Hlavní obsah stránky

Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W

  • letní pneu Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W
  • letní pneu Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W
letní pneu Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W

Osobní pneumatiky Michelin Primacy 4 byly navrženy pro dlouhotrvající bezpečnost. Jejich dezén s velkým množstvím prořezaných ploch vytváří větší plochu pro odvod vody, což poskytuje pneumatikám maximální přilnavost na mokrých letních silnicích.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuMichelin

Popis

Osobní pneumatiky Michelin Primacy 4 byly navrženy pro dlouhotrvající bezpečnost. Jejich dezén s velkým množstvím prořezaných ploch vytváří větší plochu pro odvod vody, což poskytuje pneumatikám maximální přilnavost na mokrých letních silnicích. Kaučuková směs se stará o dlouhotrvající výkon a stálé jízdní vlastnosti i při výrazném opotřebení. Letní pneumatiky jsou určené zejména řidičům osobních a SUV automobilů.

Klíčové vlastnosti
  • krátká brzdná dráha na mokru
  • vysoký kilometrový nájezd
  • efektivní odvod vody
  • stejné jízdní vlastnosti po dobu životnosti
  • indikátor opotřebení

Letní pneumatiky Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W

Spolehlivé letní obutí Michelin Primacy 4 umožňuje bezpečnou a komfortní jízdu na mokrých i suchých silnicích, a to se skvělými brzdnými výkony po celou dobu životnosti. Stav pneumatiky lze snadno sledovat pomocí tradičního indikátoru opotřebení, který se nachází na spodní straně běhounu, a také dalších doplňujících ukazatelů, které vám prozradí, kdy dezén dosáhl hloubky 1,6 mm, což je zákonné minimum pro pneumatiky.

Letní osobní pneumatika Michelin Primacy 4
Dezén pneumatik

Běhounová směs pneumatiky Michelin Primacy 4 je tvořena na bázi elastomerů, což poskytuje pneumatice dlouhou životnost a vysoký brzdný výkon na mokrých vozovkách. Konstrukce pneumatiky je tvořená tak, aby byla zaručena maximální kontaktní plocha mezi pneumatikou a vozovkou a jednotlivé síly působící při akceleraci, brzdění a zatáčení tak byly rovnoměrně rozložené. Dezénu dominují čtyři obvodové drážky s obdélníkovou podobou, které jsou navzájem spojené tenkými zkosenými lamelami. Ramenní oblasti jsou plné poměrně širokých drážek, které společně s obvodovými drážkami odvádějí vodu pryč z pneumatiky i při vyšších rychlostech, čímž napomáhají lepšímu brzdění a zvyšují odolnost vůči aquaplaningu.

Letní pneumatiky Michelin Primacy 4
Údaje o rozměru pneumatik

Velikost a další údaje o pneumatice snadno naleznete v technickém průkazu vozidla nebo na bočnici pneumatiky. Rozměry této pneumatiky jsou 205/55 R16 91 W. Šířka běhounu pneumatiky je 205 mm. Po prvním trojčíslí následuje profilové číslo, které udává poměr mezi šířkou pneumatiky a výškou bočnice v procentech. Výška profilu pneumatiky je 112,75 mm (55 % z 205 mm). Průměr ráfku činí 16 palců (40,64 cm).

Letní pneumatiky Michelin Primacy 4
Indexy nosnosti a rychlosti

Důležitým údajem pneumatik je kombinace posledního čísla a písmena označující maximální zatížení jedné pneumatiky a její maximální rychlost při daném zatížení. Index nosnosti je roven 91, což značí, že 615 kg je maximální povolené zatížení pneumatiky. Vynásobením hmotnostního indexu připadající na jednu pneumatiku celkovým počtem pneumatik lze získat číslo mírně vyšší, než je sumární hmotnost daného vozidla, tedy 2,46 t. Druhý index informuje o maximální rychlosti vozidla, pro kterou byla pneumatika schválena. Zde nese pneumatika označení W, které odpovídá maximální povolené rychlosti 270 km/h. Oba indexy se potýkají také s omezením. Pro lepší výkon můžete zvolit pneumatiky s vyšším indexem rychlosti, ale použít gumy s nižším nosnostním indexem není povoleno.

energetický štítek letní pneumatiky Michelin Primacy 4 205/55 R16 91 W
Energetický štítek

Z energetického štítku lze získat tři aspekty z pohledu úspornosti, bezpečnosti a dopadu na životní prostředí pro výběr dobré pneumatiky. Zde máme valivý odpor v kategorii C z celé škály od A do E, což z pohledu úspory paliva a produkce škodlivých zplodin znamená navýšení o cca 0,28 l paliva na 100 km. Velmi důležitým parametrem je přilnavost za mokra při brzdění, která na škále od A po E získala nejvyšší hodnocení A, které potvrzuje krátkou brzdnou dráhu těchto pneumatik na mokré vozovce. Tato kategorie na stupnici znamená ušetřené metry při plném brzdění z rychlosti 80 km/h, jelikož rozdíl mezi danými hodnotami je více než 18 metrů. Emise hluku jsou vyjádřeny v decibelech a poukazují na hlučnost pneumatiky při jízdě, kterou přispívá k celkové hlučnosti silničního provozu.

Parametry

Šířka pneu205 mm
Průměr diskuR16
Index rychlostiW (270 km/h)
Profilové číslo55
Index nosnosti91 Li
Valivý odporC

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Letní osobní pneu Michelin

Všechny letní osobní pneu Michelin