Hlavní obsah stránky

Duna - Frank Herbert

  • kniha Duna - Frank Herbert
kniha Duna - Frank Herbert

První díl kultovní šestidílné série Duna od Franka Herberta vás zavede do jednoho z nejpropracovanější vesmírných světů, zasazeného do daleké budoucnosti. Vydejte se spolu s hlavním hrdinou Paulem Atreidem na pouštní planetu Arrakis, kde se nachází unikátní a obtížně získatelné koření melanž, jež prodlužuje lidský život.

Porovnání cen obchodů

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuPremedia

Popis

První díl kultovní šestidílné série Duna od Franka Herberta vás zavede do jednoho z nejpropracovanější vesmírných světů, zasazeného do daleké budoucnosti. Vydejte se spolu s hlavním hrdinou Paulem Atreidem na pouštní planetu Arrakis, kde se nachází unikátní a obtížně získatelné koření melanž, jež prodlužuje lidský život.

Klíčové vlastnosti

  • 496 stran
  • slovensky
  • pevná vazba

Kultovní sci-fi sága Duna od Franka Herberta

Duna se stala nejznámější sérií knih od amerického spisovatele Franka Herberta a vynesla mu i prestižní ceny Nebula a Hugo. První díl vesmírné ságy, vyprávějící o nadvládě zlého Impéria, zavede čtenáře na pouštní planetu Arrakis v honbě za zvláštním kořením, které prodlužuje život a poskytuje uživateli mimořádné schopnosti.

Duna Frank Herbert
Soupeření o moc a koření

V daleké budoucnosti opustili lidé Zemi a vytvořili galaktické Impérium, které se rozkládá na několika planetách. V prvním románu ze světa Duny se vydáme na pouštní planetu Arrakis, kde se nachází nejvzácnější koření, melanž. To má speciální vlastnost, která prodlužuje lidský život a navíc v lidech budí nadpřirozené psychické schopnosti. Jako vzácný zdroj, který velká část obyvatel užívá i jako drogu, je předmětem rozporu mezi vznešenými velkorody. Jedním z těchto rodů jsou Atreidové, jejichž člen Paul Atreides je hlavním hrdinou románu. V něm také domorodci na Arrakisu spatří svého proroka. Kniha je souhrou mnoha prvků, od politikaření a souboje o moc přes náboženství až po ekologii a technologii. Nechybí ani emocionální momenty a napínavé okamžiky.

Pokračování a adaptace

Na první díl ságy Duna navazuje pět dalších knih, Spasitel Duny, Děti Duny, Božský imperátor Duny, Kacíři Duny a Kapitula: Duna. Pokračování série bylo znemožněno smrtí autora, v jeho díle ale dál pokračuje jeho syn Brian spolu se známým sci-fi spisovatelem Kevinem J. Andersonem. Pod Brianovým jménem pak vyšly další dva díly, Lovci Duny a Píseční červi Duny. Frank Herbert napsal i řadu knih ze stejného světa, které sérii předcházejí, jako např. Cesta k Duně.

Frank Herbert

Americký spisovatel Frank Herbert (1920-1986) zahájil svou kariéru ve dvaatřiceti letech v časopise Startling Stories. Poté publikoval v řadě sci-fi magazínů, než o čtyři roky později vydal svůj první román Drak v moři. Následovala série dalších románů, jako například Zelený mozek (1966), Santarožská bariéra (1968) nebo Experiment Dosada (1977). Byla to ale až série Duna, která jej skutečně proslavila. Jedna její část původně vyšla v roce 1963 v předním SF magazínu Analog a knižní podoby se dočkala v roce 1965.

Parametry

Jazykslovenština
Rok vydání2018
Fantasyano
Produktové číslo80-7214-941-5
Počet stran496
Vazbapevná / vázaná
Sci-fiano

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné