Hlavní obsah stránky

Zemětřesení 2: Epilog - Zemětřesení [LP]

  • Zemětřesení 2: Epilog - Zemětřesení [LP]
Zemětřesení 2: Epilog - Zemětřesení [LP]

Speciální minialbum vzniklo na popud fanoušků, kterým na „dvojce“ stále ještě něco chybí. Miloš Dodo Doležal a spol.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuWarner Music

Popis

Speciální minialbum vzniklo na popud fanoušků, kterým na „dvojce“ stále ještě něco chybí. Miloš Dodo Doležal a spol. se rozhodli udělat definitivní krok do samého nitra Schelingerova Zemětřesení. Epilog obsahuje čtyři poměrně dlouhé a náročné kompozice. Dvě znich, Cizinec a Můžeš vejít -21. století, dokončil Schelinger těsně před smrtí a zachovaly se na kazetách z koncertů nebo ze zkušebny. Epilog přináší jejich verze co možná nejbližší aranžmá těch původních z let 1980 až 1981.

Anděl smrti je jeden z posledních textů, které F. R. Čech před 40 lety pro zpěváka napsal. Kvartet Djelmo-Doležal-Doležal-Smetáček se pokusil rekonstruovat, jak by byla mohla tato desetiminutová hudební spekulace o smrti vypadat, nebýt onoho osudného 13. dubna 1981. Skladba Epilog, mystérium hodné svého jména, minalbum uzavírá. Jiří Schelinger pronesl na setkání členů řádu Regula Pragensis v Soběslavi několik dní před svou smrtí zvláštní proroctví. Jeho deklamace v podání Mladena Djelmo konfrontující tušení „onoho” světa se sabbatovskými riffy dovede posluchače do finále.

Skladby:

  • 1. Cizinec
  • 2. Můžeš vejít -21. století
  • 3. Anděl smrti
  • 4. Epilog

Parametry

Rockano
Rok vydání2021
Druh médiaLP

Hodnocení a recenze

Podobné výrobky

Všechny podobné

Česká hudba Warner Music

Všechny česká hudba Warner Music