Energetická třída, Index rychlosti W (270 km/h), index nosnosti 99 Li, třída hlučnosti B, 72 dB, přilnavost na mokru CPneumatika Gripmax Suregrip AS 225/50 R18 99 W XL je určena pro celoroční použití a je vhodná pro osobní automobily a vozy typu SUV. Je konstruována tak, aby poskytovala dobrý výkon na suchém, mokrém i zasněženém povrchu.
Informace o Gripmax Suregrip AS 225/50 R18 99 W XL
Popis
Pneumatika Gripmax Suregrip AS 225/50 R18 99 W XL je určena pro celoroční použití a je vhodná pro osobní automobily a vozy typu SUV. Je konstruována tak, aby poskytovala dobrý výkon na suchém, mokrém i zasněženém povrchu. Dezén ve tvaru V zajišťuje efektivní odvod vody, což snižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje bezpečnost jízdy za mokrých podmínek. Díky pokročilé technologii zajišťuje pneumatika také lepší přilnavost a brzdné vlastnosti na mokrých vozovkách.
Pneumatika má šířku 225 mm, profilové číslo 50 a průměr disku 18 palců. Díky těmto parametrům je vhodná pro řidiče, kteří hledají vyvážený poměr mezi komfortem, bezpečností a výkonem. Rychlostní index W umožňuje jízdu rychlostí až do 270 km/h, což ocení především ti, kteří často cestují po dálnicích. Nosnostní index 99 znamená, že pneumatika zvládne zatížení až 775 kg na jedno kolo.
Pneumatika je také vybavena třídou hlučnosti B s hodnotou 72 dB, což zajišťuje relativně tichou jízdu. Přilnavost na mokru je hodnocena třídou C, což znamená, že nabízí solidní úroveň bezpečnosti při deštivém počasí. Valivý odpor není uveden, ale celoroční konstrukce pneumatiky naznačuje, že byla vyvinuta s ohledem na optimální spotřebu paliva.
Gripmax Suregrip AS 225/50 R18 99 W XL je také označena jako M+S (Mud and Snow) a 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake), což značí, že je vhodná pro zimní podmínky a splňuje přísnější standardy přilnavosti na sněhu. Třída XL (Extra Load) značí, že je schopná unést vyšší zátěž, což je vhodné pro vozidla s vyšším zatížením či většími nároky na pneumatiky.
Celkově je tato pneumatika vhodná pro řidiče, kteří hledají spolehlivý a bezpečný výkon za všech podmínek a chtějí mít jednu sadu pneumatik pro celý rok.