Hlavička stránky

Garážová vrata

Jsou důležitým prvkem každého rodinného domu či firemního areálu. Jejich hlavním úkolem je bezpečně uzavřít prostor garáže, chránit uložené věci i vozidla a zároveň umožnit pohodlný přístup. Moderní garážová vrata splňují nejen nároky na bezpečnost a odolnost vůči počasí, ale také se vyznačují vysokým komfortem obsluhy a vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Vybírejte také z dálkových ovladačů vrat.

Typ vrat

  • Sekční vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Patří mezi nejrozšířenější, protože šetří místo v garáži a lze je uzpůsobit téměř každému stavebnímu otvoru. Díky sendvičovým panelům s polyuretanovou výplní výborně izolují a jsou vhodná i pro nízkoenergetické domy. Při otevírání se posouvají po kolejnicích směrem ke stropu.

  • Rolovací vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Otevírají se navíjením lamel do boxu nad otvorem, čímž šetří prostor pod stropem. Jsou vhodná tam, kde je potřeba co nejvíce volného místa uvnitř garáže.

  • Boční sekční vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Pohybují se podél jedné stěny garáže a umožňují částečné otevření například pro průchod osob. Uplatní se v atypických situacích nebo při šikmém stropu.

  • Výklopná vrata – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠Jsou jedním z tradičních a cenově dostupných řešení pro uzavření garáže. Tento typ je tvořen jednolitým pevným křídlem, které se při otevírání vyklápí směrem nahoru a částečně zasune pod strop garáže. Pohyb je zajištěn rameny a pružinami, které usnadňují manipulaci a drží vrata ve zvolené poloze.

Další důležité parametry

  • Materiál –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Nejčastěji se používá ocel, hliník, popř. plast, případně dřevo pro rustikální vzhled. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Například ocel je velmi odolná, dřevo má dobré izolační schopnosti, ale vyžaduje údržbu.

  • Zateplení –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Moderní vrata mají panelovou konstrukci s vrstvou PUR pěny nebo minerální vlny, což výrazně omezuje tepelné ztráty a zvyšuje komfort uživatelů.

  • Způsob ovládání –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kromě mechanického otevírání je u většiny současných modelů samozřejmostí možnost elektrického pohonu s dálkovým ovládáním nebo mobilní aplikací.

  • Design –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Výrobci nabízejí široké možnosti barevných odstínů a povrchových úprav, často včetně imitací dřeva a skleněných výplní, což umožňuje sladit vrata s fasádou nebo okny domu.

Hlavní obsah stránky

Garážová vrata

Jsou důležitým prvkem každého rodinného domu či firemního areálu. Jejich hlavním úkolem je bezpečně uzavřít prostor garáže, chránit uložené věci i vozidla a zároveň umožnit pohodlný přístup. Moderní garážová vrata splňují nejen nároky na bezpečnost a odolnost vůči počasí, ale také se vyznačují vysokým komfortem obsluhy a vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Vybírejte také z dálkových ovladačů vrat.

Typ vrat

  • Sekční vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Patří mezi nejrozšířenější, protože šetří místo v garáži a lze je uzpůsobit téměř každému stavebnímu otvoru. Díky sendvičovým panelům s polyuretanovou výplní výborně izolují a jsou vhodná i pro nízkoenergetické domy. Při otevírání se posouvají po kolejnicích směrem ke stropu.

  • Rolovací vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Otevírají se navíjením lamel do boxu nad otvorem, čímž šetří prostor pod stropem. Jsou vhodná tam, kde je potřeba co nejvíce volného místa uvnitř garáže.

  • Boční sekční vrata –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Pohybují se podél jedné stěny garáže a umožňují částečné otevření například pro průchod osob. Uplatní se v atypických situacích nebo při šikmém stropu.

  • Výklopná vrata – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠Jsou jedním z tradičních a cenově dostupných řešení pro uzavření garáže. Tento typ je tvořen jednolitým pevným křídlem, které se při otevírání vyklápí směrem nahoru a částečně zasune pod strop garáže. Pohyb je zajištěn rameny a pružinami, které usnadňují manipulaci a drží vrata ve zvolené poloze.

Další důležité parametry

  • Materiál –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Nejčastěji se používá ocel, hliník, popř. plast, případně dřevo pro rustikální vzhled. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Například ocel je velmi odolná, dřevo má dobré izolační schopnosti, ale vyžaduje údržbu.

  • Zateplení –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Moderní vrata mají panelovou konstrukci s vrstvou PUR pěny nebo minerální vlny, což výrazně omezuje tepelné ztráty a zvyšuje komfort uživatelů.

  • Způsob ovládání –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kromě mechanického otevírání je u většiny současných modelů samozřejmostí možnost elektrického pohonu s dálkovým ovládáním nebo mobilní aplikací.

  • Design –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Výrobci nabízejí široké možnosti barevných odstínů a povrchových úprav, často včetně imitací dřeva a skleněných výplní, což umožňuje sladit vrata s fasádou nebo okny domu.

Dostupnost
Seznam produktů kategorie
Garážová vrata Cylindrický zámek pro garážová vrata 40 mm (BGS1085818)

Cylindrický zámek pro garážová vrata 40 mm (BGS1085818)

Zavírací válce pro garážová vrata 40 mm – spolehlivé řešení pro každodenní provoz . Hlavní výhody:. Zavírací válce o průměru…

od 167 Kč

v 6 obchodech

Porovnat ceny
Garážová vrata Šroub 8×70mm s hmoždinkou 10x60mm / 10ks

Šroub 8×70mm s hmoždinkou 10x60mm / 10ks

Doprava od 100 Kč
99 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Pojezdová sada pro zavěšená vrata 60 a 90 kg, profil 33x34 mm Varianta: vozík s destičkou dvoukolečko 60kg

Pojezdová sada pro zavěšená vrata 60 a 90 kg, profil 33x34 mm Varianta: vozík s…

Osobní odběr zdarma
112 Kč

Kutilstvi.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Cais Plotna 2 SCTL pro závěsný vozík CS.2SCTL.24

Cais Plotna 2 SCTL pro závěsný vozík CS.2SCTL.24

CS.SCTL – Plotna pro vozík 2 SCTL CS.SCTL je praktická plotna určená k montáži a upevnění vozíku typu 2 SCTL. Ideální pro…

40 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Covernit Nástěnný garážový chránič Car Protector Plochý chránič

Covernit Nástěnný garážový chránič Car Protector Plochý chránič

Nástěnný garážový chránič Car Protector je klíčem k bezpečí vašeho vozu. Jeho vysoká odolnost a flexibilita zaručují ochranu…

od 225 Kč

v 3 obchodech

Porovnat ceny
Garážová vrata DPRO924 - řídící jednotka pro sekční vrata

DPRO924 - řídící jednotka pro sekční vrata

DPRO 924 je řídící jednotka pro sekční garážová vrata s pohonem Sumo. Výstupní napájecí napětí pro pohon 24V DC. Další…

od 4 563 Kč

v 2 obchodech

Porovnat ceny
Garážová vrata Rolovací vrata s lamelou 52 mm

Rolovací vrata s lamelou 52 mm

Tento profil je vhodný pro menší garáže do plochy 7 m². Již od 12 400,- vč. DPH…

12 400 Kč

Vseprostin.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Zateplená dvoukřídlá garážová vrata 200 x 200 cm ořechová

Zateplená dvoukřídlá garážová vrata 200 x 200 cm ořechová

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů za velmi příznivou cenu.…

21 700 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Ozubený kovový hřeben 30x8mm, délka 1m

Ozubený kovový hřeben 30x8mm, délka 1m

  • Ocel

Ozubený kovový hřeben rozměru 30 x 8 x 1000 mm dodávaný s třemi úchyty a šrouby, M4, pozinkovaný. Technické parametry:…

239 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata IQtronic Anténa

IQtronic Anténa

IQtronic GSM Anténa 5 dBi s magnetickou základnou Typ: Externí GSM anténa 4-pásmová Frekvenční pokrytí: vícepásmové GSM…

od 269 Kč

v 2 obchodech

Porovnat ceny
Garážová vrata AAC1 ozubený nylonový hřeben 1m

AAC1 ozubený nylonový hřeben 1m

Ozubený hřeben AAC1 je vyroben z odolného nylonu s ocelovým jádrem, což zajišťuje vysokou pevnost a dlouhou životnost. Je…

269 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Vnitřní zástrk pro sekční vrata

Vnitřní zástrk pro sekční vrata

Vnitřní zástrč pro sekční vrata bez elektrického pohonu. Doporučujeme zakoupit v případě, že budou vrata ovládány manuálně.…

319 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Ozubený kovový hřeben 30x12mm, délka 1m

Ozubený kovový hřeben 30x12mm, délka 1m

  • Ocel

Ozubený kovový hřeben rozměru 30 x 12 x 1000 mm dodávaný s třemi úchyty a šrouby, M4, pozinkovaný. Technické parametry:…

329 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Schránka na klíče s kódovým zámkem a krytem

Schránka na klíče s kódovým zámkem a krytem

  • Černá

Schránka na klíče s kódovým zámkem je určena pro bezpečné a přehledné uložení klíčů, je vybavena pryžovým krytem odolným…

379 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Šroub 8×70mm s hmoždinkou 10x60mm / 40ks

Šroub 8×70mm s hmoždinkou 10x60mm / 40ks

Doprava od 100 Kč
399 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Černá zástrč pro vrata a brány 220 a 420mm Varianta: 1. 220mm / 12mm

Černá zástrč pro vrata a brány 220 a 420mm Varianta: 1. 220mm / 12mm

Osobní odběr zdarma
121 Kč

Kutilstvi.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Pojezdová sada pro zavěšená vrata 200 a 400 kg, profil 42x54 mm Varianta: Pojezdový vozík dvoukolečkový, 200kg, 42x54, M12

Pojezdová sada pro zavěšená vrata 200 a 400 kg, profil 42x54 mm Varianta: Pojezdový…

Hmotnosti: kolejnice 6m 19,44kg kolejnice 3m 9,72 kg…

169 Kč

Kutilstvi.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Cais Plotna SCTS pro vozík závěsných dveří CS.2SCTS

Cais Plotna SCTS pro vozík závěsných dveří CS.2SCTS

CS.SCTS je montážní plotna pro vozík 2 SCTS. SCTS 1700129…

45 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata CAME CBSP klíč pro nouzové odblokování pohonů vrat Came, set 2ks

CAME CBSP klíč pro nouzové odblokování pohonů vrat Came, set 2ks

1

CAME CBSP – Klíč pro nouzové odblokování pohonů vrat Came (set 2 ks) CAME CBSP je plastový odblokovací klíč vybavený…

129 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Odblokovací klíč Came 119RIBK054 pro posuvné pohony BK, BKE, BKS

Odblokovací klíč Came 119RIBK054 pro posuvné pohony BK, BKE, BKS

Odblokovací klíč Came 119RIBK054 pro pohony BK, BKE, BKS Rychlé a bezpečné nouzové odblokování Odblokovací klíč Came…

129 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Marantec 121217 referenční bod vodící dráhy SZ pohonu garážových vrat

Marantec 121217 referenční bod vodící dráhy SZ pohonu garážových vrat

Marantec 121217 – referenční bod vodící dráhy SZ pohonu garážových vrat Spínací vačka řemenu Marantec 121217 je klíčový…

150 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Cais TL90 spodní západka pro zajištění posuvných vrat

Cais TL90 spodní západka pro zajištění posuvných vrat

Cais TL90 spodní západka pro zajištění posuvných vrat TL 90 1700153…

160 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Marantec 121274 referenční bod vodící dráhy SK pohonu garážových vrat

Marantec 121274 referenční bod vodící dráhy SK pohonu garážových vrat

Marantec 121274 – referenční bod vodicí dráhy typu SK pro pohony garážových vrat Originální spínací vačka pro bezchybnou…

160 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Cais Vozík 2SCTS dvoukolový kuličkový, pro posuvné zavěšené závěsy a plachty CS.2SCTS

Cais Vozík 2SCTS dvoukolový kuličkový, pro posuvné zavěšené závěsy a plachty CS.2SCTS

Cais 2SCTS – Dvoukolový vozík pro posuvné závěsy, vrata a plachty Cais 2SCTS je malý, ale silný pomocník tam, kde se…

190 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Rolovací vrata s lamelou 77 mm

Rolovací vrata s lamelou 77 mm

Tento profil je vhodný pro garážová vrata do plochy 16 m². Již od 27 690,- vč. DPH…

27 686 Kč

Vseprostin.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata ZMK - Garážová vrata dvoukřídlá zateplená š.200 x v.200 cm Zlatý dub

ZMK - Garážová vrata dvoukřídlá zateplená š.200 x v.200 cm Zlatý dub

  • Šířka 200 cm
  • Výška 200 cm

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů za velmi příznivou cenu.…

21 700 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.230 x 200 cm - RAL 9010 (Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.230 x 200 cm - RAL 9010)

Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.230 x 200 cm - RAL 9010 (Zateplená dvoukřídlá…

  • Šířka 230 cm
  • Výška 200 cm

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá zateplená s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů. Vrata jsou…

21 900 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Zateplená dvoukřídlá garážová vrata 240 x 200 cm tmavě červená RAL 8017

Zateplená dvoukřídlá garážová vrata 240 x 200 cm tmavě červená RAL 8017

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů. Vrata jsou upevněna na…

22 700 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Nezateplená dvoukřídlá garážová vrata 240 x 200 cm zlatý dub

Nezateplená dvoukřídlá garážová vrata 240 x 200 cm zlatý dub

  • Šířka 240 cm
  • Výška 200 cm

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů. Vrata jsou upevněna na…

22 700 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.250 x 200 cm - RAL 7016 MAT (Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.250 x 200 cm - RAL 7016 MAT)

Zateplená dvoukřídlá garážová vrata š.250 x 200 cm - RAL 7016 MAT (Zateplená…

  • Šířka 250 cm
  • Výška 200 cm

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů. Vrata jsou upevněna na…

23 900 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata ZMK Garážová vrata dvoukřídlá RAL 8017 MAT

ZMK Garážová vrata dvoukřídlá RAL 8017 MAT

  • Šířka 250 cm
  • Výška 200 cm

Nabízíme dvoukřídlá garážová vrata zateplená. Uvedená míra je venkovní míra rámu. Vrata jsou upevněná na jeklovém rámu 60 x…

23 900 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata ZMK Garážová vrata dvoukřídlá zateplená 240 x 200 cm ořechová

ZMK Garážová vrata dvoukřídlá zateplená 240 x 200 cm ořechová

Nabízíme garážová vrata dvoukřídlá s pevnou masívní pozinkovanou konstrukcí z uzavřených profilů za velmi příznivou cenu.…

24 600 Kč

Merci-shop.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Schránka pro 20 klíčů s kombinačním zámkem

Schránka pro 20 klíčů s kombinačním zámkem

  • Černá

Kovová schránka s třístupňovým kombinačním kódem je určena pro bezpečné a přehledné uložení až 20 klíčů. Technické parametry…

409 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Spirálový kabel 4-žilový černý

Spirálový kabel 4-žilový černý

  • Černá

Spirálový 4-žilový kabel 1,4 - 4m. Barva černá.…

429 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata DorHan Doorstop

DorHan Doorstop

DoorStop je záchytné zařízení, které aretuje sekční vrata v otevřené poloze. Zařízení je určeno pouze pro ručně ovládaná…

469 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata LIFE SKANT externí anténa

LIFE SKANT externí anténa

1

Life SKANT je externí anténa určená pro zlepšení dosahu dálkových ovladačů na frekvenci 433,92 MHz. Díky koaxiálnímu kabelu…

509 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata DoorHan LOCK zámek pro nouzové odblokování

DoorHan LOCK zámek pro nouzové odblokování

Vnější zámek pro nouzové odblokování pohonu vrat v případě výpadku proudu, kdy garáž nemá jiný vstup.…

629 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata NICE KI1 zámek pro nouzové odblokování

NICE KI1 zámek pro nouzové odblokování

Sada pro nouzové odblokování sekčních garážových vrat z vnější strany — obsahuje ocelové lanko a cylindrický zámek (2…

689 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata DoorHan LED PRO maják 12-250V

DoorHan LED PRO maják 12-250V

Signalizační LED maják DoorHan LAMP PRO je určen pro oznamování pohybu garážových vrat nebo vjezdových bran. Připojuje se k…

899 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata NICE ERA LIGHT signalizační lampa 12-36V/DC 433MHz

NICE ERA LIGHT signalizační lampa 12-36V/DC 433MHz

LED lampa ERA LIGHT N ELDC je výstražná signalizační lampa s integrovanou anténou pro bezdrátovou komunikaci (433,92 MHz).…

969 Kč

Pohony-vrata.cz

Zobrazit detail
Garážová vrata Cais Závěsný vozík jednoduchý 2SC.24 pro zavěšená vrata

Cais Závěsný vozík jednoduchý 2SC.24 pro zavěšená vrata

Závěsný vozík 2SC.24 – dvoukolový kuličkový vozík pro zavěšená vrata Spolehlivý pohyb pro posuvná vrata a dveře CS.2SC.24 je…

210 Kč

1pohony.cz

Zobrazit detail
Filtry
Filtrování
Smazat všechny filtry

Kategorie