte intenzivními bolestmi, využijte sílu Paralenu Extra a jestliže vás obtěžují i další příznaky jako je suchý kašel, rýma a problémy s dýcháním, obraťte se na Paralen Grip.

Složení

Hlavní léčivou látkou je paracetamolum s koncentrací 500 mg v 1 tabletě. Další složky představují předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy a kyselina stearová.

Upozornění

Paracetamol je součástí řady různých léků. Dávejte pozor na jejich kombinace, neužívejte současně více léků s obsahem této účinné látky a nepijte během léčby alkohol.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékárníka.

Parametry

Typ přípravkutablety
Těhotenstvíne
Počet tablet12 tbl.
Síla přípravku500 mg
Určeno procelou rodinu
Na bolest v krkuano

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Léky na bolest, zánět a horečku Zentiva

Všechny léky na bolest, zánět a horečku Zentiva