Volně stojící, bateriové, dosah 80 m, bezdrátový, indikátor baterieDetektor úrovně vody slouží k hlášení zvýšené hladiny vody v místech, kde je nutné sledovat riziko zaplavení. Pracuje na principu pohybu plováku, který při zvednutí o 2 cm směrem k přívodnímu kabelu aktivuje alarm.
Informace o iGET Security P9 bezdrátový detektor úrovně vody
Popis
Detektor úrovně vody slouží k hlášení zvýšené hladiny vody v místech, kde je nutné sledovat riziko zaplavení. Pracuje na principu pohybu plováku, který při zvednutí o 2 cm směrem k přívodnímu kabelu aktivuje alarm. Toto zařízení je určeno pro vnitřní použití a je kompatibilní s alarmy iGET Security a případně i s jinými značkami, přičemž konkrétní kompatibilitu je nutné ověřit u výrobce.
Detektor je vybaven dvěma signalizačními LED diodami, červená indikuje detekci zvýšené hladiny vody a žlutá upozorňuje na nízký stav baterie. Napájení zajišťuje baterie typu A 23 s napětím 12 V, jejíž výdrž se pohybuje až jeden rok v závislosti na počtu detekcí.
Pro správnou funkci je nutné umístit detektor na pevný podklad, přičemž část s anténou a diodou musí být v suchém prostředí. Plovák se umisťuje do místa, kde je potřeba měřit hladinu vody. Maximální vzdálenost od centrální jednotky alarmu je 80 metrů při přímé viditelnosti.
Detektor pracuje v rozsahu teplot -10 °C až +50 °C a vlhkosti 5 % až 95 %, přičemž vysílá signál na frekvenci 433 MHz nebo 315 MHz. Použité kódování je 2262 nebo 1527. Zařízení je jednoduché na instalaci, k upevnění slouží silná oboustranná páska, která je součástí balení. Je důležité dbát na to, aby část s anténou a elektronikou nebyla vystavena vodě a vlhkosti, což by vedlo k nenávratnému poškození.