Hlavní obsah stránky

STIHL MS 261

Špičková řetězová pila moderní koncepce Stihl MS 261 s benzinovým motorem střední výkonové třídy. Úsporná, s nízkými vibracemi, univerzálně použitelná při ošetřování lesních kultur a hustých porostů, při probírce tyčoviny a slabých stromů, při stavebních pracích a při řezání palivového dříví.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuSTIHL

Popis

Špičková řetězová pila moderní koncepce Stihl MS 261 s benzinovým motorem střední výkonové třídy. Úsporná, s nízkými vibracemi, univerzálně použitelná při ošetřování lesních kultur a hustých porostů, při probírce tyčoviny a slabých stromů, při stavebních pracích a při řezání palivového dříví.

Klíčové vlastnosti
  • 2,8 kW
  • objem benzínové nádrže 0,5 l
  • až 9500 ot./min
  • délka lišty 35 cm

Řetězová pila Stihl MS 261

Tato pila nabízí mnoho výhod, díky kterým je profesionální práce se dřevem ještě efektivnější a komfortnější než dříve. S velkým výkonem, klidným chodem a množstvím praktických prvků výbavy je motorová pila MS 261 univerzálně použitelná v mnoha oblastech. Nastavuje zcela nové standardy při kácení slabších stromů stejně jako při probírkách a těžbě dřeva ve středních porostech.

Řetězová pila Stihl MS 261
Jednoduchá obsluha i údržba

Blok motoru z tlakového odlitku hořčíku a tlumič hluku z nerezové ušlechtilé oceli zajišťuje optimální poměr hmotnosti na jednotku výkonu a dlouhou životnost. Startování bez trhavých pohybů, rychlé doplňování paliva a jednoduché napínání pilového řetězu. Nové motorové nářadí se, počínaje startováním, snadno ovládá. Takto vybaveni budete pracovat hospodárněji.

antivibrační systém pily Stihl MS 261
Silná, čistá a úsporná

Velký řezný výkon, vysoká průchodnost, a přitom úspora paliva. Inovační motor 2-Mix s předvýplachem čerstvým vzduchem toto umožňuje. Navíc uvolňuje méně emisí. Antivibrační systém a pilový řetěz Stihl tlumí účinně vibrace a vy tak šetříte vlastní sily a můžete déle pracovat.

Technologie

Motor 2-Mix s předvýplachem vzduchem

Dvoutaktní motor s technologií 2-Mix kombinuje jeden válec s technikou čtyř přepouštěcích kanálků a předvýplach čerstvým vzduchem. Výsledkem je vysoký kroutící moment v širokém rozsahu otáček – při spotřebě paliva nižší až o 20 %. Protože je i množství emisí sníženo až o 50 %, splňuje motor přísné normy výfukových emisí EU II pro motorové nářadí.

filtr pily Stihl MS 261
Filtr s předřazeným odlučovačem

Pila je vybavena novým typem dlouhodobého systému vzduchového filtru, který díky předřazenému odlučovači odstraňuje hrubé částice nečistoty a tak odlehčuje vlastní filtr. Tento nově vyvinutý filtr HD2 z polyetylenového filtračního materiálu má až o 70 % jemnější póry než filtry z netkaných textilií a polyamidu a filtruje tak i nejjemnější prach. Mimo to odpuzuje olej a vodu a díky tomu se velmi snadno čistí. Kulatá filtrační vložka vyložená PET s rychlouzávěrem umožňuje montáž a demontáž bez použití nářadí během okamžiku.

Profesionálí antivibrační systém

Motorová pila Stihl MS 261 má citelně klidnější chod. O to se stará přesně přizpůsobený antivibrační systém. Skládá se z antivibračních prvků Cellasto a speciálních pružin mezi blokem motoru a rukojeťmi. Tyto tlumící zóny snižují vibrace, které vychází z motoru a obíhajícího pilového řetězu. Hladina vibrací se pohybuje okolo 3,5 m/s². Můžete motorovou pilu vést přesněji.

Výbava pro komfort při práci

Matice s ochranou proti ztrátě

Při výměně řezné soupravy již nemůže dojít ke ztrátě matic na krytu řetězky. MS 261 je první motorová pila od firmy Stihl, která je vybavena maticemi zabezpečenými proti ztrátě. To je velká výhoda pro všechny uživatele. Zařízením pro napínání řetězu umístěným na boku se dá snadno napínat pilový řetěz. Kontakt s ostrým pilovým řetězem je tak vyloučen.

Systém doplňování paliva

Palivová nádrž a nádrž na olej mají velké otvory a díky tomu se snadno a čistě plní. Díky průhlednému materiálu, ze kterého je palivová nádrž vyrobena, je stále vidět množství paliva. Patentované speciální uzávěry nádrží se dají jednoduše otevírat a zavírat bez použití nářadí.

startování elastostart Stihl MS 261
Stihl ElastoStart

Dekompresní ventil snižuje spolu s ElastoStartem sílu potřebnou na zatažení za startovací lanko a usnadňuje startování. To je dané tím, že dekompresní ventil při startování vypustí část stlačené směsi z válce. Elektronické zapalovací zařízení se stará o to, aby se směs paliva spalovala lépe a s méně emisemi, neboť dává v každém rozsahu otáček stabilní zapalovací jiskru s prodlouženou dobou hoření. Spirálová pružina mezi kladkou se startovacím lankem a klikovou hřídelí vyrovnává silové špičky, takže je při zatažení za lanko skoro ani necítíte. V porovnání s běžnými startovacími systémy snižuje Stihl ErgoStart množství vynaložené síly o 1/2 a dovoluje asi o 2/3 nižší rychlost při startování motoru.

Systém mazání řetězu Stihl Ematic

Podle toho, jakou řeznou soupravu používáte nebo jaké dřevo řežete, se dá nastavit optimální množství oleje pomocí systému Stihl Ematic. Řetězový olej se cíleně a v potřebném množství dostane tam, kde je potřeba. V závislosti na řezné soupravě a druhu dřeva spotřebujete až o 50 % méně adhezního oleje na pilové řetězy.

řezání pilou Stihl MS 261
Snadná práce i za mrazivého počasí

Předehřívání karburátoru s řízením zapínání a vypínání v závislosti na teplotě zabraňuje zamrznutí karburátoru při zimním provozu. O to, abyste i zimě měli svou pilu pevně v ruce se postará elektrické vyhřívání rukojeti, které zvyšuje bezpečnost při obsluze. Topné fólie v přední a zadní rukojeti nepodléhající opotřebení a nevyžadující údržbu se dají v případě potřeby zapínat a udržují rukojeti teplejší a sušší.

Na Zboží.cz najdete množství jiných řetězových pil, z kterých si můžete vybrat tu pravou pro vás.

Parametry

Délka lišty37 cm
Příkon2800 W
Výkon motoru3000 W
Hmotnost4,9 kg
Typ pohonu pilybenzínová
Určení pilydřevo

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Motorové pily STIHL

Všechny motorové pily STIHL