Hlavní obsah stránky

The Rough Guide to Devon & Cornwall - Robert Andrews (EN)

  • kniha The Rough Guide to Devon & Cornwall - Robert Andrews (EN)
kniha The Rough Guide to Devon & Cornwall - Robert Andrews (EN)

The Rough Guide to Devon and Cornwall is the perfect companion to your trip to this captivating peninsula, introducing you to the charms of gentle, pastoral Devon and wild, craggy Cornwall. Both counties will tempt you outside to enjoy their mild climate, with everything from hikes over Dartmoor and surfing off Newquay to puffin-spotting on Lundy Island.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuRough Guides

Popis

The Rough Guide to Devon and Cornwall is the perfect companion to your trip to this captivating peninsula, introducing you to the charms of gentle, pastoral Devon and wild, craggy Cornwall. Both counties will tempt you outside to enjoy their mild climate, with everything from hikes over Dartmoor and surfing off Newquay to puffin-spotting on Lundy Island. But it's not all about the great outdoors, with awe-inspiring cathedrals, innovative galleries and a

Parametry

Jazykangličtina
Mapaano
KontinentEvropa
Průvodceano

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Mapy a průvodci Rough Guides

Všechny mapy a průvodci Rough Guides