Rok vydání 2014, klasická hudba, CDHudební album „Tarantela“ od Vadima Petrova je nabízeno ve formátu CD pod značkou Multiland. Toto album vzniklo v roce 2014 při začátku spolupráce Vadima Petrova s jeho vnučkou Lindou Vojtovou, která je také patronkou alba.
Hudební album „Tarantela“ od Vadima Petrova je nabízeno ve formátu CD pod značkou Multiland. Toto album vzniklo v roce 2014 při začátku spolupráce Vadima Petrova s jeho vnučkou Lindou Vojtovou, která je také patronkou alba. Nahrávání probíhalo v pražském Rudolfínu za účasti renomovaných českých umělců. Výjimkou je koncertní houslový mistr Rita Čepurčenko.
CD obsahuje celkem 14 skladeb, které byly dokomponovány pro koncertní provedení a nahrány s velkým symfonickým orchestrem. Mezi skladbami naleznete například „Tarantela Op. 67“, „Chvíle pro píseň trubky, Op. 70“, „Beskydská epizoda Op. 63“ nebo „Krkonošská pohádka Op. 75“. Téměř všechny skladby z alba byly také představeny na prestižních hudebních scénách, například v Carnegie Hall v New Yorku, Lincoln Hall, Semper Oper či Smetanově síni Obecního domu.
Toto album představuje Vadima Petrova v jiném světle, mimo jeho doprovodné filmové skladby, a umožňuje posluchačům zažít jeho hudbu samostatně.
Hudební CD je určeno pro milovníky klasické hudby a nabízí rozmanitý výběr skladeb, které reflektují radost, pohodu a životní optimismus, jež Vadim Petrov při jejich komponování cítil.