Válečkové, vnější průměr 320 mm, šířka 52 mmFAG NJ236-E-M1-C3 je válečkové ložisko renomovaného výrobce FAG, které je navrženo pro různé průmyslové aplikace a zajišťuje spolehlivý výkon. Jedná se o válečkové ložisko, což znamená, že valivým tělesem jsou válečky, což poskytuje vyšší nosnost ve srovnání s kuličkovými ložisky a umožňuje efektivní přenos zatížení.
FAG NJ236-E-M1-C3 je válečkové ložisko renomovaného výrobce FAG, které je navrženo pro různé průmyslové aplikace a zajišťuje spolehlivý výkon. Jedná se o válečkové ložisko, což znamená, že valivým tělesem jsou válečky, což poskytuje vyšší nosnost ve srovnání s kuličkovými ložisky a umožňuje efektivní přenos zatížení.
Toto konkrétní ložisko má vnitřní průměr 180 mm a vnější průměr 320 mm. Také je třeba poznamenat, že jde o jednořadé ložisko, což je typické pro válečková ložiska. Válečková ložiska této konstrukce jsou optimalizována pro zvládání radiálních zatížení, což je ideální pro aplikace, kde je důležité minimalizovat axiální posuny a maximalizovat stabilitu.
FAG NJ236-E-M1-C3 je navrženo pro maximální počet otáček až 3600 ot./min, což jej činí vhodným pro aplikace, které vyžadují vyšší rychlostní výkon. Dále toto ložisko spadá do kategorie typu C3, což znamená, že má větší vůli mezi valivými tělesy a vnitřním/vnějším kroužkem než standardní ložisko. Toto je výhodné v případech, kdy je očekáváno větší tepelné rozšíření během provozu.
Toto válečkové ložisko je vybaveno kovovou klecí, která zajišťuje odolnost a spolehlivost při vysokých otáčkách a zároveň minimalizuje tření. Vhodné pro použití v různých průmyslových odvětvích, kde jsou kladeny vysoké nároky na výkon a odolnost. Pro instalaci a údržbu je důležité dodržovat pokyny výrobce, aby bylo zajištěno optimální fungování ložiska.
Celkově je FAG NJ236-E-M1-C3 válečkové ložisko vhodnou volbou pro aplikace vyžadující vysokou nosnost, stabilitu a spolehlivý provoz při vyšších rychlostech.