Puška, ráže 4,5 mm, diabolky, mechanismus vzduchovky pružina, s optikouVzduchovky španělské výroby Gamo Outdoor mají dlouholetou tradici a kvalitu. Není tomu jinak ani v případě řady Fast Shot.
Vzduchovky španělské výroby Gamo Outdoor mají dlouholetou tradici a kvalitu. Není tomu jinak ani v případě řady Fast Shot. Tato vzduchovka kombinuje dvě zdánlivě nekompatibilní technologie. Klasickou zlamovací technologii se zásobníkem na střelivo, což střelci přináší jistou dávku komfortu.
Přebíjecí systém použitý u Fast Shot nese označení Quick Shot 10X. Tato nadstavba v podobě držáku na zásobník realizuje při zalamování vzduchovky podávání střeliva ze zásobníku přímo do hlavně vzduchovky.
Do zásobníku lze vkládat pouze střelivo typu diabolo. Klasickým kulička BB je zásobník zapovězen. Kapacita zásobníku činí 10 ks střeliva. Můžete tak ze vzduchovky opakovaně vystřelit po jednom vložení zásobníku střeliva až 10x. Balení obsahuje 1 ks tohoto zásobníku. Hlaveň vzduchovky Fast Shot má polymerovou kapotáž a zakončení do kompenzátoru.
Pojistku proti náhodnému výstřelu zde tvoří manuálně ovládaná páčka u spouště. Pokud je páčka blíže ke spoušti, vzduchovku zajistíte. Pokud páčku posunete vpřed, dojde k odjištění a je možné stisknout spoušť pro výstřel.
Vzhledem k přebíjecímu systému Quick Shot není vzduchovka vybavena standardními mířidly, ale balení obsahuje puškohled Gamo s parametry 4x32. Celý systém vzduchovky je zasazený do krásné dřevěné pažby s dobrým ergonomickým tvarem, který vyhovuje držení pušky praváky i leváky. Jsou zde také zdrsněné plochy na rukojeti a předpažbí pro jistý a stabilní úchop. K úplnému doladění zalícování pomůže stavitelná lícnice.
Vzduchovka Gamo Outdoor Fast Shot 10X patří do kategorie D.