Válečkové, šířka 58 mmFAG NJ 2316-E-XL-TVP2-C3 je válečkové ložisko vyráběné renomovanou společností FAG, známou svou spolehlivostí a kvalitou. Tento typ ložiska je specifický svým provedením NJ, což znamená, že vnější kroužek obsahuje dvě vodicí příruby, zatímco vnitřní kroužek je opatřen pouze jednou vodicí přírubou.
FAG NJ 2316-E-XL-TVP2-C3 je válečkové ložisko vyráběné renomovanou společností FAG, známou svou spolehlivostí a kvalitou. Tento typ ložiska je specifický svým provedením NJ, což znamená, že vnější kroužek obsahuje dvě vodicí příruby, zatímco vnitřní kroužek je opatřen pouze jednou vodicí přírubou. Díky tomuto uspořádání může ložisko působit jako axiálně vodicí v jednom směru, což může být klíčové v určitých aplikacích.
Ložisko FAG NJ 2316-E-XL-TVP2-C3 je jednořadé válečkové ložisko. Válečky jsou vedeny otevřenými přírubami a soustava válečků, klece a vodícího kroužku je snadno oddělitelná od druhého kroužku. Tato konstrukční vlastnost výrazně usnadňuje montáž a demontáž, což ocení zejména mechanici a údržbáři.
Další výhodou těchto ložisek je jejich široká škála použití a možnost axiálního posuvu hřídele vzhledem k tělesu. Tato vlastnost je přínosná v aplikacích, kde je vyžadována určitá míra flexibility hřídele vůči tělesu. Ložisko rovněž přináší stabilní a spolehlivý výkon díky kvalitním materiálům a přesnému výrobnímu procesu.
Při výběru tohoto ložiska je třeba vzít v úvahu i konkrétní rozměry, jako je vnější a vnitřní průměr a šířka ložiska. Tyto specifikace nejsou v popisu uvedeny, doporučujeme tedy zkontrolovat technický list nebo konzultovat s odborníkem pro přesnou kompatibilitu s vaším zařízením.
FAG NJ 2316-E-XL-TVP2-C3 je tak vhodné řešení pro situace, kde je vyžadována vysoká spolehlivost a snadná manipulace při montáži a demontáži.