Seznam.cz

MacBook Air vs Pro: Vyplatí se připlatit?

Srovnání Macbooku Air a MacBooku Pro
Zdroj: Apple
MacBook Air vs. 13" MacBook Pro
Pavel-Jelič
Pavel Jelič před 1 rokem

Pokud se rozhodnete pro zakoupení přenosného počítače od Applu, tak máte přesně dvě možnosti. Buď sáhnete po MacBooku Air, anebo po MacBooku Pro. V tomto článku se společně podíváme na to, který z těchto dvou strojů byste si měli vybrat a z jakého důvodu.

Jestliže jste se ocitli v situaci, kdy už váš starý laptop dosluhuje, popřípadě pokud z jakéhokoliv jiného důvodu hledáte nový přenosný počítač, tak vám pravděpodobně v hledáčku uvízl také nějaký MacBook od Applu. V případě, že se podíváte na aktuální nabídku MacBooků, tak zjistíte, že je k dispozici MacBook Air a MacBook Pro. Oba dva tyto stroje jsou již nějakou dobu k dispozici s čipem M1 z rodiny Apple Silicon. MacBook Pro však každopádně stále můžete zakoupit s „klasickým“ procesorem Intel. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv počítač od Applu, tak byste v aktuální situaci rozhodně měli sáhnout po tom, který disponuje právě čipem z rodiny Apple Silicon. Pojďme si na začátek tohoto článku říci, proč byste neměli sáhnout po MacBooku s procesorem Intel, v další části článku už se pak vrhneme na samotné srovnání MacBooku Air vs Pro.

Proč upřednostnit Apple Silicon před Intelem?

Pokud se neorientujete ve světě informačních technologií, tak jen pro krátké představení: Intel, společně se společností AMD, jsou největšími světovými výrobci počítačových procesorů. Dlouhou dobu Intel držel ve většině ohledech prvenství a velice zpohodlněl, až nakonec usnul na vavřínech. Technologiemi ho totiž začalo dohánět AMD a nutno podotknout, že ho před několika lety předehnalo a aktuálně má dokonce relativně velký náskok. Procesory Intel jsou ještě nyní součástí některých počítačů od Applu, jak ale nejspíše tušíte, tak s nimi Apple není spokojený. Jedná se tedy o jeden z mnoha důvodů, proč se Apple rozhodl, že začne vyvíjet své vlastní čipy, a to již před několika lety. Oficiálního oznámení vlastních čipů Apple Silicon jsme se dočkali zhruba před rokem a v den prezentace navíc Apple uvedl, že by se do dvou let v portfoliu společnosti neměly nacházet žádné počítače s procesory Intel. Nejspíše už nyní tušíte, proč byste neměli sáhnout po MacBooku s procesorem Intel. Pokud ale stále nevíte, tak je důvod prostý – Apple se snaží procesorů Intel zbavit a své vlastní čipy pochopitelně upřednostňuje. Tím tedy nechceme tvrdit, že za pár měsíců dojde ke kompletnímu vyřazení všech počítačů s procesory Intel. Apple je samozřejmě i nadále bude podporovat, větší míru pozornosti však bude věnovat vlastním čipům Apple Silicon.

Infografika k čipu Apple Silicon M1
Zdroj: Apple.com
Specifikace čipu Apple Silicon M1.

Je však nutné zmínit, že výše uvedený důvod, kvůli kterému byste měli upřednostni Apple Silicon, rozhodně není jediný. Vzhledem k tomu, že jsou čipy Apple Silicon vyrobené modernější technologií, tak mají mnoho různých výhod. Zmínit můžeme například opravdu parádní výkon, společně s nízkou spotřebou. To jsou dva hlavní aspekty, které vás u přenosného počítače zajímají. Zatímco u ostatních značek byste s největší pravděpodobností museli kvůli vyššímu výkonu oželet spotřebu (či naopak), tak u MacBooků s Apple Silicon získáte obojí najednou. Díky nízké spotřebě a vysoké úspornosti se navíc tyto čipy od Applu nezahřívají tolik jako méně úsporné procesory Intel, což je jedna z dalších výhod. Díky tomu, že jsou čipy Apple Silicon stavěné na architektuře ARM, stejně jako čipy, které jsou součástí iPhonů, tak na nich navíc můžete spustit aplikace z iOS či iPadOS, tedy z operačních systémů, které najdete v iPhonech a iPadech. Přesně z těchto důvodů se v následující části článku budeme věnovat především MacBookům Air a Pro, ve kterých tepe čip M1 z rodiny Apple Silicon.

Aktuální výběr

Výše jsem několikrát zmínil, že si při výběru MacBooku můžete zvolit ten s označením Air či Pro. Co se týče MacBooku Air, tak je k dispozici jediný velikostní model, jehož úhlopříčka displeje je 13.3″. Pokud se však podíváte na profil MacBooku Pro, tak zjistíte, že můžete sáhnout po 13″ a 16″ variantě. 13″ varianta je k dispozici jak s čipy Apple Silicon, tak s procesory Intel, 16″ varianta je pak v době psaní tohoto článku k dispozici pouze s procesory Intel. Jak už jsem ale zmínil výše, tak má Apple v plánu se v následujících měsících procesorů Intel kompletně zbavit. To znamená, že nejpozději do jednoho roku bude 13″ varianta k dispozici pouze s čipy Apple Silicon, stejně tak je nabídne i varianta 16″. Podle dostupných informací bychom se již brzy měli dočkat příchodu 14″ MacBooku Pro s novým čipem Apple Silicon, který nahradí stávající 13″ verzi.

Design

Posledního designového přepracování jablečných přenosných počítačů jsme se dočkali v roce 2016, kdy svou vizáž změnil jak MacBook Air, tak i MacBook Pro. Tělo MacBooku Air i MacBooku Pro je v obou případech zpracováno z recyklovaného hliníku a rozdíl je ve tvaru a barvách. Zatímco MacBook Pro má ve všech místech stejnou tloušťku – konkrétně 1,56 centimetru u 13″ modelu a 1,62 centimetru u 16″ modelu – tak MacBook Air se směrem k uživateli postupně ztenčuje. Nejtlustší bod MacBooku Air má 1,61 centimetrů a nejužší pouhých 0,41 centimetru. MacBook Air můžete zakoupit ve třech různých zbarveních, a to ve vesmírně šedé, stříbrné a zlaté. MacBook Pro je pak k dispozici jen ve vesmírně šedé a stříbrné. Po stránce designu jsou tedy přenosné počítače od Applu velmi podobné – Air rozpoznáte pouze díky zužujícímu se tělu a případně díky zlatého zbarvení.

Displej

V odstavci výše, který je věnován designu, jsem zmínil, že jsme se posledního redesignu MacBooků dočkali v roce 2016. Největší změny se v tomto případě udály především u MacBooku Air, který si v mnohých ohledech polepšil. Jedním z odvětví, které se dočkalo vylepšení, se stal displej. Ten je nyní prakticky totožný s displejem 13″ MacBooku Pro a aktuálně se liší pouze v hodnotě maximálního jasu. V obou případech se můžete těšit na 13.3″ Retina displej s LED podsvícením, technologií IPS, rozlišením 2560 × 1600 pixelů, podporou vyobrazení barevného gamutu P3 a podporou TrueTone pro věrnější vyobrazení bílé barvy na různých místech. Jedinou změnu lze pozorovat pouze u maximálního jasu, který u MacBooku Pro dosahuje 400 nitů a u MacBooku Pro 500 nitů. Rozdílu 100 nitů u maximálního jasu si všimnete pouze v případě, že vedle sebe oba dva stroje položíte – a co si budeme nalhávat, taková situace nastane snad pouze v prodejně. Displej tedy rozhodujícím faktorem při výběru MacBooku Air či Pro rozhodně není.

Klávesnice

Po již několikrát zmíněném redesignu se Apple rozhodl využít také jiný typ klávesnice, a to konkrétně s motýlkovým mechanismem. Samotná klávesnice byla nejvíce známá pod názvem Butterfly Keyboard. Pokud se alespoň trochu orientujete ve světě IT, tak jste dost možná před několika lety postřehli, že právě nová klávesnice s motýlkovým mechanismem byla obrovskou Achillovou patou těchto MacBooků, jelikož byla opravdu nadměrně poruchová. Apple každopádně později uznal chybu a Butterfly klávesnice doposud zdarma mění. Rozhodně se ale nejednalo o dlouhodobé řešení, a tak na konci roku 2019 přišla malá klávesnicová evoluce. Apple opět vsadil na starý známý a hlavně spolehlivý nůžkový mechanismus. Dočkali jsme se příchodu klávesnice Magic Keyboard, a to společně s prvním 16″ MacBook Pro, který nahradil 15″ model. V roce 2020 pak Apple osadil Magic Keyboard do MacBooku Air a také do 13″ MacBooku Pro. Ve všech přenosných počítačích od Applu tak aktuálně najdete spolehlivou Magic Keyboard, u které nemusíte mít žádné obavy. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že se na Magic Keyboard píše opravdu perfektně a osobně neznám nikoho, kdo by si na tento typ klávesnice za několik krátkých dnů nezvykl.

Detail klávesnice na zlatém Macbooku Air
Zdroj: Apple
Klávesnice MacBook Air M1.

Nesmím zapomenout zmínit také Touch Bar, tedy jakýsi dotykový proužek, který se nachází na MacBooku Pro, a to namísto horních funkčních kláves F1, F2, atd. Na Touch Baru se mohou objevovat různé ovládací prvky podle toho, v jaké aplikaci se aktuálně nacházíte. Někteří uživatelé Touch Bar milují, jiní jej zase nenávidí – a co tak sleduji okolí, tak zjišťuji, že nejspíše neexistuje nic mezi tím. Osobně jsem si na Touch Bar po několika letech nezvykl. Naštěstí si ale můžete nastavit, aby se na něm namísto ovládacích prvků z aplikací zobrazily právě klasické funkční klávesy. MacBook Air pak Touch Barem nedisponuje, což je pro mě osobně výhoda. Berte však v potaz, že se jedná o pouze subjektivní názor a věřím, že například střihačům dokáže Touch Bar v profesionálních programech pomoci. Dobrou zprávou je, že všechny MacBooky disponují Touch ID, tedy snímačem otisků prstů. Díky něj se můžete rychle přihlásit do systému, nechat si automaticky vyplňovat hesla či se jakýmkoliv jiným způsobem autorizovat. Jakmile jednou Touch ID vyzkoušíte, tak zjistíte, že se jedná o perfektní funkci. Když vám ji někdo byť jen na pár hodin vezme, tak si uvědomíte, jak moc ji potřebujete.

Klávesnice a TouchBar u Macbooku Pro
Zdroj: Apple.com
Klávesnice a Touch Bar 13" MacBook M1.

Reproduktory, mikrofony a kamera

Nedílnou součástí přenosných počítačů jsou také reproduktory, mikrofony i kamera. Kdybych měl shrnout reproduktory a mikrofony u všech aktuálně dostupných MacBooků, tak bych uvedl, že rozhodně budete spokojeni, tedy pokud jste běžní uživatelé. Pokud ale patříte mezi jedince, kteří si rádi poslechnou hudbu v bezztrátovém formátu, popřípadě pokud například nahráváte podcasty, tak je pochopitelné, že budete muset sáhnout po externích reproduktorech, respektive mikrofonech. Nejlepší reproduktory má, především díky většímu tělu, 16″ MacBook Pro. Apple konkrétně uvádí, že se jedná o Hi-Fi soustavu šesti reproduktorů ve speciálním antirezonačním uspořádání. 13″ MacBook Pro pak nabízí stereo reproduktory s velkým dynamickým rozsahem a MacBook Air klasické stereo reproduktory. Všechny tyto zmíněné počítače jsem měl možnost si vyzkoušet a pravdou doopravdy je, že 16″ MacBook Pro hraje nejlépe. Rozhodně se ale nejedná o takové rozdíly, že byste si kvůli nim museli sednout na zadek, a stejně to je i v případě mikrofonů. Klasickým uživatelům tedy budou reproduktory i mikrofony dostačovat, a to u všech modelů.

Co se pak týče kamery, tak ve všech případech získáte FaceTime HD kameru s rozlišením 720p. Ano, doopravdy čtete správně – přední kamery všech MacBooků mají již po dobu několika dlouhých let stejnou kameru. V tomto ohledu tedy všechny MacBooky zaostávají a i když je označení na první pohled stejné, tak určité rozdíly pozorovat lze. V tomto případě se dostáváme k tomu, jakým způsobem Apple zvýhodňuje své vlastní čipy Apple Silicon. Pokud si totiž pořídíte MacBook s M1, potažmo s jiným čipem Apple Silicon, tak se můžete těšit na vylepšování obrazu v reálném čase. U strojů s procesorem Intel byste tohle hledali marně. To jednoduše řečeno znamená, že přední kamera je u Apple Silicon lepší. Pokud se bavíme o rozdílech mezi MacBookem Air M1 a 13″ MacBookem Pro M1, tak byste je hledali marně. Avšak při srovnání s 16″ MacBookem Pro, který aktuálně stále disponuje procesorem Intel, už byste při porovnání určité změny našli.

Hardware

Stránku hardwaru jsem již nakousl v jednom z výše napsaných odstavců. MacBook Air je k dispozici s Apple Silicon čipem M1, stejně tak je tento čip k dispozici také u 13″ MacBooku Pro, avšak po boku postarších procesorů Intel. U 16″ MacBooku Pro je momentálně k dispozici jen výběr procesorů Intel, byť by se to tedy brzy mělo změnit. U základního MacBooku Air má čip M1 celkově 8 jader CPU a 7 jader GPU. Pokud si však pořídíte MacBook Air například pouze s větším úložištěm, popřípadě pouze s větší operační pamětí, tak získáte čip M1 s 8 jádry CPU a 8 jádry GPU. V případě 13″ MacBooku Pro je ve všech konfiguracích čip M1 s 8 jádry CPU a 8 jádry GPU. Jestli se podíváte na procesory Intel, které jsou k dispozici u dražších 13″ MacBooků Pro, tak je k dispozici Core i5 a Core i 7. U 16″ MacBooku Pro si můžete nakonfigurovat Core i7 či Core i9. Znovu však opakuji, že koupě MacBooku s procesorem Intel už aktuálně nedává smysl.

Když se podíváme na operační paměti, tak u MacBooku Air M1 a 13″ MacBooku Pro M1 dostanete v základu 8 GB. V obou případech si však můžete nakonfigurovat až 16 GB. Srovnávat operační paměť MacBooku Pro, který disponuje procesorem Intel, s MacBookem Air M1, je jako kdybychom srovnávali jablka a hrušky, tudíž se srovnání v tomto případě nehodí. U obou MacBooků jsou tedy možnosti pro rozšíření operační paměti stejné, a tak stejné je to i v případě úložiště. V základní konfiguraci, jak u Airu M1, tak u 13″ Pro M1, získáte SSD o velikosti 256 GB. Nakonfigurovat si však můžete až 2 TB SSD. I v tomto případě jsou tedy možnosti stejné. Co se týče konektivity, tak MacBook Air M1 nabízí dva Thunderbolt porty, stejně tak i 13″ MacBook Pro M1. Dražší konfigurace 13″ MacBooku Pro a 16″ MacBooku Pro s Intelem pak nabízí Thunderbolt konektory čtyři, dva na každé straně.

Rozložení čipu Apple M1
Zdroj: Apple.com
Čip Apple M1 a jeho součásti.

Doposud se vám nejspíše zdá, že mezi Air M1 a 13″ Pro M1 není žádný zásadní rozdíl. Především  tedy po stránce hardwaru, vyjma jednoho chybějícího jádra GPU u základního MacBooku Air. A věřte, že ona to je pravda – po stránce hardwaru byste rozdíly hledali opravdu marně. I když se to může zdát jako nesmysl, tak největší rozdíl je v chladící soustavě. Zatímco MacBook Air M1 disponuje pouze pasivní chladící soustavou, což znamená, že nemá ventilátor, tak 13″ MacBook Pro M1 ventilátor má. 16″ MacBook Pro má pak dokonce dva. To, že MacBook Air M1 nepotřebuje ventilátor, je způsobeno především úsporností čipu M1. Ten samý čip má ale ve svých útrobách také 13″ MacBook Pro a ventilátor má… proč vlastně? Procesory a čipy se při své činnosti postupně zahřívají. Jakmile se při vykonávání náročných procesů dostanou na určitou vysokou teplotu, tak dojde k jakémusi „utnutí“ výkonu. To zajistí, že se čip nepřehřeje a nezničí. Čím lepší má tedy počítač chladící soustavu, tak tím déle zvládne procesor či čip pracovat na náročných procesech bez nutnosti utnutí výkonu. Vzhledem k tomu, že 13″ MacBook Pro M1 disponuje ventilátorem a má tedy lepší chladící soustavu, tak je výkonnější, potažmo zvládne delší dobu pracovat na vyšších frekvencích. To ocení například tvůrci různých videí při renderování, popřípadě také hráči her. Jestliže ale chcete to nejvýkonnější od Applu, musíte se podívat po stolním počítači Mac Studio, ve kterém se nachází čipset Apple M1 Ultra.

Výdrž a baterie

V historii prozatím pokaždé platilo, že MacBook Air měl delší výdrž na baterii než jakékoliv ostatní MacBooky. I to se ale s příchodem čipů Apple Silicon změnilo. Samotný Apple uvádí, že MacBook Air M1 zvládne vydržet na jedno nabití až 18 hodin, 13″ MacBook Pro M1 pak celých 20 hodin. Samozřejmě se ale jedná o lehce „nastřelená“ čísla, ke kterým se Apple nejspíše dopracoval v extra úsporných podmínkách, ve kterých nikdo z nás nikdy nebude pracovat. Oba dva MacBooky s M1 jsem měl možnost vyzkoušet a výdrž baterie tak mohu porovnat z vlastní zkušenosti. Při klasické práci jste schopni se s MacBookem Air M1 dostat na zhruba 9 hodin výdrže, 13″ MacBook Pro M1 pak zvládne o zhruba půl hodinu více. U MacBooků s procesory Intel s takovou výdrží rozhodně nepočítejte – reálně je zhruba poloviční, ne-li třetinová. Zde za to může především neúspornost procesorů Intel.

Výdrž baterie Macbooků s Apple M1
Zdroj: Jablickar.cz
Srovnání výdrže baterie MacBooku Air M1 a 13" MacBooku Pro M1.

Cena

Důležitým aspektem je bezesporu cena. Většina uživatelů sahá po základních konfiguracích, ceny jsou následující: MacBook Air M1 vychází na 29 990 Kč, 13″ MacBook Pro M1 na 38 990 Kč a 16″ MacBook Pro s procesorem Intel na 69 990 Kč. V tomto odstavci bych ještě rád uvedl na pravou míru jedno zajímavé srovnání, které se jednak často objevovalo na internetu, a které se mi jednak podařilo potvrdit. Pravdou je, že základní MacBook Air M1, který vychází na 29 990 Kč, je ve většině případech výkonnější než 16″ MacBook Pro s procesorem Intel, který vychází na 69 990 Kč. Air M1 v tomto případě pouze lehce ztrácí v grafickém výkonu. Za 29 990 Kč tak získáte perfektní a nadčasový stroj, který vám vydrží několik dlouhých let, a u kterého máte jistotu, že jej Apple bude softwarově podporovat. Pokud si připlatíte 9 tisíc korun, můžete sáhnout po 13″ MacBooku Pro M1. Otázkou však zůstává, zdali to za tento relativně výrazný příplatek stojí.

Srovnání základních modelů aktuálně dostupných MacBooků

 MacBook Air M113" MacBook Pro M116" MacBook Pro (2020)
Čip8jádrový Apple M18jádrový Apple M16jádrový Intel Core i7
Operační paměť8 GB8 GB16 GB
Úložiště SSD256 GB256 GB512 GB
Konektivita2x Thunderbolt / USB 42x Thunderbolt / USB 44x Thunderbolt 3
KlávesniceMagic Keyboard s Touch IDMagic Keyboard s Touch ID a Touch BaremMagic Keyboard s Touch ID a Touch Barem
Stanovená výdržaž 18 hodinaž 20 hodinaž 11 hodin
Displej13.3", Retina13.3", Retina16", Retina
Rozlišení displeje2560 x 1600 pixelů2560 x 1600 pixelů3072 x 1920 pixelů
Maximální jas displeje400 nitů500 nitů500 nitů
Přední kameraFaceTime HD 720p, vylepšení obrazu pomocí M1FaceTime HD 720p, vylepšení obrazu pomocí M1FaceTime HD 720p
ZvukStereo reproduktory s podporou Dolby AtmosStereo reproduktory s velkým dynamickým rozsahem a podporou Dolby AtmosHi-Fi soustava šesti reproduktorů s podporou Dolby Atmos
Cena29 990 Kč38 990 Kč69 990 Kč

MacBook Air nebo Pro?

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří na přenosném počítači provádí klasickou kancelářskou práci, surfují na internetu, pracují s e-mailovou schránkou či sledují filmy, tak se vám bude bez pochyb zamlouvat MacBook Air M1. Tento stroj nabízí výkonný a zároveň úsporný čip M1.  Hlavně je ale nutné zmínit, že nedisponuje ventilátorem – těšit se tak můžete na naprosto neslyšitelný provoz, byť za cenu lehce nižšího výkonu kvůli vyšším teplotám. MacBook Pro M1 by poté měli zvolit jedinci, kteří využijí vyšší výkon po delší dobu. Jedná se tak například o již zmíněné tvůrce videí nebo občasné hráče her. Rozhodně si ale nemyslete, že vás ventilátor na 13″ MacBooku Pro bude nějakým způsobem rušit – to ani omylem. Ventilátor se u tohoto stroje ozve opravdu občasně, a pokud navíc používáte sluchátka, tak jej nebudete mít šanci slyšet.

Zobrazit nabídku všech Macbooků

Kde koupit Macbook Air a Macbook Pro

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGNE3CZ/A)

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGNE3CZ/A)

od  

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGN63CZ/A)

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGN63CZ/A)

od  

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGNA3CZ/A)

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGNA3CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY33CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY33CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY13CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY13CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY03CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY03CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXX3CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXX3CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXY3CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXY3CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXW3CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLXW3CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY43CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY43CZ/A)

od  

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY23CZ/A)

Apple MacBook Air M2 2022 (MLY23CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 13" M2 2022 (MNEJ3CZ/A)

Apple MacBook Pro 13" M2 2022 (MNEJ3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 13" M2 2022 (MNEQ3CZ/A)

Apple MacBook Pro 13" M2 2022 (MNEQ3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYDA2CZ/A)

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYDA2CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYD82CZ/A)

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYD82CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYD92CZ/A)

Apple MacBook Pro 13,3" 2020 (MYD92CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGP3CZ/A)

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGP3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGR3CZ/A)

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGR3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGQ3CZ/A)

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGQ3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGT3CZ/A)

Apple MacBook Pro 14" CZ 2021 (MKGT3CZ/A)

od  

Apple Macbook Pro 16" CZ 2021 (MK1A3CZ/A)

Apple Macbook Pro 16" CZ 2021 (MK1A3CZ/A)

od  

Apple Macbook Pro 16" CZ 2021 (MK1H3CZ/A)

Apple Macbook Pro 16" CZ 2021 (MK1H3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK193CZ/A)

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK193CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK183CZ/A)

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK183CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK1F3CZ/A)

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK1F3CZ/A)

od  

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK1E3CZ/A)

Apple MacBook Pro 16" CZ 2021 (MK1E3CZ/A)

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Pavel-Jelič

Pavel Jelič

Redaktor

Primárně redaktor, sekundárně milovník informačních technologií. Zajímám se o webdesign a grafiku, život si nedovedu představit bez produktů od Applu a velmi blízko mám ke sportovním vozům. Rád se všeobecně věnuji novinkám v IT a poskytuji odborné poradenství.

Více článků od Pavla

Přečtěte si také