Rok vydání 2017, počet stran 288, čeština, pevná / vázanáDva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století.
Informace o Letopisy královské komory VI - Vlastimil Vondruška
Popis
Dva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století. V příběhu Otrávený pohár pozve královského písaře dávný přítel rakovnický hejtman na svatbu na hrad Krakovec. Jenže dříve, než vypukne svatební veselí, kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě. Motiv je zdánlivě jasný, stejně jako vrah. Přesto Jiřímu Adamovi cosi nesouhlasí, a proto se dá do usilovného pátrání. Druhý příběh Smrt mučednice se odehrává v prostředí divadelní společnosti, kterou pozve nejvyšší hofmistr do Posázaví na svůj hrad Šternberk, aby sehrála představení o umučení svaté Doroty. Jenže herečka, která představuje mučednici, zemře doopravdy. Hofmistr se však domnívá, že zemřít měla jeho dcera. Proto požádá Jiřího Adama z Dobronína o diskrétní vyšetření případu, neboť na Šternberk má přijet česká královna.
Informace o produktu mohou být nepřesné nebo nekompletní. Doporučujeme si je ověřit před nákupem u vybraného prodejce.
Recenze 94%
Hodnocení: 94%
14 recenzí
5
10x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
Pouze hodnocení označená znakem jsou ověřena. Hodnocení bez tohoto znaku jsou neověřena. Více info.
Přidání nového hodnocení
Pouze hodnocení označená znakem jsou ověřena. Hodnocení bez tohoto znaku jsou neověřena. Více info.
Registrovaný uživatel27. února 2021
Hodnocení: 80%
jiný způsob pohledu do historie formou sci fi
připomíná mi to detektivky Soudce Ti
Nahlásit
Nahlásit recenzi
Registrovaný uživatel24. ledna 2021
Hodnocení: 100%
Vlastimil Vondruška je můj oblíbený autor. Vlastním několik jeho knih.
Jsou to čtivé příběhy, zachycují všední život ve středověku v různých společenských vrstvách. Je možné si i trochu poučit, dozvědět se něco nového, zajímavého.