Hlavní obsah stránky

Intervet Scalibor Protectorband

Scalibor Protectorband je vysoce účinný antiparazitní obojek pro psy. Účinná látka se po nasazení obojku rovnoměrně rozšíří po kůži psa.

Vybrat variantu (2)

Intervet Scalibor Protectorband 48 cm

2 varianty pro
Intervet Scalibor Protectorband

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuScalibor

Popis

Scalibor Protectorband je vysoce účinný antiparazitní obojek pro psy. Účinná látka se po nasazení obojku rovnoměrně rozšíří po kůži psa. Pronikne z obojku do lipidové vrstvy kůže psa a rozšíří se po celém těle. Ochrání vašeho miláčka před pakomáry, klíšťaty a ostatními druhy ektoparazitů, znemožňuje jejich zakousnutí se a přisátí, a tím zabraňuje nakažení přenosnými chorobami. Paraziti po krátkém kontaktu s účinnou látkou vykazují poruchy koordinace s následnou rychlou smrtí. Plná účinnost obojku je zajištěna již na začátku druhého týdne nošení.

Klíčové vlastnosti
  • ochrana proti blechám až 4 měsíce
  • ochrana proti klíšťatům a komárům až 6 měsíců
  • voděodolný
  • zcela bez zápachu

Antiparazitní obojek Intervet Scalibor Protectorband

Scalibor je antiparazitní obojek pro psy obsahující účinnou látku deltametrin. Tato účinná látka patří ke skupině pyretroidů, které jsou známy svými okamžitými odpuzujícími (repelentními) a rychle usmrcujícími (insekticidními/akaricidními) účinky na parazity. Scalibor vašeho psa ochrání proti klíšťatům a pakomárům po dobu 5 - 6 měsíců, proti komárům po dobu 6 měsíců. Scalibor obojek používejte u psů starších 7 týdnů.

fungování antiparazitního obojku Scalibor Protectorband
Jak obojek Scalibor funguje?

Scalibor Protectorband je založen na inovativní technologii se speciálně vyvinutým a patentovaným mechanismem uvolňování účinné látky, který zabraňuje jejímu vypařování a úniku do vzduchu. Díky tomu obojek nezapáchá. Účinná látka deltametrin (DTM) je v obojku vázána na nosnou složku trifenylfosfát (TPP). Tento komplex se rovnoměrně uvolňuje, dostává se bezprostředně a výhradně na psa a to díky své lipofilitě (rozpustnosti v tucích). Po nasazení obojku se účinná látka začne třením obojku o srst uvolňovat a postupně se rozšíří po celém těle psa tukovou vrstvou pokožky. Tento proces trvá 1–2 týdny, takže je potřeba počítat s tím, že po tuto dobu není pes plně chráněn na všech částech těla. Účinná látka se přes pokožku psa nevstřebává a může tak plně fungovat jen na jeho povrchu.

graf opakované reinfestace klíšťaty a obojek Scalibor Protectorband
Účinně chrání před infestací klíšťaty

Scalibor Protectorband zabraňuje napadení psa klíšťaty. Je vysoce efektivní proti všem vývojovým stádiím klíšťat a to i při nízké koncentraci, takže působí proti larvám, nymfám i dospělým jedincům.

Zamezuje bodnutí a sání krve komárem a pakomárem

Deltametrin - účinná látka obojku zabraňuje, díky svému repelentnímu účinku, náletu a bodnutí komárem či pakomárem. Paraziti vykazují i po krátkém kontaktu s účinnou látkou přecitlivělost v nervových zakončeních nohou, dochází k tzv. “efektu horkých nohou”. Ten vede k tomu, že psa urychleně opouštějí. Navíc u nich deltametrin způsobuje poruchy koordinace s následným ochrnutím a smrtí (tzv. „Knock-Down efekt”). Studie účinnosti obojku Scalibor proti pakomárům rodu Phlebotomus spp. prokázala vysokou účinnost obojku proti těmto parazitům přenášejícím nebezpečnou leishmaniózu.

nasazení obojku Scalibor Protectorband u psa
Nasazení obojku

Obojek není potřeba před nasazením „aktivovat“ žádným trhnutím. Aby mohl Scalibor fungovat, musí být obojek nasazen tak, aby byl zajištěn jeho dostatečný kontakt s kůží a obojek nebyl moc volný. Mezi obojek a kůži psa by se měly dát pohodlně vsunout dva prsty. Správné utažení obojku je potřeba pravidelně kontrolovat.

Scalibor nezapáchá

Deltametrin je v obojku vázán na patentovaný komplex, který je z obojku uvolňován pozvolna, přímo na psa, bez vypařování účinné látky do prostředí. Proto Scalibor nezapáchá a neobtěžuje tak ani psa, ani jeho majitele. Psovi se dostává potřebné dávky deltametrinu postupně každý den.

obojek Scalibor Protectorband
Ošetřování obojku

Aby mohl Scalibor dobře fungovat, je potřeba zajistit jeho čistotu. V případě znečištění se doporučuje obojek ošetřit vlhkým bavlněným hadříkem. V žádném případě se nemá obojek čistit pomocí saponátů.

Použití u koček

Scalibor je určen výhradně pro psy. Kočky neumí účinnou látku metabolizovat a obojek je pro ně nebezpečný. Problém může nastat i u koček, které jsou ve společné domácnosti s ošetřeným psem.

Parametry

Typ antiparazitikaobojek
Přírodníne
Proti blechámano
Délka48 cm
Voděodolnýano
Proti komárůmano

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné