Hlavní obsah stránky

Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H

  • letní pneu Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H
  • letní pneu Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H
  • letní pneu Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H
letní pneu Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H

Osobní pneumatiky Nokian Wetproof představují bezpečnost a spolehlivost v parných letních dnech, zejména však těch deštivých. Koncept dvojí bezpečnostní zóny umožňuje pneumatikám poskytnout vysoký brzdný výkon na mokrých površích a efektivní ochranu vůči aquaplaningu.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuNokian

Popis

Osobní pneumatiky Nokian Wetproof představují bezpečnost a spolehlivost v parných letních dnech, zejména však těch deštivých. Koncept dvojí bezpečnostní zóny umožňuje pneumatikám poskytnout vysoký brzdný výkon na mokrých površích a efektivní ochranu vůči aquaplaningu. Pneumatiky jsou vhodné především pro vozy nižší a střední třídy pohybující se ve středoevropských podmínkách.

Klíčové vlastnosti
  • ochrana proti aquaplaningu
  • krátká brzdná dráha
  • koncept dvojí bezpečnostní zóny
  • vysoký brzdný výkon
  • dobrá ovladatelnost na suchu i mokru
  • indikátor opotřebení

Osobní pneumatiky Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H

Název letních plášťu Nokian Wetproof je zcela příhodný. Jejich brzdné vlastnosti na mokru jsou spolehlivé, a na suchu rovněž poskytují skvělé reakce a snadnou ovladatelnost. O komfortní jízdu se starají drážky v dezénu s tichým efektem na bočnicích, které snižují vnitřní i vnější hluk pneumatik. Běhoun pneumatik je také vybaven bezpečnostním indikátorem DSI v číselném provedení pro monitorování opotřebení pneumatiky.

Osobní letní pneumatiky Nokian Wetproof
Dvojí bezpečnostní zóna

Celý koncept dvojí bezpečnostní zóny stojí na rozdělení dezénu pneumatik Nokian Wetproof na dvě rozdílné části plnící svoje úlohy v poskytování spolehlivých výkonů a vysoké bezpečnosti na suchém a mokrém povrchu. „Zóna pro stabilitu“ na vnější straně se stará o ovladatelnost, stabilitu, a tím i skvělou odezvu při řízení nejen v zatáčkách. Na druhé, vnitřní straně pneumatiky se nachází „bezpečnostní zóna“, která spolupracuje s podélnými žebry upevněnými pomocí technologie Responsive Lock na rychlém odvodu vody z kontaktní plochy, čímž přispívá ke zvýšení přilnavosti a zároveň ochraně proti aquaplaningu. Směr běhounu Aqua Hybrid přispívá k bezpečnosti díky obsahu speciálních polymerů.

Údaje o velikosti pneumatik

Označení pneumatik, které lze nalézt v technickém průkazu vozidla nebo na bočnici pneumatiky, podává důležitou informaci o rozměrech pneumatiky. Rozměry této pneumatiky jsou 195/65 R15 91 H. Šířka běhounu pneumatiky je 195 mm. Následující profilové číslo udává poměr mezi šířkou pneumatiky a výškou bočnice v procentech, tedy 65 % z 195, což činí 126,75 mm. Písmeno R představuje typickou radiální konstrukci pneumatiky. Součástí označení je průměr ráfku měřený v palcích. Tato pneumatika má průměr ráfku 15 palců (1 palec je cca 25,4 mm).

Osobní letní pneumatiky Nokian Wetproof
Hmotnostní index

Poslední bezrozměrné číslo zvané index nosnosti nese číslo 91, které po převodu podává informaci o tom, že maximální povolené zatížení jedné pneumatiky činí 615 kg. Vynásobením této hodnoty počtem pneumatik, vyjde číslo jen o něco vyšší, než je hmotnost daného vozidla (zde výsledek odpovídá 2,46 tunám). Je proto důležité zvolit správný index zatížení pro dané vozidlo (je uveden v technickém průkazu), jinak může docházet k rychlejšímu opotřebení pneumatik. Navíc použití pneumatik s nižším nosnostním indexem není povoleno.

Osobní letní pneumatiky Nokian Wetproof
Rychlostní index

Další údaj odpovídá indexu maximální rychlosti vozidla, pro kterou byla pneumatika schválena. Tato pneumatika byla označena indexem H, který odpovídá maximální rychlosti 210 km/h. I volba stupně rychlosti nese omezení. Pro lepší výkon můžete zvolit pneumatiky s vyšším indexem rychlosti, ale nižší stupeň může mít negativní vliv na vlastnosti ovládání vozidla.

energetický štítek osobní letní pneumatiky Nokian Wetproof 195/65 R15 91 H
Energetický štítek

Z energetického štítku lze pro výběr pneumatik vyčíst tři důležité údaje z pohledu úspornosti paliva, bezpečnosti při brzdění na mokré vozovce a dopadu na životní prostředí. První je valivý odpor, jenž spadá do kategorie B, což v praxi navyšuje spotřebu paliva o 0,1 l na 100 km. To je stále velice úsporné, protože rozdíl na stupnici mezi A a E může činit úsporu až 6 l paliva na 1000 km. Přilnavost na mokru je zde reprezentována kategorií A, což je na stupnici A-E to nejlepší ohodnocení potvrzující skvělou vlastnost této pneumatiky, a to krátkou brzdnou dráhu. Tento údaj je velmi důležitý, protože rozdíl mezi A-G je až 30 % délky brzdné dráhy. Vnější hlučnost pneumatiky je vyjádřena v decibelech a poukazuje na hlučnost pneumatiky při jízdě a její příspěvek k celkové hlučnosti silničního provozu.

Výkonnostní označení

Bezpečnost a spolehlivou ovladatelnost a všechny další vlastnosti pneumatik Nokian Wetproof ještě potrhuje udělená všeobecně uznávaná Výkonnostní značka od nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD, která prokazuje kvalitu a srovnatelnou výkonnost v porovnání s konkurencí.

Parametry

Šířka pneu195 mm
Průměr diskuR15
Index rychlostiH (210 km/h)
Profilové číslo65
Index nosnosti91 Li
Valivý odporB

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Letní osobní pneu Nokian

Všechny letní osobní pneu Nokian