Literární biografie Recenze Malá paměť - Benjamin Kuras (2020, brožovaná)

Recenze Malá paměť - Benjamin Kuras (2020, brožovaná)

Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu. V knize zažíváte s autorem komedii českého komunismu, emigrujete do Londýna, vysíláte v české redakci BBC, bavíte se recesistickým humorem maďarských kolegů a pouštíte se do psaní her v angličtině, podle osobních rad anglo-maďarského humoristy George Mikese. Poznáváte zevnitř anglické divadlo, cestujete s ním po Evropě a Izraeli a potkáváte všude inspirující osobnosti. A sledujete jeho zdráhavé vstupy do postkomunistického Česka a českého písemnictví, vnímané ne jako návrat domů, ale jako nová pozvolná emigrace do neznámé země.

Registrovaný uživatel23. dubna 2021

Skvele napsane jako vsechno co jsem od p[ana Kurase cetl

Vuvodni casti se pan Kuras zminuje o Ivanovi Jelinkovi s tim, ze o nem napise vice v dalsi casti knizky. Bohuzel ja jsem dalsi povidani o panu Jelinkovi v knizce nenasel a to mne chybi.

Vynikajici

Registrovaný uživatel8. dubna 2021

výborný spisovatel, jeho knihy mě vždy potěší

Registrovaný uživatel28. února 2021

Knihu jsem si vybrala na základě recenzí i zkušeností s předchozími knihami tohoto autora. Autor mě osobně nezklamal, kniha je čtivá, vzpomínky i postřehy ze života autora jsou výstižné. Autorovy memoáry i zážitky z cestování, úvahy nad nimi i svým životem jsou čtivé..

Vzhledem k předchozím zkušenostem s knihami téhož autora jsem na knize Malá paměť zápory neshledala. Potřebovala jsem dárek pro osobu blízkou a tento účel kniha plně splnila.

Tuto knihu doporučuji i ostatním čtenářům.

Registrovaný uživatel26. prosince 2020

jenom klady - zajmavá historie a skvělý vyjadřovací jazyk - nikdo se mu u nás nevyrovná

skvělá věc, která mne donutila koupit i jeho jiné publikace - mám už zatím 4 a budu pokračovat. Tahle kniha v její poslední třetině by se měla dát jako povinnán četba na střední školy.

Registrovaný uživatel24. prosince 2020

Benjamin Kuras je PAN autor, PAN spisovatel a člověk formátu, jaký se ji dnes takřka nevyskytuje. Tan, kdo jej čte pravidelně není překvapen a koupi knihy bere jako ideální možnost uchovat moudrost, smysl pro humor a velkorysý nadhled tohoto vzácného úkazu pro sebe, své děti a možná i vnuky. Tedy, nebude-li devastace našeho školství pokračovat nastoleným tempem.

Nevím.

Lahůdka na literárním trhu.

Registrovaný uživatel10. září 2021
Registrovaný uživatel30. května 2021