Redukce, šedáOSMA HT redukce je komponentou kanalizačního systému určeného především pro vnitřní odpadní rozvody. Tento produkt je navržen tak, aby splňoval potřeby tuzemské výstavby a byl kompatibilní se širokou škálou stávajících kanalizačních potrubí.
OSMA HT redukce je komponentou kanalizačního systému určeného především pro vnitřní odpadní rozvody. Tento produkt je navržen tak, aby splňoval potřeby tuzemské výstavby a byl kompatibilní se širokou škálou stávajících kanalizačních potrubí.
Redukce je vyrobena z polypropylenu (PP) v kombinaci s minerálním plnivem. Tento materiál je známý svou vysokou houževnatostí, teplotní a chemickou stabilitou, což přispívá k dlouhé životnosti až 100 let. Šedá barva potrubí je typická pro tento druh výrobků a napomáhá snadnému odlišení od jiných typů potrubních systémů.
Tento produkt disponuje hladkou homogenní stěnou, což zajišťuje vynikající hydraulické vlastnosti a nízké riziko zanášení. Hrdlové spoje, které jsou těsněny vícenásobným těsnícím elementem, zaručují dokonalou pevnost i dlouhodobou pružnost spojů, což usnadňuje jejich montáž a zaručuje okamžitou těsnost.
OSMA HT redukce je konstruována pro použití při maximálních teplotách média do 95°C a je odolná vůči chemikáliím v rozmezí pH 2 až 12. Přestože má sníženou hořlavost dle třídy B1 dle normy DIN 4102, nemá tato vlastnost vliv na teplotní odolnost výrobku. Montáž se provádí pomocí násuvných hrdel, které jsou těsněny elastomerovým kroužkem. Doporučuje se použití montážního maziva nebo kluzného gelu ke splnění optimálních podmínek při instalaci.
Vzhledem k absenci UV stabilizace není vhodné používat tento produkt na místech vystavených trvalému dopadu slunečních paprsků. HT trubky a tvarovky nejsou určeny pro venkovní použití v zátěžových podmínkách. Tento produkt je ideální pro vnitřní kanalizační systémy, kde poskytuje dlouhodobou spolehlivost a snadnou montáž.