Seznam.cz

Samsung Galaxy S22 je tady! Jedná se o nejlepší telefony současnosti?

galaxy-s22-ultra-nahled
Zdroj: Samsung.com
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 2 roky

Nejočekávanější Android telefony byly oficiálně představeny. Pro letošní rok si Samsung dal opravdu záležet a změny oproti Galaxy S21 nejsou jen kosmetické. Stanou se smartphony Samsung Galaxy S22 těmi vůbec nejlepšími v roce 2022?

Řada telefonů Samsung Galaxy S22

Porovnat parametry

Smartphony z řady Samsung Galaxy S dlouhodobě patří mezi to nejlepší, co si lze mezi Android telefony koupit a těší se zasloužené popularitě. Není proto divu, že představení modelů pro rok 2022 bylo netrpělivě očekáváno a předcházelo mu množství úniků informací. Pojďme se podívat, jak se Samsungu letošní vlajkové telefony povedly.

Design a displej

V letošním roce došlo k výraznému odlišení modelů Galaxy S22(+) a Galaxy S22 Ultra. Po vzhledové stránce se u základních modelů jedná spíše o mírnou evoluci designu Galaxy S21, ale nejvybavenější model Galaxy S22 Ultra se značně proměnil.

Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+

„Základní“ modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ jsou si až na rozměry podobné jako vejce vejci. Ani u designu nedošlo k žádné revoluci. To ovšem není na škodu. Díky čistému designu se subjektivně jedná o jedny z nejhezčích smartphonů na trhu.

Na přední straně se nachází v případě Galaxy S22 6,1″ displej, větší model pak nabídne 6,6″ displej. V obou případech došlo k drobnému zmenšení úhlopříčky o 0,1″ oproti předchůdci. Po technologické stránce se jedná o displeje typu Dynamic AMOLED 2X s rozlišením 1080×2340 pixelů. Počítat tak můžete s variabilní obnovovací frekvencí v rozsahu 1 až 120 Hz, podporou HDR10+ a velmi vysokým maximálním jasem 1500 nitů u Galaxy S22 a 1750 nitů u Galaxy S22+.

Přední fotoaparát se skrývá v „průstřelu“ displeje. Pod tím se pak ukrývá ultrazvuková čtečka otisků prstů. Celou přední část telefonu kryje odolné sklo Gorilla Glass Victus+, zadní část je chráněna loňskou verzí Gorilla Glass Victus. Mobil je odolný vůči vniknutí vody a prachu dle normy IP68, avšak na případné poškození se záruka nevztahuje.

Zmenšení úhlopříčky displeje se podepsalo i na rozměrech telefonů. Základní Galaxy S22 se tak s rozměry 146 × 70,6 × 7,6 mm a hmotností 167 gramů řadí mezi nejkompaktnější TOP telefony. Samsung Galaxy S22+ má rozměry 157,4 × 75,8 × 7,6 mm a hmotnost 195 gramů. V současné době obřích telefonů tak patří také k těm menším. Oba modely se prodávají v černé, bílé, růžové a zelené barvě, přičemž rámečky telefonu ladí s barvou zad.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Vzhledově (ale i funkčně) se model Galaxy S22 Ultra mnohem více přiblížil již zrušené řadě Galaxy Note. Na pohled je patrný odklon od tradičně zaoblenějšího designu telefonů Galaxy S. Celkově je telefon po vzoru řady Note hranatější a vůbec poprvé má v přímo v těle integrovaný stylus S-Pen. Samsung Galaxy S22 Ultra se tak dá považovat za nástupce jak Galaxy S21 Ultra, tak Galaxy Note 20 Ultra.

Prakticky celou přední stranu zabírá 6,8″ displej s rozlišením 1440×3080 pixelů, který je po stranách mírně zahnutý. Jedná se o Dynamic AMOLED 2X s variabilní obnovovací frekvencí v rozsahu 1 až 120 Hz. Displej podporuje HDR10+ a maximální jas činí 1750 nitů.

Samsung ani letos nevyužil kameru umístěnou pod displejem, takže přední fotoaparát nalezneme v tradičním „průstřelu“. Vzhledem k tomu, že fotoaparáty skryté pod displejem zatím ani zdaleka nedosahují kvality běžných selfie kamer, je to správné rozhodnutí. Pod displejem pak nalezneme ultrazvukovou čtečku otisků prstů.

Displej telefonu (stejně jako u S22 a S22+) chrání nejnovější generace ochranného skla Gorilla Glass Victus+, na zadní straně je potom použita předchozí verze Gorilla Glass Victus. Proti vodě a prachu je mobil chráněn dle certifikace IP68. V případě poškození však Samsung (stejně jako ostatní výrobci) záruku neuzná.

Rozměry telefonu jsou 163,3 × 77,9 × 8,9 mm při hmotnosti 227 gramů. Oproti loňskému Galaxy S21 Ultra je novinka o zhruba 2 mm tenčí, ale o stejnou hodnotu širší. Hmotnost je potom prakticky shodná. Pro letošní rok se bude tento vlajkový telefon nabízet v černé, bílé, vínové a zelené barvě. Hliníkové rámečky a koncovka stylusu S-Pen jsou pak vyrobeny ve stejné barvě jako záda telefonu.

Výkon

Pro evropský trh jsou všechny modely Samsung Galaxy S22 vybaveny 4nm čipsetem Exynos 2200, který si navrhuje a vyrábí sám Samsung. Jedná se o to nejlepší, co Samsung letos nabídne a výkonem by tak telefony měly patřit k absolutní špičce.

Na některých světových trzích jsou však Galaxy S22 prodávány s čipem Snapdragon 8 Gen 1. Tato disparita je dlouhodobě kritizována, neboť Exynos oproti Snapdragonu doposud výkonově či v efektivitě mírně zaostával. Cena ovšem nižší nebyla. Měli bychom být naštvaní i letos?

Exynos 2200 i Snapdragon 8 Gen 1 jsou po stránce architektury CPU prakticky totožné. Procesorová část se skládá z extrémně výkonného jádra Cortex X2, dále tří jader Cortex A710 a čtyř úsporných jader Cortex A510. Výrazný rozdíl je ale v grafické kartě. Snapdragon spoléhá na osvědčenou Adreno ve verzi 730, zatímco Samsung těží ze spolupráce s AMD. Měli bychom se tak v mobilech poprvé dočkat funkce Ray Tracing známé z výkonných grafických karet pro počítače.

První testy telefonů se Snapdragon 8 Gen 1 navíc ukazují na poměrně vysokou spotřebu a značné přehřívání. Mobily prakticky nejsou schopny dokončit syntetické testy, aniž by došlo k jejich vypnutí kvůli vysoké teplotě. Samsung Galaxy S22 s Exynosem by tak mohl být lepší volbou. Na to jak si Galaxy S22 bude stát v reálných testech si však ještě musíme chvíli počkat.

Fotoaparáty Galaxy S22

Od vlajkové řady se neočekává nic jiného než prvotřídní fotografické schopnosti. Nejedná se ovšem pouze o použití kvalitního hardwaru. Moderní telefony využívají takzvanou computational photography, kdy se do popředí dostává softwarová „magie“, která z fotočipů vytáhne maximum a zbytek dopočítá. Pro běh softwaru zpracovávajícího fotografie jsou telefony vybaveny samostatným obrazovým čipem ISP (Image Signal Processor), kterému pro úkoly spojené s umělou inteligencí sekunduje dvoujádrový NPU (Neural Processing Unit).  Jakou fotografickou výbavu mají novinky Samsungu?

Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+

Fotovýbava Samsung Galaxy S22 a větší verze Galaxy S22+ je zcela totožná. Na zádech telefonu najdeme trojici fotoaparátů ve složení hlavní, širokoúhlý a trojnásobný zoom. Na přední straně se potom nachází selfie kamera.

Oproti Galaxy S21 se nejvýznamnějšího vylepšení dočkal hlavní fotoaparát. Samsung konečně nahradil 12 MPx, který již narážel na své limity. Nově se za objektivem se světelností f/1,8 skrývá čip s rozlišením 50 MPx. Již z počtu megapixelů vyplývá, že ve standardním režimu bude fotoaparát využívat takzvaný quad pixel binning (skládání 4 pixelů do jednoho pro zachycení více světla). Výsledné fotografie tak budou mít rozlišení 12,5 MPx. Samotný senzor se s velikostí 1/1,57″ řadí k těm větším. Ohnisková vzdálenost objektivu je 24 mm a fotoaparát tak má poměrně široký úhel záběru (u mobilů se běžně setkáváme s ohniskovou vzdáleností 26–27 mm). Přítomna je i optická stabilizace.

U zoom fotoaparátu na pohled došlo ke zhoršení parametrů. Rozlišení se snížilo z 64 na 10 MPx a světelnost si pohoršila z f/2,0 na f/2,4. Zásadní rozdíl je ovšem v typu přiblížení. Předchozí model spoléhal na hybridní zoom pomocí výřezu z fotky ve vysokém rozlišení, v letošním roce fotoaparát nabízí plnohodnotný optický trojnásobný zoom. Nedochází tak k výraznému softwarovému zpracování fotky, které mohlo způsobovat nežádoucí obrazové artefakty. Pro ostré fotografie i s delší závěrkou je fotoaparát vybaven optickou stabilizací.

Širokoúhlý fotoaparát se mezigeneračně nezměnil. Nabídne 1/2,55″ čip s rozlišením 12 MPx, světelnost f2,2 a ohniskovou vzdálenost 13 mm. Za značnou nevýhodu považujeme absenci automatického ostření, která by našla uplatnění při focení makro snímků.

Selfie kamera je také shodná s tou v Galaxy S21. Senzor má rozlišení 10 MPx, velikosti 1/3,24″ a světelnost objektivu f2,2.

Oba telefony podporují nahrávání videa v rozlišení až 8K pri 24 fps, ale reálně využijete především 4K video při 60 či 30 snímcích za sekundu.

Samsung Galaxy S22 Ultra

U Samsung Galaxy S22 Ultra se toho v oblasti fotoaparátů oproti minulému roku na pohled mnoho nezměnilo. Na zadní straně nalezneme kromě hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu ještě dva teleobjektivy s 3× a 10× přiblížením, přičemž rozlišení senzoru i světelnost objektivu zůstává stejná jako u loňského modelu. Přední kamera disponuje rozlišením 40 MPx.

Hlavní fotoaparát využívá velký 1,33″ senzor s rozlišením 108 MPx. Jedná se o vylepšenou verzi loňksého čipu Samsung ISOCELL HM3. Telefon standardně využívá pixel binning, takže skládá 9 pixelů do jednoho. Fotografie tak mají výsledné rozlišení 12 MPx. Optická soustava se světelností f/1,8 nově využívá takzvané Super Clear Lens, které minimalizují odlesky při focení v protisvětle a též by měly vylepšovat vykreslování drobných detailů při focení v plném rozlišení. Pro zaostřování používá hlavní fotoaparát kromě běžného PDAF (Phase Detection Auto Focus) laserové ostření. Ohnisková vzdálenost je shodná s menšími modely, a to 24 mm. Samozřejmostí je potom optická stabilizace.

Stejně jako Galaxy S21 Ultra disponuje novinka dvojicí teleobjektivů. První z nich nabízí trojnásobné přiblížení, světelnost f/2,4 a rozlišení 10 MPx. Velikost fotočipu je 1/3,52″. Druhý se řadí mezi takzvané „periskopické“ zoomy a poskytuje desetinásobné přiblížení. Vzhledem k optické konstrukci je světelnost o poznání horších f/4,9. Použít můžete i „vesmírný“ zoom s až stonásobným přiblížením. Fotografie v rozumné kvalitě ale získáte „pouze“ do přibližně třicetinásobného přiblížení. Rozlišení i velikost senzoru je pak shodná s 3× fotoaparátem, stejně jako přítomnost optické stabilizace.

Ultra širokoúhlý fotoaparát je shodný u všech tří modelů. Počítejte tedy s 12 MPx, velikostí čipu 1/2,55″ a světelností f2,2.

Pro pořizování selfie má Galaxy S22 Ultra ve výbavě 40 MPx přední fotoaparát. Při focení se uplatňuje pixel binning, takže fotografie se ukládají v rozlišení 10 MPx. Samotný senzor je o velikosti 1/2.8″ (na selfie kameru je poměrně velký) a objektiv má světelnost f2,2.

Stejně jako v případě menších modelů lze nahrávat videa s 8K rozlišením při 24 snímcích za sekundu, případně zvolit rozlišení 4K s možností až 60 snímků za sekundu. Novinkou je automatické přepínání snímkovací frekvence během nočního natáčení.

Fotografický software

Software zpracovávající surová data zachycená fotosenzorem smartphonu hraje v současné době ještě důležitější roli než samotné senzory. A protože novější procesory poskytují více výkonu, neustále se zlepšují i softwarové triky pro vylepšení fotografií. Samsung při představení Galaxy S22 kladl velký důraz na zlepšení kvality nočních fotografií a představil také nové funkce Adaptive Pixel a Detail Enhancer.

Značně vylepšený je noční režim fotoaparátu. Fotografie pořízené v šeru či noci mají mít nově mnohem méně šumu při zachování i drobných detailů, což byl dříve často problém. Při „odšumování“ totiž obecně dochází k vyhlazování detailů. Zde se však ke slovu dostává umělá inteligence, která dokáže detaily obnovit.

Úplnou novinkou je takzvaný Adaptive Pixel. Při používání této funkce dochází ke kombinaci výhod skládání pixelů a snímání v plném rozlišení. Výsledkem tak je 108 MPx fotografie, která díky rozlišení obsahuje množství detailů, ale současně má vysoký dynamický rozsah, ostrost a nízký šum typický pro použití spojování pixelů. Další novinkou je funkce Detail Enhancer, kdy se umělá inteligence využívá pro další zvýšení množství detailů u fotek ve 108 MPx rozlišení.

Kromě výše zmíněných funkcí obsahuje fotoaplikace další běžné režimy jako je portrét, panorama nebo superzpomalené video a řadu fotografických filtrů. Nesmíme opomenout ani Single Take mód. Během natáčení krátkého videa telefon automaticky pořizuje fotografie ze všech fotoaparátů, vytváří výřezy nebo aplikuje filtry. Využívá při tom opět umělou inteligenci, která na základě natáčené scény vybírá vhodné fotoaparáty či upravuje kompozici. Uživateli poté předloží výběr těch nejlepších momentek. Tato funkce najde uplatnění například při fotografování dětí, zvířat, oslav či sportu.

Kapacita baterie a nabíjení

Menší rozměry Galaxy S22 a Galaxy S22+ s sebou bohužel přinesly zmenšení baterií. Samsung Galaxy S22 tak disponuje baterií o kapacitě 3700 mAh a baterie Samsungu Galaxy S22+kapacitu 4500 mAh. Galaxy S21 a Galaxy S21+ přitom měly 4000mAh, respektive 4800mAh baterie. V případě nejvyššího modelu Galaxy S22 Ultra zůstává kapacita baterie 5000 mAh. Jak na tom reálně výdrž baterie bude nelze poznat pouze z kapacit baterií, roli hraje i optimalizace systému a efektivnost čipsetu. Náš odhad je však takový, že u Galaxy S22(+) dojde proti Galaxy S21(+) k mírnému zhoršení a Galaxy S22 Ultra si naopak o něco polepší.

samsung-galaxy-s22-ultra-nabijeni
Zdroj: Samsung.com
U modelů Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra došlo ke zvýšení rychlosti nabíjení na 45 W.

Co se ovšem zlepšilo je rychlost nabíjení, alespoň tedy u Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. V obou případech se zvýšila z 25 W na 45 W. Nejmenší model Galaxy S22 si ale musí stále vystačit pouze s 25W nabíjením. Bezdrátově lze všehny modely nabíjet maximálně 15 W. Přítomné je i reverzní bezdrátové nabíjení s výkonem 4,5 W.

Rychlost nabíjení je tak jednou z nemnoha oblastí, kde Samsung za konkurencí zaostává, a to i s 45W drátovým nabíjením. Již v loňském roce bylo možné koupit telefony se 120 W drátovým nabíjením, respektive 50 W bezdrátovým.

Obsah balení Galaxy S22

Trendem posledních let je u většiny výrobců redukce obsahu balení. Platí to i v případě Samsung Galaxy S22, takže nabíječku ani sluchátka v balení nenalezneme. Kromě telefonu tak koupí získáte jen oboustranný USB-C kabel a jehlu k otevření slotu na SIM karty. V balení Galaxy S22 Ultra se nachází ještě stylus S-Pen. Ten je ale součástí těla telefonu.

Budete-li chtít plně využít 45 W rychlonabíjení, bude nutné dokoupit odpovídající nabíječku. Bohužel se nejedná o úplně levnou záležitost, originální 45 W Samsung adaptér se prodává od 550 korun. Stejně tak doporučujeme dokoupit i ochranné pouzdro a tvrzené sklo na displej.

Srovnání parametrů Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22Samsung Galaxy S22+Samsung Galaxy S22 Ultra
Displej6,1" Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz, 1080×2340 px, 1500 nits6,6" Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz, 1080×2340 px, 1750 nits6,8" Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz, 1440×3080 px, 1750 nits
ProcesorExynos 2200 (4 nm)Exynos 2200 (4 nm)Exynos 2200 (4 nm)
RAM8 GB8 GB8-12 GB
Úložiště128 GB, 256 GB128 GB, 256 GB128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB
Hlavní fotoaparát50 MP, f/1.8, 1/1,7", PDAF, OIS50 MP, f/1.8, 1/1,7", PDAF, OIS108 MP, f/1.8, 1/1,33", PDAF, Laser AF, OIS
Širokoúhlý fotoaparát12 MP, f/2.2, 1/2,55"12 MP, f/2.2, 1/2,55"12 MP, f/2.2, 1/2,55"
Základní zoom (3×)10 MP, f/2.4, 1/3,94", PDAF, OIS10 MP, f/2.4, 1/3,94", PDAF, OIS10 MP, f/2.4, 1/3,94", PDAF, OIS
Periskopický zoom (10×)--10 MP, f/4.9, 1/3,52", dual pixel PDAF, OIS
Přední fotoaparát10 MP, f/2,2, 1/3,24", Dual Pixel PDAF10 MP, f/2,2, 1/3,24", Dual Pixel PDAF40 MP, f/2,2, 1/2,8", PDAF
BarvyČerná, bílá, růžová, zelenáČerná, bílá, růžová, zelenáČerná, bílá, vínová, zelená
Baterie3700 mAh, 25W/15W nabíjení (drátové/bezdrátové)4500 mAh, 45W/15W nabíjení (drátové/bezdrátové)5000 mAh, 45W/15W nabíjení (drátové/bezdrátové)
Rozměry a hmotnost146×70,6×7,6 mm, 167 g157,4×75,8×7,6 mm, 195 g163,3×77,9×8,9 mm, 228 g

Kromě velikosti a s tím spojené kapacity baterie jsou hlavní rozdíly v oblasti fotoaparátů. Konkrétně se bavíme o rozdílech mezi Galaxy S22 Ultra a menšími sourozenci, kteří fotografický hardware sdílí. Za pozornost dále stojí pouze 25 W nabíjení Galaxy S22, přičemž Galaxy S22 Ultra i Galaxy S22+ nabízí 45 W. Zapomenout nesmíme ani na integrovaný stylus a zahnutý displej v případě modelu Galaxy S22 Ultra. Displej tohoto modelu také dosahuje vyšší maximální svítivosti a je výrazně jemnější.

Vyplatí se přechod z Galaxy S21?

Loňské modely Galaxy S21 patřily k nejlepším telefonům roku a stále se řadí k absolutní špičce. Samsung Galaxy S22 přináší řadu vylepšení, ale je jich dostatek, aby se přechod z Galaxy S21 na novější model vyplatil?

Vlastním Galaxy S21(+)

Vlastníte Samsung Galaxy S21 nebo Galaxy S21+ a chcete si polepšit především v oblasti fotoaparátů? Potom vám koupi novějšího modelu rozhodně rozmlouvat nebudeme. Za optikou hlavního fotoaparátu se skrývá nový 50 MPx fotočip, který nahradil sice kvalitní, ale už poněkud letitý 12 MPx čip. Z nového senzoru by měl dostat maximum i vylepšený software s využitím umělé inteligence.

Změna nastala i v oblasti zoomového fotoaparátu. Tam kde loňské modely spoléhaly na 64 MPx senzor letos nalezneme „pouze“ 10 MPx čip. Rozdíl je ale v optice. Zatímco Galaxy S21 měla optický zoom pouze 1,1× a většího přiblížení dosahovala výřezem a algoritmy, Galaxy S22 nabízí plnohodnotné trojnásobné přiblížení. Fotky by tak měly i přes nižší rozlišení obsahovat více detailů a celkově být kvalitnější. Naopak širokoúhlý fotoaparát zůstal beze změn.

Kromě výrazně aktualizovaných fotoaparátů se můžete těšit na tradiční mezigenerační nárůst výkonu, mírně vylepšený displej a v případě většího modelu i na rychlejší nabíjení. Počítejte ovšem s o 0,1″ menším displejem, což v závislosti na preferencích může být výhoda i nevýhoda.

Vlastním Galaxy S21 Ultra

A jak je to s přechodem „z ultry na ultru“? Zde byste se měli rozhodovat především podle toho, jestli využijete S-Pen v těle telefonu. Galaxy S22 Ultra se tak stala prakticky nástupcem řady Note. Telefon je díky stylusu mnohem lépe vybaven pro pracovní nasazení. Jsou ale také ostatní mezigenerační vylepšení dostatečným argumentem pro koupi?

Přestože kvalita pořizovaných fotografií se jistě zvýšila, již Galaxy S21 Ultra má špičkové fotoaparáty, které uspokojí naprostou většinu uživatelů. U Galaxy S22 Ultra nastala vylepšení především v oblasti softwarového zpracování fotografií. Nové jsou režimy Adaptive Pixel a Detail Enhancer pro snímání v plném 108 MPx rozlišení. Stejně tak se Samsung chlubí ještě lepší kvalitou nočních fotografií. Po hardwarové stránce se toho ale oproti loňskému roku příliš nezměnilo. Hlavní 108 MPx senzor byl stejně jako optika mírně vylepšen, ale stále se jedná o původní čip. Ostatní fotosenzory se nezměnily vůbec.

Jestliže tedy nevidíte uplatnění pro integrovaný stylus, s koupí nového modelu bychom počkali. Ano, drobná vylepšení nastala prakticky ve všech ohledech, ale z našeho pohledu sama o sobě nejsou tak významná, aby se nákup nového telefonu vyplatil. Platí ovšem, že pokud prostě chcete to nejlepší a nevadí vám za to zaplatit, Galaxy S22 Ultra je ve všech ohledech skvělá volba.

Cena Samsung Galaxy S22 a dostupnost

Cena
(128 GB)
Cena
(256 GB)
Cena
(512 GB)
Dostupnost
Galaxy S2221 990 Kč22 990 Kč-25. únor
Galaxy S22+26 990 Kč27 990 Kč-25. únor
Galaxy S22 Ultra31 990 Kč34 490 Kč36 990 Kč25. únor

Smartphony Samsung Galaxy S22 nečekaně meziročně zlevnily. Nejmenší Samsung Galaxy S22 tak pořídíte od 21 990 korun, Samsung Galaxy S22+ od 26 999 korun a za vlajkový model Samsung Galaxy S22 Ultra zaplatíte minimálně 31 990 korun. Všechny tři modely mají základní úložiště 128 GB, přičemž pouze Galaxy S22 Ultra nabídne 512 GB variantu. Upozorňujeme ovšem, že 128 GB Samsung Galaxy S22 Ultra má „pouze“ 8 GB RAM a 12 GB RAM mají až verze s větším úložištěm. Přitom loni měly všechny modely 12 GB.

Ačkoliv jsou telefony již oficiálně představené, prodávat se začnou až později. Oficiální zahájení prodeje je naplánované na 25. února.

Promo akce pro předobjednávky Galaxy S22

Už se stalo pravidlem, že zahájení předobjednávek vlajkových telefonů Samsung doprovází různé promo akce. Ani letos tomu nebude jinak.

Při předobjednání jakéhokoliv modelu Samsung Galaxy S22 získáte sluchátka Galaxy Buds Pro za korunu. Navíc při koupi Galaxy S22 nebo Galaxy S22+ můžete využít cash back „starý za nový“, který vám telefon zlevní o 4 000 korun. U vlajkové Galaxy S22 Ultra je cashback 5 000 korun.

Který model koupit?

Přestože se všechny tři modely řadí mezi absolutní špičku, každý cílí na odlišnou skupinu potenciálních zájemců. Který model je vhodný právě pro vás?

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Pro každého, kdo chce menší telefon bez kompromisů ve výbavě, je tu základní Galaxy S22. Kromě špičkové výbavy jsou hlavním důvodem pro volbu tohoto modelu (na současné „poměry“) malé rozměry. Telefon bude možné bez problémů ovládat jednou rukou, což rozhodně není běžné. Vzhledem k výbavě a konkurenci se nám i základní cena 21 990 korun jeví jako celkově výhodná.

Samsung Galaxy S22+

Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

U většího modelu Galaxy S22+ je situace nejsložitější. Příplatek oproti Galaxy S22 je poměrně vysokých 5 000 korun. Za tuto částku navíc získáte pouze větší a jasnější displej, rychlejší nabíjení a lepší výdrž na baterii. Ovšem to „pouze“ může být relativní. Patříte-li mezi uživatele, kteří požadují větší displej a chtějí i větší výdrž baterie, případně nabíjet rychleji, ale Galaxy S22 Ultra je pro vás už příliš drahá, tento model je dobrou volbou.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Chcete-li to nejlepší, pak pořiďte Samsung Galaxy S22 Ultra. Ze všech tří modelů nabízí nejkomplexnější fotografickou výbavu, nejlepší výdrž na baterii a navíc přidává S-Pen integrovaný v těle telefonu. Jen se připravte na větší rozměry telefonu (zejména šířku). Zahnutý displej pak sice skvěle vypadá, ale nemusí vyhovovat všem uživatelům.

Zobrazit celou nabídku telefonů Samsung

Kde koupit Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

od  

Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus

od  

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také