Hlavní obsah stránky

Nizoral šampon 2%

Lék na kožní problémy, vlasy a nehty Nizoral šampon 2%

Nizoral šampon je přípravek určený dospělým a dospívajícím k léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi nebo kvasinkami. Čtěte podrobně příbalový leták.

Vybrat variantu (2)

Nizoral šampon 2% 60 ml

2 varianty pro
Nizoral šampon 2%

Porovnání cen obchodů

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuMcNeil AB

Popis

Nizoral šampon je přípravek určený dospělým a dospívajícím k léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi nebo kvasinkami. Čtěte podrobně příbalový leták.

Klíčové vlastnosti
  • proti infekci
  • pro dospělé a dospívající
  • důkladně nanášet na kůži

Šampon Nizoral 2%

Šamponem může být ošetřena vlasatá část hlavy i rozsáhlejší plochy na hrudi nebo v obličeji. Zmíněná postižení kůže se obvykle jeví olupováním pokožky na vlasaté části hlavy v podobě bílých šupinek (lupů). Červenohnědé skvrny se žlutými nebo bělavými šupinami jsou obvykle na obličeji nebo na hrudi. Malé hnědé nebo bělavé zbarvené skvrny nepravidelného tvaru se objevují na trupu. Pomocí šamponu Nizoral můžete tyto infekce léčit a předcházet jim.

Dávkování

Umyjte důkladně postižené oblasti na kůži, šampon ponechejte 3-5 minut působit, teprve pak opláchněte. Přesvědčte se, že jste důkladně umyli kůži, nikoli pouze vlasy. Pro jedno umytí postačí obvykle malé množství šamponu vytlačené do dlaně. Četnost používání šamponu závisí na druhu infekce a rovněž na tom, zda chcete onemocnění léčit nebo zamezit jeho návratu.

Nizoral 2% 100 ml
Složení

Léčivou látkou je ketoconazolum (ketokonazol). Jeden gram šamponu obsahuje ketoconazolum 20 miligramů. Dalšími pomocnými látkami jsou natrium-lauromakrogol-sulfát, dinatrium-lauromakrogolsulfosukcinát, diolamid kyseliny kokosové, kvarternizovaný kolagen, makrogol-5500- methylglukoso-dioleát, chlorid sodný, koncentrovanou kyselinu chlorovodíkovou, imidomočovinu, parfém, hydroxid sodný, sodnou sůl erythrosinu a čištěnou vodu.

Kontraindikace

Nizoral šampon můžete používat během těhotenství a kojení. Rizika spojená s používáním šamponu Nizoral během těhotenství nebo kojení nejsou známa. Nizoral šampon není určen kojencům a dětem do 12 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Upozornění

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékárníka.

Parametry

Typ přípravkuroztok
Objem60 ml
Užitíproti lupénce

Hodnocení a recenze

Podobné výrobky

Všechny podobné